Skocz do zawartości

Honda CB500 (cb500s)


Rekomendowane odpowiedzi

... I tak będę musiał sobie wziąć kogoś kto się zna i obejrzy motorek zanim za niego zapłacę, dla mojego komfortu psychicznego że ktoś obeznany w temacie mówi że można go brać za te pieniądze...

Nigdy nie zawadzi jak ktoś z boku spojrzy "chłodnym" okiem. Grunt to się nie napalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już raz się napaliłem i kupiłem gówno... co prawda kupowałem z kolega na pół po pierwsze żeby taniej, po drugie i tak trupa kupowaliśmy żeby nam nie było szkoda jak sie na nim rozciągniemy... pochodził 3 dni i poszło coś w silniku, nie ma mocy, bierze olej i to sporo, można sie na nim toczyć powolutku... HONDA CB450S z 86r :clap: swoja drogą całkiem fajny motorek tylko szkoda że z 1500zł w naprawę pójdzie... ale przynajmniej będzie wiadomo że wszystko z nim jest dobrze... Tym razem do póki jakieś wprawne oko nie obejrzy to nie kupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprowadzane przez niego motocykle to pewniaki, mogę polecić z doświadczenia własnego i kilku innych osób. :)

tu masz link do strony:

http://motonita.otomoto.pl/index.php

 

ogladalem tam cebulke na poczatku roku, zniechecilo mnie odbite przednie kolo na chlodnicy :)

 

oo a ta ER-5 juz przynajmniej rok tam stoji http://motonita.otomoto.pl/kawasaki-er-5-M346415.html

Edytowane przez nameless
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odświeżę temat =]

 

Zabieram się za kupno Cebulki, mam nawet jedną na oku, w miarę blisko oraz dosyć tanio... jednak mam kilka zastrzeżeń. Prosiłbym Was o radę, może tylko mi sie wydaje i niepotrzebnie sieję panikę. Mianowicie: moje zainteresowanie dotyczy tej sztuki http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M619582

Zarejestrowany, opłacony - super, to to, czego szukam. Kraków - świetnie, rocznik 95 - może być.

Martwi mnie mały (?) przebieg, z tego co widziałem na allegro te roczniki miały grubo ponad 40,000, cena 5700 (do negocjacji) hmm... Jeszcze kilka mankamentów, mianowicie poodzierany tłumik, kolanko nieco pordzewiałe... zwgniotka na zbiorniku, troszke odarty tylny plastik.. hmm, co dalej... A! siedzenie, jakby miało inny profil (moze zbytnio się czepiam), najbardziej martwią mnie amortyzatory, jakby były na ostatku sił ;s

 

W tym tygodniu niestety nie mogę obejrzec tej maszyny z powodu choroby =/

Może ktoś z forum zna tą cebulkę/oglądał ją? byłbym wdzięczny za rady =]

Edytowane przez Dar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno czy można kupić gdzieś w necie przełącznik do do światła STOP który jest zamontowany przy dźwigni przedniego hamulca czy jest tylko w komplecie z dźwignią.

oczywiście ,że można, niedawno wymieniałem w serwisie hondy a koszt niecałe 30zł :rolleyes:

ostatnio tak się zastanawiałem nad pewną rzeczą, ile tak naprawdę cebul ma moc większą niż 50KM, bo ostatnio coraz więcej ogłoszeń widzę gdzie ludzie podają 58KM-wiem że takie tez były, ale wydaje mi się że niektórzy mają 50 i mydlą oczy kupcom że "mocniejsza" wersja :icon_mrgreen:

gdy byłem na pierwszym przeglądzie po sprowadzeniu moto, koleś też się mnie pyta ile ma KM, wiem że moja ma 50 to tyle powiedziałem, ale podejrzewam,że powiedziałbym bym mu 80 to też by wpisał :buttrock:

pozdro dla cebularzy :bigrazz:

p.s a co do ogłoszenia wyżej w życiu nie uwierzę w ten przebieg, a cena sama mówi za siebie gdy patrzy się na jej stan :(

Edytowane przez karlo

SHL M11 -> CB 500 -> R1100R -> XRV 750 -> GSF 1200 -> XRV 650 HRC -> XL600V-> Polski Bandyta GSF 1200S :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ,że można, niedawno wymieniałem w serwisie hondy a koszt niecałe 30zł :smile:

ostatnio tak się zastanawiałem nad pewną rzeczą, ile tak naprawdę cebul ma moc większą niż 50KM, bo ostatnio coraz więcej ogłoszeń widzę gdzie ludzie podają 58KM-wiem że takie tez były, ale wydaje mi się że niektórzy mają 50 i mydlą oczy kupcom że "mocniejsza" wersja ;)

gdy byłem na pierwszym przeglądzie po sprowadzeniu moto, koleś też się mnie pyta ile ma KM, wiem że moja ma 50 to tyle powiedziałem, ale podejrzewam,że powiedziałbym bym mu 80 to też by wpisał :icon_razz:

pozdro dla cebularzy :icon_biggrin:

p.s a co do ogłoszenia wyżej w życiu nie uwierzę w ten przebieg, a cena sama mówi za siebie gdy patrzy się na jej stan :icon_razz:

 

Oryginalnie CB500 ma 58KM, jeśli masz 50 to masz zdławioną. Łatwo to sprawdzić po numerze na ramie.

 

Ta cebulka z ogłoszenia nie jest taka zła, oczywiście trzeba sie przejechać i obsłuchać. Z wyglądu jest pewne że miała małe przygody, ale jeśli się nie przejmujesz kosmetyką to polecam bo to dobry i sprawdzony sprzęt. Pewne jest że to oryginalny lakier, a nie kombinowany, więc widzisz co bierzesz. A o przebieg to bym sie nie pytał, zawsze możesz zrobić sobie większy/mniejszy dla dobrego samopoczucia.

 

I najważniejsze, według mnie cena jest trochę za wysoka. Poszukaj jeszcze, bo za 6tys wyrwiesz coś w lepszym stanie. Za tą szt. nie dałbym więcej niż 5tys.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na strasznie zmęczoną.

Brak ciężarków kierownicy, tylnego uchwytu pasażera, kanapa jest obniżona.

Nie widziałem jeszcze, żeby przy takim przebiegu kolektory były tak pordzewiałe.

No i ta cena ;)

Jak napisał Tuzmen, ta sztuka nie jest warta tej kasy.

Moja rada odpuść ją sobie i nie napalaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temacik...

 

Sam będę chciał kupić CB500. Informacje na temat tego moto chyba już wszystkie jakie bym chciał zebrałem z tego forum i jeszcze innego. Chociaż do póki nie będę miał jej w garażu to chciałbym sie pytać o każdy szczegół nawet najbardziej banalny :buttrock: ...

 

Jako że nie mam nikogo znajomego który mógłby mi pomoc w temacie szukam kogoś kto pomógł by mi poszukać i doradzić w wyborze konkretnego egzemplarza CB500... najważniejszy jest dla mnie stan techniczny, kolor i owiewka lub jej brak jest drugorzędną sprawą... oczywiście najbardziej bym chciał czarna albo czerwoną (widziałem taki rubinowy/bordowy odcień)... no i najlepiej wersja CB500S z ta owiewką na lampie (chociaż bez owiewki ładniej się prezentuje). No ale wezmę co będzie lepiej jeździć i w co mniej kasy na początku wsadzę. NAJWAŻNIEJSZY STAN TECHNICZNY :crossy:

 

PS. misster... ten gość od sprowadzania cebulek skąd jest ? z jakiej części polski ? ja jestem z pod warszawy a dojazd po sprzęt to też kilka stówek tym bardziej że muszę tachać na przyczepce.

 

 

Tarnowskie Góry woj.śląskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na strasznie zmęczoną.

Brak ciężarków kierownicy, tylnego uchwytu pasażera, kanapa jest obniżona.

Nie widziałem jeszcze, żeby przy takim przebiegu kolektory były tak pordzewiałe.

No i ta cena :icon_biggrin:

Jak napisał Tuzmen, ta sztuka nie jest warta tej kasy.

Moja rada odpuść ją sobie i nie napalaj się.

 

Dokładnie porażka totalna.. wygląda jak po spaleniu do tego wyciągnieta z bagna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A co sądzicie o tym egzemplarzu. Nie wiem czemu, ale jest cos co mnie w niej niepokoi...

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M614754

na początek gdzieś zgubił błotnik a myśle że sam się nie odkręcił i z jakiejś przyczyny go brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygodę miał na pewno.

Brak błotnika, malowane osłony chłodnicy, zegary też coś nie teges.

No i cena.Jak za ten rocznik i jeszcze uszkodzoany to zdecydowanie za dużo.

 

Chociaż we włoszech na prawdę jest kupa motocykli z małymi przebiegami.

Sam chciałem sprowadzać pod zamówienie.

Jednak kiedy potencjalny klient dowiaduje się uczciwie ile ja na tym zarobię, i ile wynoszą koszty przywozu, szybko rezygnuje.

Ludzie wolą kupować rozbite badziewie na allegro, niż pozwolić komuś uczciwie zarobić i przywieźć sobie dobry sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat...

 

Poszperałem trochę w tym jak i wielu innych tematach i widzę ze CB 500 waszym zdaniem to nie głupi pomysł na pierwszy motocykl, sam jestem zainteresowany kupnem takiego w okolicach września może wcześniej wszystko zależy, jaka prace znajdę na wakacje i mam kilka pytań:

 

1 Ile właściwie powinien kosztować zadbany model z rocznika 95 bo wydaje mi sie ze to optymalny rocznik ( w cenie do 6 tysięcy)

 

2 Czy jest cos, na co szczególnie należy zwrucić uwagę przy zakupie tego modelu?

 

3 znalazłem na allegro 2 oferty, co o nich sadzicie?

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M605888

http://moto.allegro.pl/item297030789_honda...inwestycji.html

 

4 może ktoś z was planuje sprzedaż swojej Cebulki pod koniec wakacji?

 

5 był bym tez wdzięczny za linki z tematami, których nie powinienem opuścić jako początkujący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...