Skocz do zawartości

Honda CB500 (cb500s)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam takie ogólne pytanko..

Chodzi mi po głowie zakup Hondy CB500 . Jeszcze troche pochodzi pewnie, ale....

... chciałem zapytać użytkowników tychże motocykli jakie są wrażenia z jazdy.

 

Czy jeździ się dobrze?

Jak się prowadzi jak z mechaniką ?(o wałkach już wiem ;) - z innego tematu)

Czy na pierwsze moto jest ok?

I tym podobne....

 

Naipierw miała być GS'a (Suzi GS500E), ale jak fotki zobaczyłem Hondzi to jakoś mnie bardziej przekonała do siebie ;) .....

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za opinie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hej!!

myślę ,że na pierwszy motcykl Honda 500 jak najbardzej...na pewno nauczysz się na niej jeździć....ja mam 450 - jestem bardzo zadowolona, a myślę że gdyby to była 500 to bym dłuzej na niej pojeżdziła - ze 3 sezony przynajmniej. Moja 450 jest jeszcze zdławiona, więc chyba po przyszłym sezonie będę musiała ją zmienić...

 

a co do dylematu - Honda 500 czy GS 500, to też sie zastanawiałam co lepiej kupić - Hondę czy GS bo w zasadzie to dosyć podobne motocykle i parę osób, u któych zasięgnęłam rady jednomyślnie twierdzili ,że Hondy mają lepsze silniki, bardziej wytrzymałe i dużo więcej km można zrobić bez remontu - oczywiście trzeba dobry olej lać... ;) ktoś nawet mi powiedział, że na Hondzie to się jeździ a na Suzi ciągle w warsztacie siedzi..pewnie to lekka przesada, ale podobno Hondy są mniej wymagające...

ja w mojej przynajmniej narazie nic nie muszę robić, ma 19 lat, chodzi jak bączek, równiutko więc ja po swoich doświadczeniach na pewno mogę polecic taki moto...

oczywiście wszystko zależy na jaki egzemplarz trafisz, ale jak przed kupnem ją dobrze sprawdzisz i bedzie oki to bierz i na pewno będziesz zadowolony!!!!!

 

poza tym Hondy chyba trochę ładniejsze są....??? ;)

 

p.s. a jaki rocznik Cię interesuje?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB to bardzo fajne moto - wdług mnie najlepsze z klasy 500 ccm. GS-a też muszę pochwalić, bo sam śmigałem taka maszyna i nie narzekałem. W tej klasie o której mówisz wart też się zakręcić za XJ 600 - bierz to po0d uwagę, naprawdę fajne moto na początek, a ma 61 koników i 4 gary. Super zwrotnośc, poprawne (ale nie rewelacyjne) prowadzenie. Szczególnie polecam nowszą wersję z 2 tarczami z przodu i chłodnicą oleju.

 

Pozdro, Pawel

 

PS. Przenoszę do właściwego działu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a nie myslałeś o ER - 5? bardzo fajny motcykl...silnik sprawdzony...jeszcze nie słyszałam zeby ktoś miał problemy z silnikiem w er5...moto bardzo dobry do nauki...180 kg

przez 40 tys km które spędziłam na tym moto w trasach nic się nie popsuło, żadnych problemów...jedyny mankament to słabe tylne zawieszenie....które de facto można wymienić...motocykl bardzo ładny..co tu dużo mówić.......nawet mam jeden godny polecenia na sprzedaż!!!!! sama się nad nim zastanawiam............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Pawłem :mrgreen: Warto też się zakręcić koło XJ 600. Sam takim jeździłem i też chwalę ten sprzęt.Może jeszcze do niej powróce w przyszłym sezonie i kniecznie do modelu produkowanego od 98 wzwyż :mrgreen:

Co do CB 500, to moim zdaniem zdecydowanie lepsza od ER 5 pod każdym względem ;)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem właścicielem CB jako pierwsze moje moto. Jestem zadowolony. Śmiga się całkiem nieźle. Jeżeli chodzi o osiągi to są jak na pierwsze moto całkiem miłe. Zrobiłem ok 13 tys. km (stan licznika ok 37000) i jak na razie nic nie nawaliło. Tylko teraz robię rególację zaworów i takie tam drobne poprawki. Ale to są rzeczy które powinno się robić rególarnie. Aha jeżeli chodzi jeszcze o Hondę to servisowo jest podana wymiana oleju co 12 tys km a nie jak w Suzuki czy Kawasaki co 6 tys km. Więc koszta też nie są duże. Honda jest wyżej ceniona o ok 2 tys zł. Wybór należy do Ciebie.

 

Pozdro for @ll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co do CB 500' date=' to moim zdaniem zdecydowanie lepsza od ER 5 pod każdym względem :buttrock:[/quote']

 

a mógłbyś wymienić te wszystkie względy? :mrgreen:

bo takie radykalne stwierdzenie powinno poprzeć się jakimiś konkretnymi faktami...czyli rozumiem że jeździłeś na obu tych motocyklach przez dłuższy czas i stąd te wnioski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie,

 

Co do XJ-ki to chyba nie ponieważ żonce chciałbym zostawić ten motocykl jak mi się już, że tak powiem znudzi....(kończy kurs właśnie), a wtedy sobie zakupić coś większego - oczywiście bez przesady...

 

I wydaje mi się, że dla niej taka Hondka byłaby w sam raz..

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MadziX :mrgreen:

 

Stawiasz pod wątpliwość jakość Hondy?? :mrgreen:

Mój znajomy jeździł CB 500 nie wiem jaki rocznik,ale miała już z tyłu hamulec tarczowy,co już do mnie bardziej przemawiało niż bęben:mrgreen: Lepsze zawieszenie,no i nie oszukujmy się wymiatała ER-y i GS-y,a ja z Diverisoną też miałem niemałe kłopoty :mrgreen:

Ale każdy z nich jest dobry i w jakiś sposób zaspokoi oczekiwania swoich właścicieli :mrgreen:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nie nie stawiam pod wątpliwość jakości Hondy - sama mam hondę i jest zajebista!!! :buttrock:

myślę ze 500 też jest fajna, zresztą wyraziłam swoje zdanie na temat Hondy500 w 1 poście.

Wiesz chodzi o to, że tak naprawdę każdy z tych motocykli ma swoje wady i zalety, a z wyglądem to już kwestia gustu- jednemu bardziej się GS podoba innemu stylistyka Hondy itd.Tylko nie można pisać że ER5 jest tak całkowicie do bani bo miałam z nią doświadczenia i tak jak każdy moto ma swoje wady i zalety, a te wady tak naprawdę nie są takie drastyczne żeby w ogóle przy wyborze motocykla nie brać jej pod uwagę....biedna niedoceniana er-5..... :buttrock: a nigdy mnie nie zawiodła i dosłownie całą Europę na niej zwiedziłam.......no wiem wiem -mam sentyment cholerny do niej !!!!! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ER fajny jest i już :mrgreen:

Szukam innego motocykla i o większej pojemności,ale 500-tki są całkiem przyjemne:D

I nie twierdzę ze ER jest do bani,ale chyba na tle CB 500 wypada nieco blado,co nie znaczy,ze jest zły :mrgreen:

Podoba mi się Bandit 1200 i moze kupię,ma swoje wady,ale co z tego powodu mam go przekreślić? :mrgreen: Miałem Diversion 600, też miala jakieś niedomagania,ale byłem cholernie zadowolony :mrgreen:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no dokładnie....to się chyba teraz rozumiemy... :buttrock: ja na drugi moto planuję kupić Bandytę 600 pomimo,że chodzą opinie na temat silników suzuki, że się ciagle coś psuje,(zresztą mam teraz w rodzinie suzuki i wiem coś o tym :? ) są wymagające, wrażliwe na zły serwis..itd ...a w porównaniu do silników Hondy są w ogóle cieniutkie.....no ale i tak pomimo to następny moto to będzie właśnie Bandzior..... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...