Skocz do zawartości

Honda CB500 (cb500s)


Rekomendowane odpowiedzi

ja po kilku próbach doszedłem do wniosku że jak chcem wbić 2 tak przy 9000 obr./min to wbijam ją bez sprzębła i wchodzi elegancko jakby ktoś niewiedział wbijamy jedynke gaz i ciągniemy noga stopke od zmiany biegów do góry tylko z wyczuciem zeby nieurwać :P i jak dochodzimy do max obrotów lekkie odjęcie gazy i dwójka sama wchodzi ;) i mozna dalej kręcić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie naprawde biegi wchodzą lżej niż ze sprzęgłem i niepraktykuje tego nanstop tylko jak trzeba :mrgreen: ze sprzęgłem to żeźnia jak nic przy zmianie do 6000obr/min jest ok ale jak chcę zmienić przy 9000obr/min odgłos dochodzi jakby zaraz zęby miały powypadać z trybów z innymi biegami jest już ok tylk z 1 na 2 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o moje moto to nigdy nie mialem problemu z wbiciem dwojki - wchodzi zawsze ale jak juz pisalem wczesniej czasem ze stukiem :? Ciekawe jest to co piszesz Adam i sprawdze to przy najblizszej okazji :mrgreen: Dam znac co i jak ;)

 

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PGR, nie wciskaj ludziom ciemnoty!!!

Był niedawno długi temat o wrzucaniu biegów bez sprzęgła i fachowcy (m.in. AdamM. o ile pamietam) zalecali wrzucanie biegów w górę - bez sprzegła.W dól - z miedzygazem.

Zresztą sam sie chyba pało wypowiadałeś w tym topicu.

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian, w takim razie przeczytaj jeszcze raz ten temat zanim zaczniesz mi wystwiac opinie.

 

Biegi w górę można wrzucac bez sprzęgła, jednak jak kilka razy zostało to napisane - dobrze jest to robic z lekkim wysprzegleniem... Zmianę biegów bez sprzęgła stosuje się na torach wyścigowych, gdzie liczą się setne sekundy a nie to żeby zrobic na jednym silniku 100 tys km.

 

Przeczytaj jeszcze raz i pozniej zedytuj swojego posta...

 

PZDR

 

[ Dodano: Wtorek Czerwiec 14, 2005 6:59 pm ]

Temat był w mechanice w wyszukiwarce znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.ph...ghlight=#335191

 

chociażby tu, zobacz post Adama M.

 

http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.ph...ghlight=#302249

 

http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.ph...ghlight=#295509

 

no i ten najdłuzszy, w końcu znalazłem:

http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.ph...ghlight=#232654

 

 

uff. a lewa ręka to należy pozdrawiac motocyklistów, a nie katowac sprzegło!

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam wyraznie zaznaczył, że pisze o konkretnym egzemplarzu co nie znaczy ze we wszystkich japoniach będzie to regułą

 

[ Dodano: Wtorek Czerwiec 14, 2005 7:48 pm ]

"poprobuj zmian z bardzo lekkim wciskaniem sprzegla.

Przed zmiana napinasz noga dzwignie, potem jednoczesnie - lekko wciskasz sprzeglo z lekkim odjeciem obrotow i wciskasz bieg.

To wszystko ma zajac jedna sekunde - rrraz.

I juz, zobacz czy wtedy zmiana jest glosna.

Dotyczy to zmian w gore. "

 

Pozwoliłem sobie przytoczyc wypowiedź Adama....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pidzi, kurde, zamknąłbys japę. Raz mi sie udało cos sensownie napisac, to sie musisz wtrącać. :P

 

Lepiej cóś napisz w temacie Goorka 2005 ;)

 

Całuski

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...