Skocz do zawartości

luz na zebatce przód - yamaha TT600


bully
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zszokowało mnie trochę dzisiaj bo zauważyłem że zębatka z przodu przesuwa sie prawo lewo o 5mm. Zcina mi śruby od zabezpieczenia simerringa jak i przicina mi już scianke silnika.

O co tu chodzi? :icon_eek: zębatka ma grubość 8mm na wieloklinie.

ZĘBATKA

ten luz to od zębatki aż do tego wcięcia gdzie jest mocowane zabezbieczenie zębatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przykrócisz zabezpieczenie to przecież nie moze sie przesuną do tyłu chyba ze masz jakies rozwalone zabezpieczenie

otuż to już pojąłem że zębatka trzyma sietylko na tym zabezpieczeniu. Tylko że w moim przypadku powyginało sie i pękło do tego już było wyrobione. naprawiłem to spawarką pogrubiłem troszku :smile:

Ale do dupy rozwiązanie że zebatka trzyma sie tylko na takiej cienkiej blaszce :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otuż to już pojąłem że zębatka trzyma sietylko na tym zabezpieczeniu. Tylko że w moim przypadku powyginało sie i pękło do tego już było wyrobione. naprawiłem to spawarką pogrubiłem troszku :smile:

Ale do dupy rozwiązanie że zebatka trzyma sie tylko na takiej cienkiej blaszce :icon_eek:

 

Takiego zabezpieczenia się nie naprawia tylko po prostu wyrzuca i kupuje nowe za kilka zeta w serwisie.

Zrobione jest z dosyć twardej stali a Ty tam nasmarkałeś kilka glutów zwykłą spawarką i miało wiecznie podtrzymywać zębatkę?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego zabezpieczenia się nie naprawia tylko po prostu wyrzuca i kupuje nowe za kilka zeta w serwisie.

Zrobione jest z dosyć twardej stali a Ty tam nasmarkałeś kilka glutów zwykłą spawarką i miało wiecznie podtrzymywać zębatkę?

 

ja dopiero teraz nasmarkałem, zobacze zaraz wyjeżdzam w trase.

Jak dostane takie zabezpieczenie to bardzo chętnie wymienie, ale czy dostane .. :icon_rolleyes:

 

Poza tym ta zebatka chyba już do wymiany co myslicie? lańcuch i tylnia jest dobra. Długo nie pojeździła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłacze sie pod temat - dokręcając zębatke zdawczą wystarczy dociągnąć ją odpowiednim momentem czy trzeba też jakiegoś kleju użyć ???

Pozdro

 

Możesz nie musisz uzywac kleju, najważniejsze żebyś zagiął podkładke zabezpieczającą pod ta srubą. Ja tej sruby nigdy nie przyklejałem, pare razy natomiast odkrecałem przyklejoną i bez pneumata było by ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tylko u mnie nie ma nakrętki :)- jest sruba- którą wkręca się w wałek zdawczy :) i posiada taką grubą podkładke grubosci około 2mm :). Dobrze że nie ma przy tym dużo roboty :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...