Skocz do zawartości

smerf na BMW


hondzia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

,,Piraci, bójcie się! Policja ma ścigacze'

 

(...)Z całą pewnością policjanci będą na nich ścigać piratów na quadach, motocyklach i crossach...''

 

Fajnie napisane :bigrazz:

 

Co do samych motocykli to stworzone do scigania to one raczej nie sa, ale zobaczymy. Pan za Beemkami tez full profeska :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas od niedawna maja 1 taka Beemkę z fotoradarem ;)

 

BMW K 1200 GT

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/artic...T0206/942780687

 

Jeżeli dobrze pamiętam - to ten gościu jeździł wcześniej Diversionem 900, nie sądzę żeby byle komu dawali takiego GT'ka .

 

A z Policją na moto w naszym mieście raczej normalnie jest - pozdrawiają i ogólnie sądzę ze to spoko ludzie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

wczoraj we Wrocku, na moscie grunwaldzkim bardzo ladnie i zgrabnie dwóch misiaków na moto capnęło jakiegoś goscia na czerwonej R1.

No jak najbardziej ogarniali, nic dziwnego skoro jeżdzą w robocie. To jakby sie pytac kuriera na moto czy potrafi nim jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie komentarze sugerujące kiepską jazdę policjantów.

 

Policjanci na motocyklach są w mojej ocenie bardzo dobrymi jeźdzcami, bo spędzają na tych maszynach więcej czasu niż 90% piszących tu na forum, nie mówiąc o szkoleniach i jeździe prywatnej.

 

Co do śmiania się z tego BMW, że niby kiepska maszyna - te motocykle są fabrycznie przystosowane do pracy w policji (mają np. inne przełożenia biegów), a nowa wersja BMW 1200 jest bardzo fajną maszynką.

 

Tu parametry techniczne poprzedniej wersji (ratunkowej co prawda, ale jednak)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie komentarze sugerujące kiepską jazdę policjantów.

 

Policjanci na motocyklach są w mojej ocenie bardzo dobrymi jeźdzcami, bo spędzają na tych maszynach więcej czasu niż 90% piszących tu na forum, nie mówiąc o szkoleniach i jeździe prywatnej.

 

Co do śmiania się z tego BMW, że niby kiepska maszyna - te motocykle są fabrycznie przystosowane do pracy w policji (mają np. inne przełożenia biegów), a nowa wersja BMW 1200 jest bardzo fajną maszynką.

 

Tu parametry techniczne poprzedniej wersji (ratunkowej co prawda, ale jednak)

 

Pozdrawiam

 

 

A mnie smiesza komentarze sugerujace, ze kazdy z tych policjantow to mistrz kierownicy i ze nie ma na niego zawodnika, podobnie jak robienie z takiej bmki super rakiety z mega przelozeniami, wystarczy popatrzec ile wazy ten sprzet dodac do tego wage policjanta plus wyposazenie kufrow i pomyslec jak tobedzie pomykalo miedzy autami za jakas zwinna powiedzmy r6, ze o litrze nie wspomne. odnosnie spedzania czasu na motocyklu to fakt spedzaja go troche, z czego (niektorzy) wiekszosc stojac w krzakach z radarem lub wypisujac kwity na komendzie, bo wola to robic niz sie z kims scigac bo efekty wieksze a ryzyko duzo mniejsze- zreszta byly ostatnio dwa dzwonki z policyjnymi sprzetami i rozowego zakonczenia nie mialy wiec mozna wrozyc jaki bedzie koniec poscigu po miescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec pracuje w Nysie i ostatnio rozmawiał z policjantem na RT który mówił ,że niedługo będą montowane radary czy coś w tym stylu do tych BMW i ten policjant również mówił że w Kluczborku już mają te wideorejestratory w beemkach ale jak narazie w Kluczborku widziałem ich tylko kilka razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak robienie z takiej bmki super rakiety z mega przelozeniami, wystarczy popatrzec ile wazy ten sprzet dodac do tego wage policjanta plus wyposazenie kufrow i pomyslec jak tobedzie pomykalo miedzy autami

Ostatnio miałem okazję pojeździć K1300Gt-czyli nowszą wersją "pościgowego" motocykla policji. Na mnie zrobił on strasznie negatywne wrażenie. Cieżki kloc, który bardzo niechetnie jezdzi po winklach. Ja w nim kompletnie nic fajnego nie widziałem. Moze i na autostradach potrafi pokazac swoje zalety. Ale w miescie/na bocznych drogach to czuje sie jak slon w skladzie porcelany. A wiele przyjemniejsze wrazenie pozstawil (uzywany w policji jako "patrolowy") R1200RT. duzo przyjemniej kladzie sie w zakretach i w czasie jazdy czuje sie na nim jakby wazyl ze 100 kg mniej :) Co prawda silnik ma duzo slabszy(a do tego nielubiany przeze mnie boxer) ale po raz kolejny okazuje sie ze moc to nie wszystko ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie smiesza komentarze sugerujace, ze kazdy z tych policjantow to mistrz kierownicy i ze nie ma na niego zawodnika, podobnie jak robienie z takiej bmki super rakiety z mega przelozeniami, wystarczy popatrzec ile wazy ten sprzet dodac do tego wage policjanta plus wyposazenie kufrow i pomyslec jak tobedzie pomykalo miedzy autami za jakas zwinna powiedzmy r6, ze o litrze nie wspomne. odnosnie spedzania czasu na motocyklu to fakt spedzaja go troche, z czego (niektorzy) wiekszosc stojac w krzakach z radarem lub wypisujac kwity na komendzie, bo wola to robic niz sie z kims scigac bo efekty wieksze a ryzyko duzo mniejsze- zreszta byly ostatnio dwa dzwonki z policyjnymi sprzetami i rozowego zakonczenia nie mialy wiec mozna wrozyc jaki bedzie koniec poscigu po miescie

 

Leniwy jestem i mnie szukać się nie chce ale... Kiedyś na Forum były linki do filmików pokazujących szkółkę jazdy i egzaminy Policjantów jeżdżacych na moto w USA... Gwarantuję że większość z Forumowiczów miałoby problem z wykonaniem pokazanych tam manewrów, i to nawet na ćwiczebnych 125/250'tkach ! A tam to robili te manewry na ciężkich Harley'ach z kuframi i całym tym oprzyrządowaniem ! Mnie kopara opadła jak zobaczyłem jak tam panują nad maszynami ! A sądzę (leniwy jestem i nie chce mi się sprawdzać :P ) że ciężarem wcale nie odbiegają od tch Policyjnych "naszych" Beemek... Więc sądzę że jak dobrze wyszkolony Policjant to między puszkami też da radę (wiadomo R1/R6 trochę węższa ale miejsca potrzebuje też trochę...)..! Nie mówię że nasi to SuperMany ale bez przesady ! Lebieg z nich nie ma co robić ! Któryś pisał że przyjeżdżają do roboty na moto i później tylko zmieniają sprzęt na służbowy... :) Zresztą sam parę razy widziałem jak nasi Policjanci śmigali między puszkami i wcale im to na tych "klockowatych" BMW dobrze szło ! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zapominali o ich złożeniu przed ruszeniem? :icon_rolleyes:

Łał, nie wiedziałem że te nowe bumy mają napęd na przednie koło :icon_rolleyes:

 

Tylko dlaczego wymiana opon co 3k ? Palili gumy czo co ?

Pewnie jeżdżą na sportowych kapciach.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden policjant na BMW nie będzie się ścigał z motocyklami bo jak sprzęt zepsuje to się do końca służby nie wypłaci. Technika zatrzymywania klienta jest całkowicie inna. Jeżeli glina zauważy chętnego do płacenia to przyłącza się do gościa i na prostej , dysponując motocyklem z wysokim momentem obrotowym ,dość łatwo wyrównuje prędkość z motocyklem ,który jedzie przed nim i kręci film. Później to już czysta formalność , wystarczy w bezpiecznej odległości podążać za niczego nie świadomym wybrańcem i na najbliższych światłach wręczyć mu wraz z motocyklowym pozdrowieniem mandat. Najlepsza zabawa to jazda z prędkością 140-220 to każdy policjant, nawet słabo wyszkolony ,potrafi ,a nikt z nas dla relaksu nie jedzie z punktu a do b ze stałą prędkością 260-280 co nie dawało by szans policji. Reasumując każdy dobrze wyszkolony chłop na mocnym motocyklu da nogę przed policją pod warunkiem że się połapie w porę co się święci , niestety z połapaniem się jest największy problem. U nas padł już kolega na GSXR 1000 przy 200 bo zlekceważył turystyczną maszynę którą widział przez moment w lusterku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te motocykle są fabrycznie przystosowane do pracy w policji (mają np. inne przełożenia biegów)

 

To tzw. urban legend. Warszawskie GT'eki to zwykłe salonówki, które może kupić każdy, doposażone tylko w kufry z oferty BMW i sprzęt do nagrywania produkcji Polcam'u. Żadnych wzmacnianych silników, innych skrzyń biegów, itp. historii.

 

Pewnie jeżdżą na sportowych kapciach.

 

Metzelery Z6. Po prostu nie oszczędzają tych sprzętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy myslicie, ze tacy maja umiejetnosci z torow wyscigowych?

 

To ab yskutecznie jezdzic motocyklem trzeba miec umiejetnosci torowe ? zaskakujesz mnie poraz kolejny :biggrin:

 

P.S. Przyjmuje zaklad, z toba nie beda mieli problemow :biggrin:

 

Co do śmiania się z tego BMW, że niby kiepska maszyna - te motocykle są fabrycznie przystosowane do pracy w policji (mają np. inne przełożenia biegów), a nowa wersja BMW 1200 jest bardzo fajną maszynką.

 

Osobiscie nie rozumiem, dlaczego w Pl rozumuje sie w ten sposob, ze maja cos innego niz seria ktora jest doprowadzona do optymalnosci.

 

Metzelery Z6. Po prostu nie oszczędzają tych sprzętów.

 

W Niemczech Policja rowniez uzywa tych opon. Ciekawe dlaczego ? :icon_mrgreen:

 

:crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ab yskutecznie jezdzic motocyklem trzeba miec umiejetnosci torowe ? zaskakujesz mnie poraz kolejny :biggrin:

 

P.S. Przyjmuje zaklad, z toba nie beda mieli problemow :biggrin:

Osobiscie nie rozumiem, dlaczego w Pl rozumuje sie w ten sposob, ze maja cos innego niz seria ktora jest doprowadzona do optymalnosci.

W Niemczech Policja rowniez uzywa tych opon. Ciekawe dlaczego ? :icon_mrgreen:

 

:crossy:

ciekawe czy na tych bmkach tak potrafią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...