Skocz do zawartości

honda cbf250 uszczelka pod cylindrem


PriweR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dokonywać! Oddać do serwisu!

Proszę się nie gniewać, ale sposób postawienia pytania świadczy o kompletnym nieprzygotowaniu pytającego. To jeszcze nie jest czas na takie przedsięwzięcia. Nie chciałbym potem kupić "cebeefy" na szkołę jazdy, po zabiegu wymiany uszczelki wykonanym po partyzancku.

Inna sprawa, że rzeczony motocykl cierpi we wrodzony sposób na wycieki spod cylindra, spowodowane często zerwaniem gwintu szpilki w karterze.

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dokonywać! Oddać do serwisu!

Proszę się nie gniewać, ale sposób postawienia pytania świadczy o kompletnym nieprzygotowaniu pytającego. To jeszcze nie jest czas na takie przedsięwzięcia. Nie chciałbym potem kupić "cebeefy" na szkołę jazdy, po zabiegu wymiany uszczelki wykonanym po partyzancku.

 

 

sory ale co ty mi tu pleciesz, nie pytalem co bys mi poradzil ale jak tego dokonac, pytanie jest postawione nie jasno? co mialem ci tu wiecej napisac? wypracowania jakiegos oczekujesz? moze fora pomyliles? nie jest to moj pierwszy motor, i nie pierwszy przy ktorym grzebalem,majsterkowalem,naprawialem-itp; prawaie wszedzie gdzie sie da, nie zalezy mi na nim az tak zeby oddawac go do serwisu, po zatym jakies pojecie na ten temat mam, gdyz dostaje tak po garach non stop ze nie wydolal bym na placenie rachunkow za serwis, jak bys go zobaczyl wrzyciu bys nie powiedzial ze to cbf, po zatym posiadam swoj bardzo dobrze wyposazonty warsztat zaczynajac od srobtakow konczac na prasach tokarniach i wyginarkach wiec poprosil bym o konkretna odpowiedz jak w tym modelu dokonacy wymiany tej uszczeli krok po kroku a po zatym jak kupie maszyne to jej nie sprzedaje tak jakos mam pare ich stoi w garazu maszyny pozbywam sie dopiero gdy spotkal ją dzwonek albo silnik strzalil z korby, fortepian tez czasami wywala ze zlosci hehe ale to juz inna bajka

 

 

Inna sprawa, że rzeczony motocykl cierpi we wrodzony sposób na wycieki spod cylindra, spowodowane często zerwaniem gwintu szpilki w karterze.

 

to moze mi sie przydac, sa i jakies plusy twojej wypowiedzi ehhhh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ale co ty mi tu pleciesz, nie pytalem co bys mi poradzil ale jak tego dokonac, pytanie jest postawione nie jasno? co mialem ci tu wiecej napisac? wypracowania jakiegos oczekujesz? moze fora pomyliles? nie jest to moj pierwszy motor, i nie pierwszy przy ktorym grzebalem,majsterkowalem,naprawialem-itp; prawaie wszedzie gdzie sie da, nie zalezy mi na nim az tak zeby oddawac go do serwisu, po zatym jakies pojecie na ten temat mam, gdyz dostaje tak po garach non stop ze nie wydolal bym na placenie rachunkow za serwis, jak bys go zobaczyl wrzyciu bys nie powiedzial ze to cbf, po zatym posiadam swoj bardzo dobrze wyposazonty warsztat zaczynajac od srobtakow konczac na prasach tokarniach i wyginarkach wiec poprosil bym o konkretna odpowiedz jak w tym modelu dokonacy wymiany tej uszczeli krok po kroku a po zatym jak kupie maszyne to jej nie sprzedaje tak jakos mam pare ich stoi w garazu maszyny pozbywam sie dopiero gdy spotkal ją dzwonek albo silnik strzalil z korby, fortepian tez czasami wywala ze zlosci hehe ale to juz inna bajka

 

Nie bulwersuj się, ale Tomek Kulik dobrze Ci napisał, bo jakbyś chociaż spojrzał na swoje moto to byś wiedział że głowice musisz ściągnąć, co za tym idzie czeka Cię ustawianie rozrządu, wymiana uszczelki pod głowicą itd. Prawda jest tak że gdybyś miał doświadczenie o którym mówisz to byś tego pytania nie zadał tylko zapytałbyś się np. o momenty dokręcania śrub itd. Pamiętaj że narzędzia i sprzęt to nie wszystko, nawet mimo braku doświadczenia jak się ruszy głową to bardzo wiele można zdziałać.

 

P.S. Nie pomyliłem forum, nie mam wykształcenia mechanika, ale staram się to nadrabiać czytając na ten temat, kombinując i myśląc. Doświadczenie zbieram w miarę napotkanych problemów.

 

I bez złośliwości: polecam Firefox'a - podkreśla błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

To ja się podepnę pod temat. Przy ściąganiu głowicy w hondzie ntv 650 zruszył mi się cylinder i jest wyciek oleju spod uszczelki cylindra. Zapewne powinienem ściągnąć cylinder i założyć nową uszczelkę. Czy powinienem zakładać nową uszczelkę, czy wyczyścić i założyć starą, ewentualnie czymś uszczelnić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To ja się podepnę pod temat. Przy ściąganiu głowicy w hondzie ntv 650 zruszył mi się cylinder i jest wyciek oleju spod uszczelki cylindra. Zapewne powinienem ściągnąć cylinder i założyć nową uszczelkę. Czy powinienem zakładać nową uszczelkę, czy wyczyścić i założyć starą, ewentualnie czymś uszczelnić?

Pozdrawiam

 

Uszczelkę wymienić na nową bez silikonu

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej oddać moto do mechanika, a najłatwiej kupić nowy motocykl.

Pozdrawiam

 

A kto Ci kazał oddawać do mechanika bo nie doczytałem?

Preszpan jest trudny do cięcia i szkoda Ci kilka zeta na oryginalną uszczelkę?

Wytniesz i za kilka dni będziesz pisał pytania dlaczego cieknie pod cylindrem?

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci kazał oddawać do mechanika bo nie doczytałem?

Preszpan jest trudny do cięcia i szkoda Ci kilka zeta na oryginalną uszczelkę?

Wytniesz i za kilka dni będziesz pisał pytania dlaczego cieknie pod cylindrem?

Rozumiem, dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preszpan jest trudny do cięcia i szkoda Ci kilka zeta na oryginalną uszczelkę?

Wytniesz i za kilka dni będziesz pisał pytania dlaczego cieknie pod cylindrem?

 

Bolo - to jest gra nie warta swieczki. Nameczysz sie z wycieciem, rzezba etc, a jak sie okaze ze przepuszcza to kolejne sciaganie wszystkiego, a co za tym koszty. Zaoszczescisz kilka PLNów, a mozesz stracic dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...