Skocz do zawartości

Idzie wiosna, będą warzywa!


ścinacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale powiem wam, ze dziennikarze powoli cos kreca nosem na te akcje. Dzisiaj ogladalem serwisy, tez TVN i komentarz byl taki, ze ta akcja duzo dymu robi i zle jest odbierana przez spolecznosc motocyklowa.

Widocznie dziennikarze odrobili prace domowa i poszperali po forach.

 

Pokazywano w tv sceny, jak motocyklisci przez miasto zasuwali na tylnym kole, ale tez takie jak samochod zajezdzajacy prawidlowo jadacemu motocykliscie droge, powodujacy jego upadek.

 

Wypowiadal sie pan Hubert Urbanski, ktory widocznie tez na moto pomyka (pewnie na harleyu), i powiedzial, ze nie zyczy sobie by przyrownywano go do warzywa. Jest tak samo uzytkownikiem drog jak inni, placi podatki itp.

 

Wypowiadal sie tez Jerzy Dziewulski, zawsze komentuje jakies operacje policyjne, operacje oddzialow antyterrorystycznych, mowi o broni, jest takim medialnym, polskim ekspertem od tych spraw, mowil ze mial 2 w zyciu powazne wypadki motocyklowe, 2 z winy samochodow.

 

Czyli z realcji wyszlo, ze wcale motocyklisci nie tacy zli jak ich maluje policja.

 

Wiec ta ich reklama z marchewą na motorze to troche niewypał.

 

PS.

A co do warzyw, to moze warto, by kazdy motonita przyczepil sobie pomidora kolo kierownicy i napierd**** w szybe debilowi, ktory puszka wyprzedza na trzeciego, trabi na motocykliste, miga mu swiatlami i spycha go na pobocze lub do stalowej barierki przyciska. Normalnie szlag mnie trafia na takich *&%^&&$&$ :banghead:

Jak dostanie pomidorem na 'twarz' to moze zrozumie jak fajnie jest gdy uzytkownik drogi znajduje sie w nietypowej sytuacji.

Edytowane przez hondzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak jakiś odzew z naszej strony, tak zupełnie na powaznie, jakaś mała kontrakcja, żeby pokazać że jesteśmy ludźmi i nie należy tak nas traktować :icon_idea:

Jestem za. Wkur... mnie jak wrzuca się wszystkich do jednego wora. Mi ta akcja nie pomorze, jedynie zaszkodzi. Macie jakieś pomysły?

 

 

Wypowiadal sie pan Hubert Urbanski, ktory widocznie tez na moto pomyka (pewnie na harleyu),

Jeździ Buell`em o ile dobrze pamiętam więc dlatego go to ruszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie nie ma co oszukiwać, skoro od początku sezonu a przecież długo ciepła nie ma - już tylu motocyklistów zginęło.. zapewne młodych adeptów.

 

sie nie ma co oszukiwać, skoro od początku sezonu a przecież długo ciepła nie ma - już tylu motocyklistów zginęło.. zapewne młodych adeptów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS.

A co do warzyw, to moze warto, by kazdy motonita przyczepil sobie pomidora kolo kierownicy i napierd**** w szybe debilowi, ktory puszka wyprzedza na trzeciego, trabi na motocykliste, miga mu swiatlami i spycha go na pobocze lub do stalowej barierki przyciska. Normalnie szlag mnie trafia na takich *&%^&&$&$ :banghead:

Jak dostanie pomidorem na 'twarz' to moze zrozumie jak fajnie jest gdy uzytkownik drogi znajduje sie w nietypowej sytuacji.

 

Szkoda hondzia że nie widzisz nic złego w tym co sam robisz, cyt.:

A jadac puszka, takim koło, ktorzy jada na motorze i chca mnie wyprzedzic na ciaglej, daje do zrozumienia ze nie warto, robiac lekko ruch w lewo tak oby gosciu na motorze mial mokro w porach.

 

Koło drugim razem nauczy sie kultury, ze nie stoi ponad prawem i kulturalnie ma jechac jak na motocykliste przystalo.

 

Zapomniał wół jak cielęciem był. :banghead:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda hondzia że nie widzisz nic złego w tym co sam robisz, cyt.:

Zapomniał wół jak cielęciem był. :banghead:

Tylko kolego nie manipuluj zestawiajac te 2 sytuacje.

W jednym i drugim przypadku to nie ja zaczynam lamac przepisy ruchu drogowego tylko cymbal wyprzedzajacy na ciaglej (potencjalnie wciagajacy moje auto w wypadek samochodowy) badz jadacy na czolowke. Chyba rozumiesz te subtelna roznice? I to tez pisze o sytuacjach wyjatkowych gdy taki kozak robi to dodatkowo przed zakretem.

 

Poza tym zjazd do osi jezdni nie stwarza zadnego zagrozenia a daje do myslenia takiemu napalencowi - nastepnym razem moze wyciagnie wnioski i poczeka te 2 sekundy. Takich sytuacji mialem jak na lekarstwo, natomiast takie o ktorych wyzej pisze zdarzaja sie notorycznie - wystarczy lekka koleina na poboczu, krzywy asfalt badz zepchniecie na piasek i przy 70 km/h gleba i szpital murowany.

Ostatnio jechalem i mialem taka w jedna strone i druga w drodze powrotnej. Raz bylo blisko do piasku drugi raz stalowa barierka - centymetry od niej przejechalem.

 

I nie robmy off-topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kolego nie manipuluj zestawiajac te 2 sytuacje.

W jednym i drugim przypadku to nie ja zaczynam lamac przepisy ruchu drogowego (...)

 

Poza tym zjazd do osi jezdni nie stwarza zadnego zagrozenia a daje do myslenia takiemu napalencowi - nastepnym razem moze wyciagnie wnioski i poczeka te 2 sekundy(...)

 

I nie robmy off-topic.

 

Następnego razu może nie być jak koleś się wystraszy i za mocno da po heblach a matka tego (że użyję wyrażenia będącego ostatnio na topie) warzywka będzie miała gdzieś czy zabiłeś go wyprzedzając na trzeciego czy też bawiąc się w domorosłego ormowca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mnie zastanawia, czemu nie zaprotestuje jakaś organizacja zrzeszająca Niepełnosprawnych, w końcu to pośrednio ich dotyczy, ludzie-warzywa, hmmm....

 

Dokładnie o to chodzi. Akcja jest chamska i szczerze mówiąc to jak się poczuł Hubert Urbański czy ktokolwiek z Was jest mało ważne w porównaniu z tym jak może się poczuć facet, który siedzi na wózku i jedyną rozrywką jest oglądanie telewizji. Nie może obejrzeć bilbordów? Nie szkodzi i tak wszystkie newsy je pokazują. Nienawidzę pc ale to jest przegięcie.

 

Ktoś z forumowiczów się czuje urażony nazwaniem dawcą? Dlaczego? Jeżeli nie szalejesz to przecież nie powinno Cię dotyczyć.

Kierowcy samochodów nie zaczną postrzegać motocyklistów jako debili, bo zobaczą bilboard. (Ja od 3 lat mam prawko ale nie mam własnej maszyny, jeździłem trochę ale zawsze była to jazda od A do B a nie frajda) Z punktu widzenia kierowcy puszki mogę więc powidzieć, że na wizerunek motocyklistów wpływają goście, którzy wyprzedzili mnie w tunelu pod Mostem Świętokrzyskim. Jechali na tylnym kole w ciemnej dziurze. Gdyby Ikarus zgubił tam silnik to by go nie widzieli bo jest ciemno, gdyby, któryś wyłożył się na śmieciu wpadłby mi pod koła. Kolejny wizerunek motocyklisty to matołek, który stał na stacji benzynowej przy sąsiednim dystrybutorze. Zdążyłem zatankować i zapłacić a on stał i kręcił manetką, żeby go wszyscy usłyszeli. Jak powiedział Krasicki "dzwon głośny bo wewnątrz jest próżny".

 

Jeśli motocyklista jeździ normalnie to nikt go nie nazywa dawcą. Po prostu się go nie widzi, jak innych uczestników ruchu. Przecież wielu z Was ma B i jeździ samochodem. Jak mija Was/mnie motocykl na wolnych obrotach to interesuje Was/mnie co najwyżej marka a nie jego prędkość. Dlaczego więc motocykliści są tak postrzegani - radzę spojrzeć na tematy subforum. "Twój największy speed" od trzech lat na topie. Każdy topic o wypadku to szukanie winnych w samochodzie, chyba że ktoś przydzwonił w drzewo.

Standardowa wypowiedź o ograniczeniach prędkości - bezsensowne i zbyt restrykcyjne. Też nie znoszę bezsensownych ograniczeń prędkości. Jednak jeszcze bardziej nienawidzę tych sensownych. O k..wa!!! Jak ja ich nie lubię!

 

Na 1750 wypadków 820 spowodowali motocykliści. To nie znaczy, że większość spowodowali kierowcy samochodów. Zawsze najwięcej wypadków powodują piesi. Kampanie przeciwko wariatom w puszkach? "Stop wariatom drogowym" była kilka lat temu i nikt się nie burzył chociaż w roli głównej występowała Honda Civic.

 

Na koniec - ja nie bronię kierowców. Dla mnie burak w starej Vectrze i na wyjącym Kawasaki to takie same buraki. Dorzuciłbym jeszcze pijanego rolnika, który pije pod GSem aż do zmroku. Natychmiast po zachodzie słońca wsiada na Ukrainę bez światełka. Jak jednak można protestować przeciwko wrzucaniu wszystkich do jednego worka i tak się zachowywać. Przecież wielu motocyklistów prowadzi też samochody i poza panem Hondzią nikt nie uważa się za władcę szos.

 

BTW - jutro jadę oglądać Suzuki w Legionowie. Może wreszcie kupię. Jeśli jakiś mechanik mieszka w pobliżu byłbym wdzięczny za towarzystwo. Zrewanżuję się 6-pakiem dowolnej marki ;)

Edytowane przez shuy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i poza panem Hondzią nikt nie uważa się za władcę szos.

Nie przesadzaj. Motocyklisci zazwyczaj jezdza OK. Bardzo ale to bardzo rzadko sie zdarza, ze jakis rodzynek kozaczy majac wszystko i wszystkich gleboko gdzies w mojej obecnosci, wyprzedza na ciaglej, przed zakretem nie myslac ze z przodu z podobna predkoscia moze wyjechac ojciec z dwojka dzieci. Wiec zjazd do osi to bardziej teoria na przyszlosc.

 

Policja nigdy takich delikwentow nie nauczy bo taki kozak jadacego policjanta na ciaglej nie wyprzedzi. Chyba ze jakas nieoznakowana vectre. To samo i jeszcze bardziej tyczy sie puszkarzy. Poza tym policji nie ma wszedzie.

 

Zawsze beda osoby, ktore maja w glebokim poszanowaniu czyjes bezpieczenstwo, zdrowie, zycie i zadne kursy tego nie naucza. Tym bardziej bilboardy z warzywami, ktorych zadaniem jest tylko wywolanie niezgody i pokazanie ze policja cos robi.

 

Zamiast robic durne reklamy z motocyklistami, mam znacznie lepszy pomysl: niech wprowadza nagrode tysiaca zlotych za sfilmowanie takich debili co na tylnym kole jezdza, wyprzedzaja na przejsciu, linii ciaglej, puszkarzy, ktorzy wymuszaja na motocyklistach wjazd do rowu itp. Filmik i na policje. Wtedy i akcji nie trzeba byloby zadnych robic.

 

I walic kary rzedu 3000 zlotych a nie smieszne mandaty po 1000 zlotych. Debilizm z drog zniknalby jak reka odjal.

Filmujemy, wysylamy tasme o odpowiedniej rozdzielczosci i gosc ma przesrane.

Sam mialem pomysl, by zrobic portal i zachecac ludzi do kupowania kamerek. Zadna to nie jest ochrona danych osobowych bo samochod kazdy ma prawo sfilmowac. Zrobic portal, wklejac takich idiotow - niech spoleczenstwo wie kto jest durny i na kogo trzeba uwazac. A policja dokonywalaby reszty. Sa telefony komorkowe i wiele innych rozwiazan. Tylko, ze obecnie taki film ma zerowa wartosc prawna. Adres np. www.nagraj-debila.pl. Jeszcze lepiej jakby to sie dalo zrobic przy aprobacie poslow w domenie gov.pl :bigrazz: Musialby powstac projekt rzadowy.

 

Jak reka odjal znikneloby chamstwo z drog, wyprzedzanie, wciskanie sie na 3-go, zajezdzanie drogi, wyprzedzanie na przejsciu gdy inny pojazd ustepuje pierwszenstwa pieszemu na drodze dwupasmowej.

 

Ale gdzie by tam.... zaraz madrzy dziennikarze powiedza, ze to donosicielstwo, ze tak nie wypada. Polska rzeczywistosc, a potem lament, chore refleksje w swieto zmarlych dlaczego tyle osob na drogach ginie?!

 

Sam w Niemczech wiele razy bylem kontrolowany przez policje choc tylko stalem. Niemiec wykonywal telefon i policja sprawdzala czy Polak fajek nie szmugluje czy jakichs narkotykow. Tam to jest traktowane jak dobra postawa obywatelska, u nas jak donosicielstwo.

Jezdzilem przez miejscowosci gdzie na wioskach, przy rownej nawierzchni, wszyscy jechali 50 km/h. A mieli czym przygazowac. Raz pamietam jak jeden wyprzedzal cala kawalkade samochodow - oczywiscie - Polak - polskie numery.

Dlaczego tam nie maja takich akcji billboardowych?

 

Tylko w Polsce mozna spotkac ciolka wyprzedzajacego na tylnym kole ciezarowke, a potem to jest cichy wzor do nasladowania choc nikt tego glosno i otwarcie nie powie. Tacy po prostu imponuja mlodziezy.

 

Ostatnio jade sobie spokojnie w miescie swoim tysiacem, autobus przede mna, za mna BeEmWu.

Jade, skrzyzowanie, przejscie, rozjazdowka na przeciwnym pasie. A ten koles chce mi pokazac jaki z niego kozak.

Wyprzedzil. Za 10 sekund stanalem za nim 1 metr na swiatlach. Nawyprzedzal sie.

 

Takich trzeba eliminowac bo to sa nienormalni, zakompleksieni ludzie. Jedynym sposobem, zeby takich sie pozbyc jest doprowadzenie do stanu, zeby nie znali ani dnia ani godziny kiedy ich manewer zostanie sfilmowany i przekazany odpowiednim wladzom. Tysiak za prawa autorskie kamerzyscie, 3 klockow mandat - i wszyscy zaczeliby jezdzic potulnie jak nalezy. Nie ma innej metody. Jedyna sluszna i skuteczna.

 

Smiertelnosc na drogach spadlaby na moj gust 5-7 krotnie.

 

A billbordy swoja droga, ale dotyczace techniki jazdy i nawykow ktorych nie ucza na prawie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadal sie tez Jerzy Dziewulski, zawsze komentuje jakies operacje policyjne, operacje oddzialow antyterrorystycznych, mowi o broni, jest takim medialnym, polskim ekspertem od tych spraw, mowil ze mial 2 w zyciu powazne wypadki motocyklowe, 2 z winy samochodow.

 

Z tego co pamiętam, Dziewulski kiedyś się wyglebił moto na przejściu dla pieszych, bo była świeża farba, czy też po deszczu było ślisko. Potem rozpoczął akcję, aby stosować te czerwone, antypoślizgowe "nadruki" na przejściach, zamiast malowania farbą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=FScaJSTP4e8

 

W zaprezentowanym filmie mamy wszystko, czego potrzebuje polska <P> żeby zwrócić uwagę „nieświadomego” użytkownika drogi na przedstawiany problem. Jest: krew, dramat, horror, cierpienie, śmierć, itp. Różnica między ”kampanią warzywną” a prezentowanym filmem jest taka, że w w/w filmie zwraca się uwagę odbiorcy na nierozsądne zachowanie prowadzące do tragedii. W kampanii prowadzonej przez policję w Polsce, piętnuje się grupę społeczną. Utrwala się krzywdzące stereotypy, a wręcz podświadomie degraduje się kierowców jednośladów do rangi przedmiotów. Jestem OBURZONY brakiem wyobraźni osób decydujących o wprowadzeniu kampanii w takiej formie. Wg mnie ta kampania odniesie odwrotny skutek.

Apel do <P>: Jeżeli chcecie poprawić bezpieczeństwo na drogach poprzez kampanie medialne to uczcie się od kolegów policjantów z innych krajów a nie bezmyślnie podgrzewajcie i tak napiętą i nerwową atmosferę na polskich drogach.

 

PS.

„Jeżeli wszyscy motocykliści to dawcy, warzywa itp. to wszyscy policjanci są głupi i skorumpowani.”

Ja się z tym zdaniem nie zgadzam, ale może przypomnienie niektórym panom policjantom o funkcjonujących stereotypach uświadomi ich o szkodliwości takiej akcji.

Pozdrawiam, zirytowany Piotrek z Lbn

Edytowane przez Piotrek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...