Skocz do zawartości

Idzie wiosna, będą warzywa!


ścinacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.uzyjwyobrazni.pl/projekt.php?id=31&p=11

powiedzcie mi tylko dlaczego typ ma wyłączony motocykl - bez kluczyka w stacyjce, wyłącznik na off..? jak on te zegary rozbujał? hehehe.

a poważnie - mam całkiem szybkie moto, ale 270 to dla mnie kosmos...

generalnie uważam że każda akcja, któa cokolwiek zmieni w podejściu kierowców (zaróno aut jak i motocykli) jest słuszna. w tym przypadku jednak uwazam hasłą z plakatów za mocno przesadzone. o ile z zeszłym sezonie można było usłyszeć "on jechał co najmniej 200 i się rozbił", to dziś jestem pewien, że usłyszymy, że "jechał co najmniej 270, a może i 300". ktoś już tu napisał, o szkodliwości tej kampanii - i z tym się zgodzę. te hasła nie dość że powielają stereotypy, to jeszcze mocno je pompują. ilu ludzi z tego forum jechało 270 km/h? moze my wiemy, że to niezły dowcip, i że praktycznie jakiś promil z jeżdżących po drodze motocykli osiąga takie prędkości, ale inni ludzie nie wiedzą i będą odbierać to jako normę. dla czego? bo tak przeczytali na plakacie. w gazecie napisali że jechał 200? ok, a dlaczego nie miałby jechać 270?

nie zaliczam się raczej do malkontentów, którym nic nie pasuje, ale uważam, że kampanie społeczne powinny być robione ze świadomością zamiaru, który mają osiągnąć.

o wiele bardziej podoba mi się plakat z panną, któa "lubi powoli". choć nie wyobrażam sobie, że ktoś sunie cbr powoli - ale przynajmniej jest tu jakiś dowcip i finezja.

 

a w ogóle - alleluja i do przodu. przyjmuję postulat klaudiusza i wykorzystam dobrą pogodę. jestem rozważnym kierowcą, więc plakaty nie są skierowane do mnie... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja zaiste jest słuszna :) : dzięki takiej akcji jeżeli chociaż jeden motocyklista się nie zabije to będzie dobrze i cel osiągnięty , natomiast dzięki też takiej akcji zginie następnych 15 motocyklistów bo kierowcy katamaranów już postrzegają motocyklistów jako 'dawców' a teraz tylko akcja policjantów doleje oleju do ognia :) i zaostrzy walkę na drodze.

 

Podejście Klaudiusza jest jedyna słuszne - nie ma sensu dyskutować o tym skoro niektórzy motocykliści sami nakręcają mit motocyklisty jeżdżącego 270 km/h , łamiącego wszelkie przepisy itepe.

 

Rispekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za kretyn wymyślił te hasło..czuję się obrażona..

A ja nie.

 

 

Witam Was.

Pojawiło się wiele kontrowersji na ten temat. - można wyciągnąć z tego wnioski. CO więcej, jestem młody, także proszę mnie poprawić jeśli się mylę, ale to jedna z pierwszych takich akcji policji w PL, zatem z czymś trzeba zacząć. Mogło być lepiej? Pewnie tak. Z drugiej strony każdy może dodać swój - także po co tylko płakać ? To nic nie da.

'Zakopany' - do mnie przemawia i mógłby być użyty także względem kierowców puszek. Wolałbym zobaczyć takie coś na bilbordzie niż jakiś jogurt lub meble.

"dokąd jedziesz?' z łóżkiem też dobre.

Ten z Luksemburgu też mógłby się pojawić na bilbordach :D - świetny.

 

I takie pytanie mam do Was - czy naprawdę wierzycie, że jak puszkarz będzie dobrze jechał, to już jest ok? Nie żartujmy sobie. Oczywiście faktem jest, że jego brak uwagi ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, ale to my sami mamy się o siebie martwić. Ja nie ufam kierowcom samochodów ( choć sam jeżdżę) i to się nie zmieni. Młody jestem, a już niestety ( a może stety) musiałem myśleć za niego. Dla mnie trzeba być naiwnym żeby myśleć, że 'trzeba nauczyć puszkarzy jeździć zgodnie z przepisami, patrzeć w lusterka i jest git majonez'.

Zacznijmy od siebie.

Co więcej, kto z nich specjalnie zajeżdża ? 5% ?

 

Mnie, to czy będą mówić na mnie 'warzywo' czy nie, lata. Mniejszy ani większy nie będę. Choć macie rację, to nie jest fair - bo nikt nie planuje mieć wypadek, szczególnie jeśli to nie z jego winy.

 

I jak długo będziemy najeżdżać na innych? Da nam to coś? Coś poza ego ' jestem zajebisty. nie jeżdżę jak katamaran'. Kilka razy jakiś kierowca 4oooo (? :D) wyjechał i było hamowanie , choć ja nie jechałem 50km/h wtedy.

 

Mnie się akcja podoba. I nie mam czasu katamaranowców do czegokolwiek przekonywać. Wole sam nabrać umiejętności. Jak np. wyprzedał tak, że był ze mną na czołówkę, to mam za nim gonić i się z nim prać na światłach? A niech sobie jedzie(choć dla mnie jest skończonym idiotą) . Lubię kogoś przepuścić np. skręcającego w lewo, który jedzie z naprzeciwka i zobaczyć ta rękę w górze i uśmiech, choć i tego czasami nie ma. I tak poprawiam wizerunek 2oo. Ja przepuszczę, to i mnie przepuszczą.

 

Rozbawiło mnie coś o 'pieniądzach z podatków' - wydaje mi się, że nie takie są marnotrawione i rozrzucane na 'byle co'. Wolę bilbord przytulającego się motocyklisty z kierowcą samochodu niż polityka .

 

Jeżeli ktoś uważa, ze się mylę, to chętnie potoczę dyskusję.

 

 

Czarek.

Edytowane przez CzarekZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Idzie wiosna,będą warzywa"-buraki w autach na ulicach:D

 

Poważnie mówiąc...zdenerwowalo mnie tylko haslo i wrzucanie ludzi do jednego worka:-)

Tak czy siak kazdy kij ma dwa końce...akcja mi się podoba!Nareszcie cos sie ruszylo...szkoda ze nie trafi to do tych ludzi do ktorych ma trafic.

 

Wszyscy narzekaja....ze policja nic nie robi itd...ze w anglii to takie ohh i ahh spoty reklamowe ide...kampania"THINK!" a jak u nas zrobili pierwszy PROJEKT to juz ku*wa lament.Pamietajcie ze od czegos trzeba zaczac...ja uwazam to za dobry ruch!

 

Mało tego...mowimy ze policja i opinia publiczna generalizuje,a my to niby nie??Każdy puszkarz w naszym mniemaniu to zabójca i czlowiek ktory chce nas zabijac.Wiec gdzie logika?:D

Tak czy siak wiele z tych plakatów pokazuje smutną....ale jednak PRAWDĘ...

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja jak akcja. Ale za ta marchewe ktos powinien po dupie dostac.

To jest jak najbardziej obrazliwe i klasyfikuje sie do zgloszenia do odpowiednich organow.

 

Dobrze jakby ktos stworzyl wzor, wprasowywany na goraco zelazkiem, kazdy kupi koszule o rozmiarze XXX, w pewnym dniu kazdy by zalozyl na kurtke motocyklowa, wyjechal na ulice z haslem na plecach:

 

JAK JA MY JESTEMY MARCHEWY TO POLICJA BURAKI! - slowo burak zastapic symbolem wizualnym :icon_mrgreen:

 

To taka akcja przeciwko ignorantom. Oni mieliby swoja akcje my swoja.

 

Toz to kur*** sie noz w kieszeni otwiera jak ktos takie hasla wymysla.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja jak akcja. Ale za ta marchewe ktos powinien po dupie dostac.

To jest jak najbardziej obrazliwe i klasyfikuje sie do zgloszenia do odpowiednich organow.

 

Dobrze jakby ktos stworzyl wzor, wprasowywany na goraco zelazkiem, kazdy kupi koszule o rozmiarze XXX, w pewnym dniu kazdy by zalozyl na kurtke motocyklowa, wyjechal na ulice z haslem na plecach:

 

JAK JA MY JESTEMY MARCHEWY TO POLICJA BURAKI! - slowo burak zastapic symbolem wizualnym :icon_mrgreen:

 

To taka akcja przeciwko ignorantom. Oni mieliby swoja akcje my swoja.

 

Toz to kur*** sie noz w kieszeni otwiera jak ktos takie hasla wymysla.

 

 

Sugeruję sadzenie buraków wokół posterunków Policji na znak protestu i kaski w kształcie buraka :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img4.imageshack.us/img4/7986/beztytuunqbwys.jpg

czy w tym wypadku jeśłi kierowca samochodu zmieni pas ruchu i zajedzie droge motocykliście to zawsze uważacie ze jest wina kierowcy samochodu??

Jeżeli jade w mieście na drodze wielopasmowej gdzie wolno jechac 60km/h - ja jade katamaranem troszke ponad a wyprzedza mnie motor z predkoscią zbliżoną do 200 km/h to ja prosze o zwolnienie mnie z jakiejkolwiek odpowiedzialnosci - bo wykonując manewr patrze w lusterko nic tam nie ma a nie moge domniemywać za każdym razem ze pojawi sie tam za ułamek sekundy wariat co jedzie dopuszczalna predkość x 3 albo wiecej

także nie przesadzajmy z tym stwierdzeniem ze to kierowcy samochodów zabijają motocyklistów bo wymuszają pierszeństwo

jeździjmy z rozsądkiem i tyle...

a wypadki były i bedą i dotyczą samochodów i motocykli z tym ze te motocykowe czesto są tragiczniejsze w skutkach...

 

SPOKO SPOKO... zacytuj może całego posta bo wydaje mi się że jest tam dopisek o twórczości satyrycznej :buttrock:

PEACE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak jakiś odzew z naszej strony, tak zupełnie na powaznie, jakaś mała kontrakcja, żeby pokazać że jesteśmy ludźmi i nie należy tak nas traktować :icon_idea:

 

W ramach protestu zaczniemy jeździć zgodnie z przepisami :biggrin:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...