Skocz do zawartości

Rozpoczęcie i zakończenie sezonu w jednym


GRASS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając wszystko inne, to ludzi zastanówcie się trochę z sądami. Pijany gość był w trzy ***, bo miał 0,2 przy dopuszczalnym 0,19(9). Rozumiem emocje, ale bez przesady. Inna sprawa, że jak nie umie poginać to tym bardziej nie powinien uciekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wątpliwości, czy "na sygnale" oraz "jak było naprawdę", to może jeszcze link do info z KWP:

 

http://www.kujawsko-pomorska.policja.gov.p...a_kawasaki.html

 

Dowiadywałam się, że punktów trochę zdjęli (zresztą, co to za różnica w tym przypadku). Głupota nie podlega dyskusji raczej, tajnie nagrywany nie był, jeżeli już, to można się zastanawiać nad pościgiem, bo generalnie w przypadku motocyklistów jest zasada, że nie powinno się gonić, tylko przekazać kolejnemu patrolowi na trasie. Jednak życie swoje, bo gdzie po okolicznych miejscowościach i na drogach lokalnych w pobliżu inny patrol? Odpuścić, a potem szukać wiatru nie tylko w polu albo czatować pól sezonu na moto na lewych blachach lub jechać do wypadku, w którym większą sobie niż na końcu filmiku krzywdę zrobił, lub co gorsza komuś? Gonić i stwarzać zagrożenie? Taki mały pat. Dobrze, że nikomu po drodze nic się stało, jemu - też dobrze, że nic, a teraz niech ponosi konsekwencje i już.

nie

 

M.G.S. - jesteśmy otwarci jak inkunabuł w gablocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem dlaczego tacy ludzie decydują się na ucieczkę skoro nie mają wystarczających umiejętności :banghead:

 

ja sam się nad tym zastanawiałem co bym zrobił gdyby chcieli mnie zatrzymać (jak na razie brak prawka).

I wydedukowałem ,że:

1. Za duże zagrożenie dla innych ludzie

2. Zbyt mało umiejętności...

no i w razie zatrzymania dużo większe konsekwencje...

 

jak już decyduje się na jazdę bez papierów, łamanie zasad ruchu itp. To trzeba być gotowym na konsekwencje tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz grzywny ja bym jeszcze dał temu panu czas na przemyślenia - jakieś 2-3 miesiące w areszcie. Albo lepiej 2-3 miesiące prac społecznych, bo po co mamy takiego delikwenta utrzymywać?

dokladnie tak. w dodatku zakaz robienia prawa jazdy przez kilka lat - moze dzieki temu by troche zmadrzal

 

Popieram. Nie pochwalam jazdy bez prawka, ale wyczyn to jakiś straszliwy nie był. Pewnie większość z nas przekraczało prędkość o 30km/h (minimalna żeby wyprzedzić samochody a nawet nie) mając 0.2 na kacu nawet o tym nie wiedząc. Głupio tylko zrobił, że uciekał kiedy (jak widać po filmiku) jakiś super umiejętności jazdy nie miał.

ale gdybysmy podchodzili tak do kazdego lamiacego przepisy to po co nam drogowka? niech kazdy jezdzi jak chce. no ludzie, przeciez jakichs zasad trzeba sie trzymac. wyjezdzajac na droge musimy pamietac ze nie jestesmy tam sami

 

ja osobiscie nie wyobrazam sobie jazdy po jakimkolwiek alkoholu bo za duzo sie naogladalem wypadkow i zbyt duze kary groza (8 miesiecy odsiadki, 3000 euro grzywny i zabierane prawko na pare lat - oplaca sie?)

pozdro

Edytowane przez Kuklex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu jak ja nie lubię takiego p....enia...

 

Ktoś tu napisał, że nic się nie stało bo przecież każdemu się zdarzyło jechać na kacu itd. itd.

 

Powiem tak: Zastanów się trochę (chociaż mam ochotę napisać coś bardziej niecenzuralnego)

Każdy kto wsiada na motocykl będąc pod wpływem alkoholu to dla mnie najnormalniejszy morderca i nic więcej. Jak bym widział, że mój kolega wsiada na motocykl albo do samochodu po gorzale to osobiście zadzwonił bym na psy żeby go zgarneli. Oczywiście gdyby mimo nalegań nie odpuścił.

 

I to dla JEGO dobra.

 

Nie rozumiem jak można tego nie rozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem źe czasy bobłaźliwości a nawet podziwu ( Zdichu po kielichu to dopiero jeździ!) społeczeństwa dla pijaków się skończyły , ale chyba jeszcze musi sporo czasu upłynąć aby się to zmieniło. NIE DLA PIJANYCH DEBILI!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując klasyka: "Nie ma litości dla ******synów" Piłeś nie jedź a nawet jeżeli to jest sprawa "dzień po" to też nic nie usprawiedliwia. Człowiek po to ma mózg żeby przewidywać skutki swoich działań a jak ktoś nie potrafi odmówić kielich pomimo faktu że na drugi dzień wie że będzie jechał to jest to ostatnia piz** a nie facet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś czy to był pościg na sygnale czy tajemnicza wycieczka z ukryta kamerą.

 

Daj pokoj, nie zmienia ani postaci, ze nie mial uprawnien i nie nial ubezpieczonego sprzetu.

 

Wielkie mi rzeczy - koleś na kacu chciał się przejchać.

Mozna by poduykutowac, noiemniej zasada jest jedna piles nie jedz.

 

Mam nadzieję, że mu zbadają krew i wyjdzie nie 20 tylko 19 promili i odwoła się do sądu grodzkiego - dostanie z 10-15 pkt.

 

Z tym sie moge zgodzic, dylemat bedzie jezeli dokladnei oblicza, czyli pobiora krew nie raz a dwa razy, najllepszy adwokat go z tego nie wybroni - pytanie tylko czy przy takim stezeniu wogole cokolwiek zrobia - to raz.

 

Dla mnie inna bajka jest jazda nieubezpieczonym pojazdem, tu pelna pajda, tak samo jak za jeázde bez uprawnien.

 

Stanowczo za mala ta kara.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... gdyby nazwał mnie h*jem to nie byłbym zadowolony.

 

Musisz przynajmniej Fredrę poczytać, przez "ch" się pisze.

 

O czym tu pisać, każdy przekracza przepisy, jest to głupota i trzeba się liczyć z konsekwencjami. Sam, też nie jestem kryształowy, ale to jest totalne przegięcie. Lewe tablica, w stanie wskazującym, bez ubezpieczenia, bez prawka. Zasłużył i to co mu się należy, a co może pogłaskać gościa. To i tak został łagodnie potraktowany. Dziwię się, że nie miał zarzutu z kpk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy a raczej jego brak nie świadczy jeszcze o niczym tragicznym ile osób ma prawko a nie ma pojecia o jezdzie ;] Ale % brak ubezpieczenie to już przesada ;]

 

"Na ulicy Piłsudskiego w Grudziądzu patrol z wideorejestratorem zauważył szarżującego motocyklistę. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 32 kilometry na godzinę. Radiowóz pognał za motocyklistą, ale on nie zamierzał się zatrzymać." 32 KM/h i już szarżuje śmiech na sali ! ...

Edytowane przez Sobol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto wsiada na motocykl będąc pod wpływem alkoholu to dla mnie najnormalniejszy morderca i nic więcej. [...] Nie rozumiem jak można tego nie rozumieć.

Nie rozumiesz? To Ci powiem jak można nie rozumieć tego co mówisz. Oczywiście po pijaku i na kacu nie jeżdżę i nie akceptuję tego u innych, ale zauważ, że kolo miał 0.2 co w niektórych krajach jest niecałą połową dopuszczalnej normy. Rozumiesz teraz dlaczego, takie kategoryczne stwierdzenia zawierające słowo "każdy", "zawsze", "nigdy" dają pole do dyskusji i komentarzy? Ja rozumiem, co miałeś na myśli ale wyraziłeś to w taki sposób, że jak przejadę 200 m (bar "U Kasi" -> dom) po mojej wsi po wypiciu browca (jestem już pod wpływem, nie?) to jestem najnormalniejszym mordercą (czyli takim jak np. jakiś gangster z mafii). A to nie jest prawda, bo nikogo nie zabiłem:

morderca "przestępca pozbawiający życia drugiego człowieka"- wg. Słownika Języka Polskiego

I nie pisz mi że mógłbym, bo zabić mógłbym i na trzeźwo (np. potrącić pieszgo na pasach przy nadmiernej prędkości) i wtedy faktycznie byłbym mordercą, no ale wg Ciebie nie najnormalnieszym ;) :flesje:

 

Nawet nie staję się potencjalnym mordercą prowadząc pod wpływem alkoholu, no bo w sumie można by uznać, że każdy niezależnie od trzeźwości wsiadając do pojazdu mechanicznego potencjalnie może stać się mordercą.

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem dlaczego tacy ludzie decydują się na ucieczkę skoro nie mają wystarczających umiejętności :banghead:

 

ja sam się nad tym zastanawiałem co bym zrobił gdyby chcieli mnie zatrzymać (jak na razie brak prawka).

I wydedukowałem ,że:

1. Za duże zagrożenie dla innych ludzie

2. Zbyt mało umiejętności...

no i w razie zatrzymania dużo większe konsekwencje...

 

jak już decyduje się na jazdę bez papierów, łamanie zasad ruchu itp. To trzeba być gotowym na konsekwencje tego...

 

A skąd to stwierdzenie, że nie miał umiejętności? Widziałeś gdzie skończył podróż? Na skrzyżowaniu u**banym błotem. Więc po co to pie***** o braku umiejętności?

 

Internetowi specjaliści od oceny umiejętności jazdy na motocyklu :banghead:

 

Nie kwestionuję tego, ze uciekał i całej reszty bo wiadomo jak to się kwalifikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...