Skocz do zawartości

Akumulator do CBR 600 F4i


Rekomendowane odpowiedzi

Według zaleceń akumulator do hondy cbr 600 f4i 01-03 to YTZ10S.

Znalazłem w dobrych pieniądzach akumulator YTZ10BS Exide.

Teraz pytanie co oznaczają litery 'S' i 'B'

 

Czy mogę włożyć do f4i aku YTX9-BS bo mam taki lekko używany.

YTX9-BS zalecany do wcześniejszych roczników < 01

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według zaleceń akumulator do hondy cbr 600 f4i 01-03 to YTZ10S.

Znalazłem w dobrych pieniądzach akumulator YTZ10BS Exide.

Teraz pytanie co oznaczają litery 'S' i 'B'

 

Czy mogę włożyć do f4i aku YTX9-BS bo mam taki lekko używany.

YTX9-BS zalecany do wcześniejszych roczników < 01

1. Sprawdź czy wlezie

2. Sprawdź czy zakręci

3. Jak zakręci ale aku bedzie na granicy wydajnosci pradowej to je po prostu zniszczysz. Po czasie zacznie coraz słabiej kręcić.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ale jaka jest różnica pomiędzy:

YTZ10S a YTZ10BS

Co oznaczają te litery B i S

????????????????????????

Przypuszczalnie odwrócone bieguny na obudowie akumulatora.Sprawdx na stronie producenta.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Odgrzeję kotleta ponieważ potrzebuję porady.

 

Przymierzam sie do kupna aku do mojej cebry F3 i porównuję parametry. Więc tak, na przykładzie modelu YTX9-BS, Yuasa ma prąd rozruchowy 135A, a wszystkie pozostałe (Unibat, Landport, Exide) 120A, za wyjątkiem Varty, która też ma 135A. Różnica w cenie dość spora na korzyść Varty, tylko teraz pytanie czy oni robia porządne aku? Przeszukałem archiwum ale opinie są różne, niektóre stare a wiadomo że jakość mogła pójść w górę albo w dół. Ktoś ma jakieś aktualne doświadczenia z tą marką?

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z akumulatorami to w ogóle jest loteria

nawet sprzedawcy twierdzą, że i dobrych firm czasem padają

ja bym się specjalnie nie przejmował biorąc aku normalnie z paragonem

skoro varta tania to brałbym vartę ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki - nie da się kupić zwykłego kwasiaka z korkami? Bo jak patrzyłem na te popularne YTX9-BS to wszystkie są AGM. Mi się nigdy nie udało utrzymać takiego akumulatora przy życiu dłużej niż 2,5 roku. Mimo idealnego traktowania, każdą zimę w ciepłej piwnicy, regularnie ładowany odpowiednim prądem to i tak go ch.. strzelał.

 

W F650 mam Yuasę YB12AL-A, data produkcji 2011, regularnie mu dolewam wody przez korki, jest podziałka gdzie min i max, po prawie 6 latach trzyma wzorowo 12,6 V. Po 2 tygodniowym postoju w nie ogrzewanym garażu przy temperaturach w granicach 5 stopni bez problemu zakręci i odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ja też mam wrażenie, że agmy mają krótki żywot a mój kwasiak dzielnie już 4 rok a nie był nowy jak kupiłem motonga.

 

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...