Skocz do zawartości

Przepalanie moto zimą...


proxy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Mam pytanie czy takie odpalanie zimą nie szkodzi silnikowi? Ja mianowicie robie to tak: moto jest garazowane,ale w nieogrzewanym murowanym garazu i raz w tygodniu odpalam, az 2* załączy się wentylator. Jak pozwala pogoda to czasami przejade sie by rozruszać sprzęt, jednak czesto kończy się tylko na odpaleniu. I tu rodzi się pytanie czy takie odpalanie nie szkodzi silnikowi? Kumpel twierdzi, ze u niego przez to odpalanie zimą padła świeca. Jak ją wykrecił, to była cala w nagarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótko i na temat - zimowe bezsensowne meczenie sprzeta.

 

Najpierw poczytaj sobie jak szkodliwy jest dla silnika jego zimny rozruch i wtedy się zastanów jaką krzywede swojemu silnikowi robisz...

Przy okazji zajeżdzasz swiece, wydech itp.

 

Zreszta niedawno był poruszany taki temat także wystarczy poszukac...

 

,,Rozruszac sprzet" - to mnie najbardziej rozwala :banghead: Napewno jest mu w tym garażu zimno i smutno... Jakbyś go nie odpalał z miesiac to by pewnie cały od środka zardzewiał i sie zastał na amen :banghead:

 

nadgroliwośc gorsza oo faszymzu - dajmu chłopie spokój do wiosny bo i tak wystarczajaco go juz zameczyłes odpalając co tydzien przez cała zime...

Edytowane przez MłodyWilk22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Mam pytanie czy takie odpalanie zimą nie szkodzi silnikowi? Ja mianowicie robie to tak: moto jest garazowane,ale w nieogrzewanym murowanym garazu i raz w tygodniu odpalam, az 2* załączy się wentylator. Jak pozwala pogoda to czasami przejade sie by rozruszać sprzęt, jednak czesto kończy się tylko na odpaleniu. I tu rodzi się pytanie czy takie odpalanie nie szkodzi silnikowi? Kumpel twierdzi, ze u niego przez to odpalanie zimą padła świeca. Jak ją wykrecił, to była cala w nagarze

 

temacik walkowany w kolko:) wystarczy poszukac

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...=zimowanie+moto

prosze tutaj jest wszystko:))

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Moim zdaniem to jedno i drugie jest OK. nigdy nie narzekałem na żadne problemy jak rok temu odpalałem HD co dzień po kilka razy dla zabawy. A później odstawiłem zalewając tylko cylindry olejem i wyjechałem za granicę. Po roku postoju i niedawnych mrozach zamarzł mi akumulator ale kupiłem nowy i Harley odpalił bez problemu. Trochę podymił przepalając olej z cylindrów ale później było OK. We wtorek i wczoraj łącznie nastukałem 150 mil i wszystko było wporzo, dopiero wczoraj wieczorem jak latałem, tak koło godz.22 to zaczął kichać i prychać, syf w gaźniku jest i trzeba przeczyścić ale to drobiazg.

 

Hehe. Moim zdaniem to jedno i drugie jest OK. nigdy nie narzekałem na żadne problemy jak rok temu odpalałem HD co dzień po kilka razy dla zabawy. A później odstawiłem zalewając tylko cylindry olejem i wyjechałem za granicę. Po roku postoju i niedawnych mrozach zamarzł mi akumulator ale kupiłem nowy i Harley odpalił bez problemu. Trochę podymił przepalając olej z cylindrów ale później było OK. We wtorek i wczoraj łącznie nastukałem 150 mil i wszystko było wporzo, dopiero wczoraj wieczorem jak latałem, tak koło godz.22 to zaczął kichać i prychać, syf w gaźniku jest i trzeba przeczyścić ale to drobiazg.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za przepalaniem, ale ja to zawsze po prostu moto biore wyciągam na krótką przejażdżke. Potem skrzętnie wycieram z wody jak np. śnieg jest.

Oczywiście to, że trzeba postawić moto na klocku, a nie kółkach. Aku wyciągnąć i doładowywać, a w garze rozprowadzić olej to wspominać nie trzeba? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też przepalam i nic mu nie jest......

 

odpalanie na chwilke żeby pochodził i zgasł nie bo świeca nie osiąga temp samooczyszczania zawala ją nagarem i szlag ją trafia.......jak już odpalisz to sie przejedź.......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak robie: zawsze jak go odpale,to nie na 2 minuty i zadowolony do domu, tylko czekam az sie nagrzeje do załaczenia wentylatora. 2 razy sie załączy wentylator i wtedy gasze. Jak pogoda pozwala to krotka rundka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem olej. kupilem chyba najlepszy jaki jest - motul 300v 10w40. zostało troche w butelce.

 

Jak były mrozy ( w koncu mamy zimę :) ), wziąłęm tą butelke w rękę - olej tak gęsty, że praktycznie jak ciało stałe, "budyń".

Wyobraź sobie, że dopóki sie nie zagrzeje, własnie coś takiego smaruje silnik w twojej zabawczce

 

Ja nie odpalam i na pewno nie będę tego robił przy tak niskich temperaturach.

 

I jak większosć uważam, że odpalać tylko wtedy gdy jest taka potrzeba, i chcesz się przejechać - a nie dla samej zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, że dopóki sie nie zagrzeje, własnie coś takiego smaruje silnik w twojej zabawczce

 

Dlatego nie kupuje motocykli z Polski.

 

Pytanie tylko skad się wziął pomysł zimowgo przealania. Moze ktoś gdzies tak w swojej instrukcji wyczytał :icon_question: :icon_exclaim:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowe odpalanie motocykla ma sens tylko i wyłącznie dla frajdy, jak już się ktoś nie może powstrzymać by usłyszeć symfonię z wydechów. Wszelkie inne powody są tylko pretekstem.

Jak ktoś nie musi to niech nie odpala a jak mus to mus :crossy:

 

P.S.

Mnie już skręca od jakiegoś czasu i chyba ulegne

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...