Skocz do zawartości

Przepalanie moto zimą...


proxy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A to masz za sobą już 100 sezonów i w jednym roku nie zadziałało? :icon_razz: :flesje:

 

zawsze przyjmuje 1 % , że coś może iść nie tak :] a te 100 sezonów... trochę przy dużo jak na mnie :D :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie tu do czego służy motocykl, czy do tego by jak najwolniej się zużywał, czy do tego by sprawiał jak największą frajdę :bigrazz:

 

 

 

Hmm, ciekawi mnie co to za "frajda" psuć motocykl? Jakaś dziwna :D

 

A ci co tu piszą że odpalają i się nic nie dzieje - a co ma się dziać? Przecież nie wybuchnie, tylko zużywa się o wiele bardziej i w dodatku bez wyraźnego sensu. Głupota i tyle.

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawi mnie co to za "frajda" psuć motocykl? Jakaś dziwna :D

 

A ci co tu piszą że odpalają i się nic nie dzieje - a co ma się dziać? Przecież nie wybuchnie, tylko zużywa się o wiele bardziej i w dodatku bez wyraźnego sensu. Głupota i tyle.

Idąc twoim tokiem rozumowania to w lecie też nie odpalisz sprzęta bo przy odpalaniu silnik się zużywa, mniej jak w zimie na mrozie ale nadal się zużywa, tego nie zaprzeczysz.

Odpalając, jadąc cały czas psujesz ten motocykl, to po co w ogóle jeździć na motocyklu :icon_razz:

 

Myśle, że w tym temacie powstało małe zamieszanie.

Jedni twierdzą, że częste przepalanie motocykla w zimie jest dobre dla moto (wg mnie się mylą)

Drudzy twierdzą, że pod żadnym pozorem nie odpalać moto bo się niepotrzebnie niszczy (niszczy się to prawda)

Trzecia grupa twierdzi, że mimo, że moto się bardziej niszczy przy odpalaniu w zimie to i tak warto je odpalić dla własnej przyjmności. (do tej grupy się zaliczam).

 

Co mi z takiego moto, którego boje się odpalić bo mi się zniszczy, mam ochote to idę i odpalam. Zniszczy się po jakimś czasie to trudno, trzeba będzie szukać drugiego lub remontować ale przynajmniej będe miło go wspominał.

To tak jak ludzie mają wypasione domy a żyją w suterenie bo góra się zniszczy jak będzie się używało. Pokazuje się tylko gościom by zazdrość ich zżerała.

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Ale mowimy tu o odpalaniu/przepalaniu motocykla a nie o jezdzie na zimnym silniku :icon_mrgreen: ...

 

 

powszechnie wiadomo, że zimne starty nie pomagają silnikom. KAŻDY ZIMNY START SKRACA ŻYWOTNOŚĆ JEDNOSTKI. Proszę jednak o wyrozumiałość dla mojej ignorancji i wyjaśnienie, jak to jest, że przepalenie zimą (długostojącego) moto w garażu jest dla niego tak niezwykle szkodliwe, podczas gdy i tak w sezonie, przed każdą jazdą należy moto rozgrzać do odpowiedniej temp. i dopiero potem ruszać. Co więc takiego się dzieje nadzwyczajnego poza typowym zużyciem, wynikającym z uruchomienia zimnego silnika (którego wszyscy chyba jesteśmy świadomi), gdy zamiast ruszać bo silnik jest już rozgrzany to odstawiamy moto na "kołki" ?

P

rzyznaję, że też podzielam i rozumiem tę słabość w okresie bezruchu, aby posłuchać pracującego silniczka po paru miesiącach zimowych.

 

Jacek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed każdą jazdą należy moto rozgrzać do odpowiedniej temp.

tylko ze takie rozgrzewanie trwa, a praca na zimno silnikowi nie sluzy, w celu skrocenia nagrzewania nalezy wsiadac i jechac, oczywiscie pierwsze pare km spokojnie

 

jeśli chce się tylko posłuchać moto zimą... To trzeba wstawiać do ogrzewanego garażu i heja...

to trzeba nagrac swojego sprzeta albo posciagac dzwieki z netu a nie go katowac :icon_razz:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze takie rozgrzewanie trwa, a praca na zimno silnikowi nie sluzy, w celu skrocenia nagrzewania nalezy wsiadac i jechac, oczywiscie pierwsze pare km spokojnie

to trzeba nagrac swojego sprzeta albo posciagac dzwieki z netu a nie go katowac :icon_razz:

 

 

no to w końcu w celu rozgrzania lepiej jechać odrazu ale spokojnie? Czy czekać aż sam złapie temp?

 

A jak się już nagra dźwięk to trzeba też złapać do słoika troche spalin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greedo ale zmień avatar bo nie mogę się skupić :icon_razz:

Sorry za offtopa.

 

Ale o co chodzi? Ta pani przecież pokazuje jak myć zęby :D

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...