Skocz do zawartości

nie ma czegos takiego jak caloroczna kurtka i caloroczne spodnie


Rekomendowane odpowiedzi

popieram mismana, ciuchy motocyklowe nie służą zapewnieniu komfortu podczas zakupów. Tak samo jak dbam o bezpieczeństwo podczas jazdy tak o wygodę podczas zakupów, im wyższa temperatura tym mniej ubrań. Trochę sprzeczności jest w rozumowaniu autora tematu, z jednej strony "motocykliści siedzący na dupce" a z drugiej dwugodzinne zakupy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma sposób żeby się nie gotować latem, to niech powie - ozłocę dobrodzieja. W sensie jakimiś dziesięcioma złotymi ozłocę :icon_razz:

Przede wszystkim dobra termobielizna. Komfortu z termociuchami, a bez nich nie da się porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, bede musial w nowym sezonie przetestowac bielizne termoaktywna na lato. Do tej pory uzywalem bielizny firmy Craft, ale z przeznaczeniem na najchlodniejsze temperatury przystosowanej do malego ruchu (czyli najlepsze na moto) i w chlodne dni jest w niej cieplej niz w zwyklych podkoszulkach. Sprezentuje sobie komplecik gatkow i koszulki i moze sie bede mniej gotowac (ale latwiej mi uwierzyc i zaakceptowac fakt tego, ze bielizna mnie ogrzeje w chlodnie dni niz ze powstrzyma przed gotowaniem sie przy 30 stopniach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ciuchy całoroczne trójwarstwowe np. Rukka, STR, Funt.co które to nie są powleczone poluretanem od wewnątrz i wtedy nawet w upały oczywiście po wyjęciu membrany i cieplacza jest ciepło ale bez strumieni potu. Po prostu materiał wierzchni jest naprawdę przewiewny. Szczególnie spodnie a nie kurtki innych firm mają duże powierzchnie podgumowane najczęściej na tyłku, zapewnia to wodoszczelność ale również paroszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato spodnie z siatki i kurtki siatkowe z wpinanymi podpinkami przeciwdeszczowymi bedz membranami.Wiem bo mam i sa spoko.

 

A szlifowałeś w takiej siatce? Ja w swoim całorocznym Akito Desert szlifowałem i mam skórę nienaruszoną.

 

Zapewnienie komfortu termicznego to tylko jedna z funkcji ubrania otocyklowego, ta mniej ważna. Owszem, w trójwarstwowej kurtce nawet po wypięciu membrany i ocieplacza będzie latem gorąco, ale gorąco będzie w każdego rodzaju ubraniu które pozwol zachować skórę w kontakcie z asfaltem. Jednak jeżeli jest jasne, to będzie mniej gorąco niż w czarnych ciuchach, a przy bardzo wysokich temperaturach będzie również mniej gorąco niż bez żadnych ciuchów. (Patrz beduini, jakoś nie latają nago po pustyni tylko zakutani od stóp do głów w tkaninę)

 

Według mnie kurtka z wypinaną membraną bezproblemowo pozwala jeździć cały rok, jeżeli ktoś jest przygotowany na tolerowanie pewnego dyskomfortu, a jeżeli mu ten dyskomfort nie odpowiada, to należy do niej dokupić kamizelkę chłodzącą na lato i elektryczną kamizelkę grzejącą na zimę i wtedy to już w ogóle Bjorn Wręcemocny jest twoim wujem. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry temat , mam dylemat , czy na wiosne/lato/jesien wybrac szmaty typowe na enduro cross czy kupic moro z jakas tam prymitywna membrana ?

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dwa komplety ciuchow starcza na dluzej niz jeden. Dlatego proponowalbym dokupic.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jako dystrybutor Helda powiem Wam, że Held na sezon 2009 wypuszcza kutrkę i spodnie z membraną UV.

Ma ponoć się nie nagrzewać w ciepłe dni. Nie wiem na ile się sprawdzi ale mam zamiar sam kupić ten

zestaw i na pewno się podzielę doświadczeniem. Wygląda super i jak by co będzie dostępna u nas w Motorowni :biggrin:

A to link:

 

http://www.held.de/index.php?id=6940&lg=&lg=

 

 

Maciek!

Czy mógłbyś podać adres tej "Waszej Motorowni"

Z góry dziękuję i pozdrawiam-szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś podać adres tej "Waszej Motorowni"

 

paczaj pan na link w sygnaturce. znaczy na dole posta :icon_mrgreen:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widze ze podjety został problem który mnie strasznie irytuje. Czlowiek czeka na sezon zeby pojezdzic a potem sie smazy jak kotlet na patelni i komfort jazdy znika. Ja uwielbiam poczatek sezonu tak marzec mniej wiecej gdzie temperatury pozwalaja na zalozenie skorzanego kombiaka i czlowiek sie nie grzeje ani nie jest zimno podczas jazdy. Natomiast w lato na sama mysl o zalozeniu kombiaka juz sie poce, dlatego centralnie w lato kombiak wisi na wieszaku a przywdziewam dziny i kurtke motocyklowa kilka numerow za duza czyli przewiewna. Jazda to ma byc przyjemnosc a nie kara. Ktoś tu wspomnial o kurtce z siatki z protektorami wszystkimi i mnie zainspirował. to byloby super... jakis t-shirt i taka siata i przy 25stopniach czy wiecej calutki czas jest jakis tam komfort.

 

pozdro a ja ide na allegro szukać siatek :)

Edytowane przez fabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przyznam, że mam mętlik w głowie. Zacznę od tego, że przez parę lat jeździłem w kurtce wyposażonej w membranę Reissa. W zasadzie nie przemaka, w chłodne dni jest OK, ale w lecie człowiek zazwyczaj jest spocony (nie jakoś strasznie) :icon_arrow: odruchowo sięga po skóry. Po jakimś czasie kupiłem (cywilną) kurtkę z membraną Gore-Tex do chodzenia i jazdy na rowerze - komfort termiczny jest nieporównywalny, chociaż w lecie w niej nie chodzę. I teraz zastanawiam się, jaką kurtkę kupić na skuter/motocykl, tak aby przyjemnie się jeździło przez cały rok. Wiem, że od paru lat w modzie są wypinane membrany, jednak takie rozwiązanie chyba musi być niewygodne np. podczas letnich wojaży przy zmiennej pogodzie. Takie ciągłe wypinanie i wpinanie membrany chyba musi być bardziej uciążliwe niż zakładanie i zdejmowanie przeciwdeszczowego "kondomu" na skórzane portki i kurtkę. Więc może zamiast kupować kurtkę z wypinaną Reissą, lepiej zainwestować w coś z Gore-Teksem (niekoniecznie wypinanym). Z drugiej strony, obawiam się, że mogę się i tak gotować w lecie (wiele też zależy od wywietrzników), a ciuchy motocyklowe z G-T do najtańszych nie należą.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopoki jedziesz to sie raczej nie gotujesz...

niestety nie widziałem ciuchów z wypinanym G-T ale daleki jestem od twierdzenia że widziałem już wszystko

w upał w G-T też się ugotujesz, choc na pewno mniej niż w czyms innym

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze istnieje tez lekka przepasc miedzy cenami ciuchow z innymi membranami a GoreTex'em...

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopoki jedziesz to sie raczej nie gotujesz...

niestety nie widziałem ciuchów z wypinanym G-T ale daleki jestem od twierdzenia że widziałem już wszystko

w upał w G-T też się ugotujesz, choc na pewno mniej niż w czyms innym

 

Są takowe np HG Tuareg GTX:

 

http://www.hein-gericke.co.uk/shop/product...roducts_id/5201

 

Rukka też robi jakiś model z wypinaną membraną goretexową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...