Skocz do zawartości

Łańcuch rozrządu YBN do Yamahy TT


maciek79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a mozesz podac , te firmy co maja oryginalne didy ? ja kupowalem w Martin Motocykle - rozrzad , a balansowy u Seba - Motor - tez lipnej jakosci , dodatkowo lancuszki te na pudelkach mialy naklejke firmowa "Motor - Land"

 

wydaje m isie ze 350 zl za lancuszek to sporo , w takim razie ile powinien kosztowac 100% pewny ?

 

Sprzedawcy twierdza ze maja lancuszki od glownego dystrybutora MOTOR-LANDu , a Motor Land twierdzi ze ma oryginaly Japonskie , wiec kto tu klamie ?

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze wszyscy mowia prawde, a caly wic jest w tym co napisal Piotrek - importer zakupil lancuchy maszynowe i sprzedaje je jako motocyklowe co niestety nie zadziala. Jak to w przedwojennej piosence spiewali o piwie :

- "nie ma mowy w nim o pianie, ale za to bardzo tanie".

Podobny numer robilismy kiedys kupujac do naszych weteranow tani lancuch maszynowy o tym samym rozmiarze co np junakowski 5/8`` - tez dalo dupy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym to mozna poznac, ze jest to orignalny lancusze rozrzadu do motocykla np. firmy DID?

 

Rozmawialem w motobocie z sprzedawca przez tel pytalem sie czym roznia lancuszki rozrzadu wzmocnione a zwykle, opowiedzial, lancuszki wzmocnione sa rozciagane na maszynach, a co Pan poleca? odpowiada, zwykly lancuszek, nich sobie silnik sam go rozciagnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zakuwam tylko MORSE właśnie od Olka bo z nim współpracuje i jest git bo MORSE - TOURMAX to pierwszy montaz do każdej japoni :wink: Jedyna uciążliwość przy zakuciu z powodu bardzo twardej spinki w porównaniu do plastelinowego DID-a. Oryginalną zakuwarką daido nie zakuje MORSE stąd mam trzy zakuwarki :biggrin: Tak czy owak każdy serwis montuje to co sprawdzone...czasem jednak klient sie upiera przy DID i nic pan nie zrobisz :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o poradę jeśli można

Pewnie źle oceniłem sytuację, łańcuch dawał się minimalnie oderwać od koła (gdzieś na tym forum wyczytałem łańcuch z 1mm możliwością oderwania można założyć że przejedzie jeszcze jeden sezon) podczas poprzednich 6tys km łańcuch nic nie hałasował, po przeglądzie technicznym silnika łańcuch zaczął hałasować na zimnym rozruchu kilkanaście sekund ale z każdym kolejnym krócej podejrzewam że w końcu zniknie ale to teraz nie istotne to mój błąd że nie dokonałem wymiany, na czymś trzeba nabrać doświadczenia.

 

Poprzedni łańcuch ma nabite "tm" na ogniwach

Oryginalny łańcuch kosztuje 508.13zł podczas gdy inne od 180-252zł i do tego mogą się okazać podobnym do oryginału

 

MOTOPASJA

DID 219

 

KEMOT

Tourmax 172

DID 244

 

MOTOCOMBO i OLEK MOTOCYKLE

Tourmax 180

DID 245

 

LARSSON

Tourmax 214,70

 

MOTOBOT

Tourmax 239,26

 

MOTOBOY

Tourmax 252,73

 

Skłaniałbym się na Tourmax-a z Larssona, wybór nie jest łatwy skoro można trafić na łańcuch który nigdy nie powinien być zakładany do motocykla

 

Przeczytałem chyba wszystkie podobne tematy i każdej poleconej firmie ktoś inny musi w końcu zaprzeczyć... a zamawiać co 2 tygodnie każdy z tych łańcuchów i mierzyć a potem odsyłać bo się okazują złe to by pół sezonu zajęło

 

łańcuch do jazdy turystycznej

Edytowane przez teslasim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i w tym rzecz żeby nie trafić na minę

 

cziken929 polecasz Tourmaxa uważasz że z od Olka jest sprawdzony, Dziękuje za tą pozytywną opinię

może ktoś potwierdzić?

 

Musze się ich spytać czy wyślą zakuty łańcuch bo sam nie mam czym zakuć.

 

Wybaczcie za te pytania no ale wychodzi że nie jest tak że kupuje nowe, zakładam i jeżdżę trzeba jeszcze wiedzieć gdzie kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko biorę od Olka :bigrazz: Tourmax i Morse git łańcuchy i ja takie stosuję z powodzeniem w warsztacie..Olek powinien zakuć choć On zrezygnował z serwisów i trudni sie tylko handlem obecnie. Co prawda jacyś zdolni mechanicy robią pod banderą Olka ale jak z Nim rozmawiałem to oni robią to sami dla siebie i Olka to nie obchodzi. Olek bardzo przyjemny jest i z pewnością zakują łańcuch :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie odpisali "Witam, zakute mamy tylko łańcuszki firmy DID

pozdrawiam Anna Żebranowicz "Olek Motocykle"" czyli nie chce im się zakuwać. A z kolei DIDy od Olka są podobno do niczego :lapad:

 

A mnie się wydaje , że szukasz kwadratowych jajek i bezpodstawnie oczerniasz firmę.

Zamów, zamontuj i sprawdź a dopiero potem pisz ile wytrzymał bo podobno Kopernik był niewiastą.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...