Skocz do zawartości

Mały motor do pracy w lesie


Rekomendowane odpowiedzi

wg mnie 600 możne być nieodpowiednia, nie mam przekonania do tych dużych motocykli, a zaś motorki 50/80 beda za słabe na bagaż, możne iść na kompromis i wzionąć coś z 250 - 400, motocykle w odpowiednio lekkie, maja wystarczająco mocy jak na las bez szarżowania a i późniejszy serwis i utrzymanie nie odstrasza tak bardzo

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój typ to dt 125. Nada się idealnie. Banalna konstrukcja i wyjątkowa trwałość. Jak padnie to koszty remontu nie są jakieś bardzo wysokie (w 4T koszta są o wiele większe) Do tego motor ma być do spokojnej jazdy więc nie potrzeba jakiejś wielkiej mocy, też liczy się spalanie.

Co do sakw, to odradzam. położysz się na bok i aparat, lornetkę, lunetę możesz uszkodzić, gdy przygniecie je motor. Lepiej już jakiś kufer na tył. może trochę szpeci, ale jeśli dobrze go w środku urządzisz, twoje sprzęty nie powinny w nim ucierpieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz kase to proponuje xr 400/600 , tts/r 600 , to nie exc ze wyrywa sie z lap , dosc lagodnie oddaja moc od niskich obrotow. Minus to zbiornik paliwa na 100 - 120 km

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie 600 możne być nieodpowiednia, nie mam przekonania do tych dużych motocykli, a zaś motorki 50/80 beda za słabe na bagaż, możne iść na kompromis i wzionąć coś z 250 - 400, motocykle w odpowiednio lekkie, maja wystarczająco mocy jak na las bez szarżowania a i późniejszy serwis i utrzymanie nie odstrasza tak bardzo

No na przykład taka XR 250 :biggrin: albo XLR... bardzo przyjemny motocykl a początkującemu 30 koni mało nie będzie ;) no i waga to duży +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam bo na enduro się za bardzo nie wyznaję, ale widzę, że trochę odbiegamy od tematu :icon_idea: . Wszak kolega zaznaczył, że nie ma kat. A, a więc w grę powinny wchodzić tylko mniejsze sprzęty. Mocne i trwałe, ale 50ccm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałem XL 125 ponieważ uważam, że do dojazdów do pracy w lesie jest idealną maszyną: tani, ekonomiczny, trwały i części tańsze niż do większych maszyn, Nawet WP z nich korzysta, pogranicznicy ich używają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałem XL 125 ponieważ uważam, że do dojazdów do pracy w lesie jest idealną maszyną: tani, ekonomiczny, trwały i części tańsze niż do większych maszyn, Nawet WP z nich korzysta, pogranicznicy ich używają.

Dla początkującego w lesie napewno O.K. Ale nadal pozostaje pytanie, jak się nim poruszać bez uprawnień na motocykl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się tylko z ciekawości zapytam bo nie słyszałem żeby ktoś na tym forum polecał motocykle typu terenowego łazika czyli Yamaha TW 125 czy Suzuki Van Van 125. Motocykl niski wydaje się ideałem do użytkowej terenowej jazdy osoby niedoświadczonej.

Jakie to ma wady dla osoby szukającej osiołka roboczego?

 

(pomijając za długą jedynkę w TW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście chcesz mieć sprzęt zarejstrowany na motorower to najlepiej szukać coś od 80 do 125 ccm. Co prawda nie są to motorowery ale można znaleźć takie sprzęty zarejstrowane na 50- ale wiadomo że to też jest kombinowane. A więc póki wolisz "motorower" to pozostają DT, KMX tego powinno być najwięcej. Niestety w twoim przypadku nie da się znaleźć złotego środka czyli sprzęta w miare mocnego, niezawodnego a zarazem legala- z czegoś trzeba zrezygnować a z czego to musisz zadecydować sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...