Skocz do zawartości

Ktory z tych 3 wg Was...


Rekomendowane odpowiedzi

W 100%-ach zgadzam się z przedmówcą.

Dozbieraj pare stówek i kup lepszy kask.

Ja też na początku zaoszczędziłem i kupiłem bardzo taniego uvexa (model chyba na rok 1898 :biggrin: )

W życiu nie zrobiłem głupszego wydatku :banghead:

Szyba jak w TIGERZE, wentylacji żadnej i ogólnie szmelc.

Teraz mam CABERG-a RHYNO i jest o niebo lepiej, a też nie jest to przecież nic wielkiego.

Jednak z perspektywy czasu uważam, że to jest najniższa półka kasków po którą warto sięgnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jednak latem się pocimy, kask wchłania pot a później... różnie to bywa :)

 

 

no i jest jeszcze cos takiego jak : wypinane wnetrze, jak kominiarki , no i jak higiena :lalag: :clap:

 

dobra uzywka nie jest zla ..

(EDIT: ze wskazaniem na DOBRA ;-) )

 

Zależy z jakimi prędkościami się przemieszczasz

 

akurat to ma najmniejsze znaczenie...

Edytowane przez marciow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra uzywka nie jest zla ...

 

są jeszcze wypadki, mniejsze i większe stłuczki - sytuacje, po których w cywilizowanym świecie garnek się wywala; albo sprzedaje jakiemuś durniowi, który się skusi na niską cenę :icon_razz:

na używkę jeszcze można się skusić, jeśli jest z pewnych rąk - od kumpla, któremu można wierzyć, że kask nie ma wypadkowej przeszłości. na pewno nie od żadnego kolesia z allegro

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jest jeszcze cos takiego jak : wypinane wnetrze, jak kominiarki , no i jak higiena :lalag: :clap:

 

dobra uzywka nie jest zla ..

(EDIT: ze wskazaniem na DOBRA ;-) )

akurat to ma najmniejsze znaczenie...

No widzę że masz wielkie pojęcie o kaskach... Jeśli chodzi o prędkość- jeździłem w Nolanie w Axo, Arai, Shoei i Suomy. Każdy z nich kosztował ponad 1000 zł. Ze względu na to aby nikt nie oskarżał mnie o kryptoreklamę powiem tylko tyle że w jednym z nich przy 200 kask tak parł mi na głowę że nos miałem jak bokser z 50letnim starzem, że nie wspomnę o szumie i o ciągłym drganiom w jakie wpadał kas. Tak że kolego... Prędkość i aerodynamika kasku ma kolosalne znaczenie!!!!

Jeśli chodzi o wspomnianą przez ciebie higienę osobistą... Też nie udało ci się błysnąć. Bo pocimy sie bez względu na to czy dbamy o higiene czy nie. No chyba ze ty kazdorazowo przed włożeniem kasku całą głowę spryskujesz antyperspirantem. Pot nie smierdzi kolego tylko czynniki które powstają w wyniku jego rozkładu. Wybacz ale je nigdy nie kupie używki!!! Gacie i skarpetki też kupujesz używane??? Przecież można je wyprać. I tak na zakonczenie jeszcze nie spotkałem bikera który zachęcałby do kupna używki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę że masz wielkie pojęcie o kaskach...

 

tak na szybko przeczytalem "twoją tworczosc" na tym forum i chyba przy twojej wiedzy ciezko miec pojecie (tylko wg ciebie oczywiscie) o czymkolwiek... :wink:

 

 

Jeśli chodzi o prędkość- jeździłem w Nolanie w Axo, Arai, Shoei i Suomy. Każdy z nich kosztował ponad 1000 zł. Ze względu na to aby nikt nie oskarżał mnie o kryptoreklamę powiem tylko tyle że w jednym z nich przy 200 kask tak parł mi na głowę że nos miałem jak bokser z 50letnim starzem, że nie wspomnę o szumie i o ciągłym drganiom w jakie wpadał kas. Tak że kolego... Prędkość i aerodynamika kasku ma kolosalne znaczenie!!!!

 

a wystarczylo dopasowac rozmiar ... :clap:

(a tak dla porownania.. wiesz dlaczego czesto jeźdźcy w lumpach za 10 000 , i z glową "pelną wiedzy teoretycznej" zasiadający "godnie" na 190 konnych lytrach - :icon_rolleyes: zostają objechani przez chłopców w adidaskach i krotkich spodenkach, na mizernych "poklejonych" 100 konnych szescsetkach?

 

to pomyśl... :wink:

 

 

 

 

Jeśli chodzi o wspomnianą przez ciebie higienę osobistą... Też nie udało ci się błysnąć. Bo pocimy sie bez względu na to czy dbamy o higiene czy nie. No chyba ze ty kazdorazowo przed włożeniem kasku całą głowę spryskujesz antyperspirantem. Pot nie smierdzi kolego tylko czynniki które powstają w wyniku jego rozkładu. Wybacz ale je nigdy nie kupie używki!!! Gacie i skarpetki też kupujesz używane??? Przecież można je wyprać. I tak na zakonczenie jeszcze nie spotkałem bikera który zachęcałby do kupna używki!!!

 

nie chcialem blyskac... bo i po co ?...

 

no wlasnie pisalem o higienie a nie o antyperspirantach (nie wystarcza sie "spsikac" :rolleyes: )

 

bikerem nie jestem (bo zle mi sie kojarzy ten wyraz z mapetszoł :icon_biggrin: (powinienes pamietac, jezeli wiek w profilu masz prawdziwy...)

 

 

a zachecam do kupowania DOBRYCH (podkreslam raz jeszcze DOBRYCH :wink: ) uzywek - poniewaz jest wielu kasiastych lanserow, ktorzy co sezon kupuja kask za tysiaka

(notabene w hurcie kupuje sie go za 150 pln, ale coz... kazdy chce zarobic, a poza tym teraz 95% dostaw jest z chin ! wiec cena nie ma czasami ZADNEGO znaczenia...)

bo zmienilo sie malowanie i "ON" musi miec nowy ! a ten z poprzedniego sezonu w idealnym stanie wystawia na sprzedaz za 300 zł...

a tak naprawde jezdzil w nim co niedziele po 45 minut , w czasie ktorych nie zdarzyl sie nawet zapocic...

nie warto ?

 

 

kumasz ?

 

pewnie nie... no coz... :wink:

ja tam wole przeznaczac potem te 700 zł na wache...

:lalag:

Edytowane przez marciow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nam się marciow zdenerwował... :biggrin:

twoje błazenady i pseudofachowe wypowiedzi pokazały twe prawdziwe oblicze

chłoptaś w adidaskach i kasku MachIII rodem z PRLu śmigający na sześćsetce - ot cały marciow

Oooo Leoś juz Ci sie Intruder znudzil i na Gixxera sie przesiadles? :D W tym tempie masz szanse pobic Raya w szybkosci zmiany sprzetow :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivan, radzę ci - dozbieraj sobie spokojnie kasę i kup coś porządnego.

Jak ktoś tu już wspomniał najlepiej z firm Shoei, Arai, Suomy. Dobrze wziąć pod uwagę również Shubertha.

Wiem, tanio nie jest, ale za to porządnie.

 

Ja jestem zdania, że jak ktoś nie ma za dużo kasy, to go nie stać na badziewie. Kupisz coś, wydasz kilka stów, a potem będziesz sobie w brodę pluł. Lepiej raz a dobrze - na pewno będziesz zadowolony.

Jak nie masz w danej chwili kasy, a masz mega ciśnienie (lub masz właśnie super okazję - choć to żadko się zdarza), to pożycz nawet te kilka stów a potem oddasz.

 

SR50 -> S53 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tanio i dobrze to szukaj na ebayu niemieckim albo brytyjskim. Można znaleźć nowe lub prawie nowe kaski w dobrych cenach. Sam kupiłem tak 3 kaski i nawet z wysyłką wychodzi tanio, a jak ktoś znajomy może Ci przywieźć to w ogóle jest ok. W Anglii szczególnie tanie są Nitro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo Leoś juz Ci sie Intruder znudzil i na Gixxera sie przesiadles? D.gif W tym tempie masz szanse pobic Raya w szybkosci zmiany sprzetow j.gif

 

 

Hue Hue Hue :D Pewnie go nie przyjęli do klubu MC :D

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za rady :)

Jedno jest pewne... Napewno nie bede sie spieszyl bo jeszcze minimum 2 miesiace nie wyjade z garazu :)

 

A ja uważam, że ni warto odkładać zakupów na później. Zobaczysz, wiosna przyjdzie szybciej niż Ci sięwydaje i będziesz na hura biegał za kaskiem :wink: A tak na luzie sobie wsiądziesz na moto i polecisz! :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram.

 

Lepiej rozejrzyj się za czymś teraz. Co prawda może być czasami kłopot żeby na żywo pomacać jakiś konkretny model i przymierzyć (po sezonie często sklepy mają towar przebrany a nowego jeszcze nie zamawiają), ale dobrze jest "połazić" trochę i poszukać teraz.

SR50 -> S53 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WITAM, korzystając z tematu chciałem zadać pytanko.

Znajomy mierzy sie z zakupem kasku dla plecaczka . Propozycje :

http://www.moto.allegro.pl/item526944689_a..._4motos_pl.html - AGV GP1

http://www.moto.allegro.pl/item494907281_p...go_replica.html - Lazer Vertigo replica

http://allegro.pl/item521403352_lazer_lz6_...009_rozm_m.html - Lazer LZ6

 

Czy ktoś miał styczność z tymi kaskami , szczególnie AGV GP1 i Vertigo Replica, bo LZ6 mam ale nie wiem jak w porównaniu do AGV i 2-go Lazerka. AGV z wyglądu wygląda na w miare dopracowany i bezpieczny, ale jak z użytkowaniem to nie było mi dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...