Skocz do zawartości

Krzywe zawieszenie? Czy prostowac lagi?


Gość prawdziwymotocyklista
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość prawdziwymotocyklista

Witam, z góry przepraszam że pierwszy swój post umieszczam tutaj a nie w powitalni, spowodowane jest to moim nagłym problemem.

Otóż dziś wieczorem miałem małą stłuczkę, mianowicie auto przedemną zatrzymało sie nagle by ustąpić pieszemu, a mnie jadącego za nim przy hamowaniu postawiło na przednie koło przez co nie wyhamowałem i udezyłem w jego tył. Wina ewidentna moja, a teraz mam pytanie dotyczące uszkodzeń motocykla, może najpierw je po krótce przedstawię: lagi krzywe, koło dotyka chłodnicy, plus kilka innych uszkodzeń które przy tych są drobnostką.

Więc chciałbym spytać czy mogę te lagi wyprostować? Słyszałem że podobno jest taka możliwość, ale nie wiem czy to się sprawdza, z drugiej strony dwie nowe rury to koszt 1000zł, a może kupić używane na allegro? Czy ktoś prostował takie rury? Czy jest to bezpieczne rozwiązanie? A może po prostu rozważać sprzedaż tego motocykla na części? Pomożcie proszę bo mam mętlik w głowie! PZDR

Edytowane przez prawdziwymotocyklista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbity motocykl to nie biegunka i czasu teraz masz dużo a i koszty będą nie małe.

Na razie pędź do powitalni a o naprawie dowiesz się później.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostować lagi można tylko zależy to stopnia zgięcia i od fachowca.Nie jest to książkowo ale tanio.

Musisz znaleść "klinikę metalu" w swoim mieście i wybrać się z owymi lagami.

A co do sprzedaży na części...jeśli to tylko lagi a nie główka ramy i kilka plastików to nie ma co dramatyzować.

 

Byłeś w powitalni ???

Edytowane przez monter75

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prostowalem lagi kilkukrotnie - te same byle konkretnie jebniete dalem zwyklemu tokarzowi i za 40 zl zrobil dobra robote!!! wiec daj tokarzowi i jak nie ma 90st zgiecia to bedzie gites!!!

zamontuj konkretnie moto w glowke cos wloz ( zeby nie zje*ac miejsc na lozyskach) pociagnij i po problemie to sie odksztalcilo ( o ile wogole ) o mm wiec bez paniki!!!!

 

Pozostań przy rowerze. Jedyny problem to taki, że to nie to forum.

PZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubaf3...

jeśli twój motocykl służy Tobie tylko i wyłącznie do stuntu to "możesz" darować sobie geometrię i prostolininość lag, wszak i tak jeździsz tylko na jednym kole. Jeśli kolega chce motocyklem jeździć na dwu kołach to nie doradzaj takich rozwiązań bo tu chodzi o jego szeroko pojęte bezpieczeństwo. Przy sprzęcie typu 900RR oszczędności na lagach są pozorne. Na kasku też oszczędzasz?? jeździsz bez ochraniaczy??

Kuba nikt nie teoretyzuje, przytoczę jedno powiedzenie:

Motocykliści dzielą się na dwie grupy, tych co leżeli i co będą leżeć.

Wielu z forumowiczów miało mniejszą lub większą wywrotkę i każdy ma pojęcie..

 

pozdrawiam

PS Kubaf3, naprawdę masz 13 lat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Kubaf3, naprawdę masz 13 lat??

niestety na razie się nie dowiemy ponieważ konto ma zawieszone za umyślne narażanie życia innych swoimi głupimi postami.

Jego posty zostały usunięte.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rury można prostować, jak znajdziesz profesjolany serwis sie tym zajmujący to Ci je wyprostuje tak że nikt sie nie pozna że coś bylo działane a tym bardziej Ty nie odczujesz negatywnych skutków. Teraz należy przód rozebrać i pomierzyć bicie rur, oraz szukać uszkodzeń wizyalnych (garby, wgnioty), jeśli jest ok i bicie mieści sie w zakresie pomiaru popularnego czujnika zegarowego to można się wziąc za prostowanie. Dobry zakład śmiało wyprostuje rury poniżej dopuszczalnego skrzywnienia.

Półki prawdopodobnie też będą krzywe, natomiast główka- nie chcę tego jednoznacznie wyrokować, powinna być nie ruszona, rury Bladego są niczym z plasteliny, gną sie dość łatwno mimo swojej średnicy. Zmierz bicie rur i na tej podstawie można podejmować dalsze decyzje.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rury można prostować, jak znajdziesz profesjolany serwis sie tym zajmujący to Ci je wyprostuje tak że nikt sie nie pozna że coś bylo działane a tym bardziej Ty nie odczujesz negatywnych skutków. Teraz należy przód rozebrać i pomierzyć bicie rur, oraz szukać uszkodzeń wizyalnych (garby, wgnioty), jeśli jest ok i bicie mieści sie w zakresie pomiaru popularnego czujnika zegarowego to można się wziąc za prostowanie. Dobry zakład śmiało wyprostuje rury poniżej dopuszczalnego skrzywnienia.

Półki prawdopodobnie też będą krzywe, natomiast główka- nie chcę tego jednoznacznie wyrokować, powinna być nie ruszona, rury Bladego są niczym z plasteliny, gną sie dość łatwno mimo swojej średnicy. Zmierz bicie rur i na tej podstawie można podejmować dalsze decyzje.

Tyle teoria. Brakuje adresu. W większości warsztatów gonią takich kientów. Gonią oczywiście po nowe rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi kiedyś prostowali rurki z przodu wprawdzie w motorowerze, ale skutek był taki, że na większej dziurze zostawałem w pozycji na Małysza... po prostu amorki się nie cofały jak za głeboko weszły, trzeba było dobrze szarpnąć by wróciły... niebezpieczna sprawa... może zły warsztat trafiłem...ale teraz bym szukał czegoś gotowego, tym bardziej, że czasu trochę jest... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu macie konkretną firmę która prostuje lagi i półki,wszystko z pomiarami.na miejscu lub wysyłkowo.robią też nowe w niezłych cenach.

http://www.tecrol.bielsko.pl/

Edytowane przez daro-wolbrom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...