Skocz do zawartości

blokujcy się docisk hamulca


grucha87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej.juz zrobiłem chyba wszystko,wypolerowałem tłoczek,i docisk od środka,wyczyściłem wszystko,wyjąłem oringi i ich gniazda tez wyczyściłem,nasmarowałem prowadnice hamlcowe,a i dalej ten sam problem.gdy poskładam niby wszystko ok,gdy pojeżdze z jakąś godzine i troche pochamuje blokuje się mi tarcza w docisku i się grzeje(kiedys nawet saneło mi koło musiałem polaewac woda az sie wszystko ochlodziło i potem było ok -na jakis czas,znowu troche pojezdziłem i znowwu to samo.co moge jeszcze zrobic?zeby to cholerstwo działąło tak jak powinno.bo przeciez tarcza nawet jak by była czerwona z gorąca to i tak po nie nacisnskaniu hamulca powinna się ochłodzić-klocki nie powinny odzierac o nią.pozmocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze sprawdził czy pompa całkowicie wraca do pozycji neutralnej.Jak pozostaje w pozycji "pracy" to w końcu zaciśnie tłoczek.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.juz zrobiłem chyba wszystko,wypolerowałem tłoczek,i docisk od środka,wyczyściłem wszystko,wyjąłem oringi i ich gniazda tez wyczyściłem,nasmarowałem prowadnice hamlcowe,a i dalej ten sam problem.gdy poskładam niby wszystko ok,gdy pojeżdze z jakąś godzine i troche pochamuje blokuje się mi tarcza w docisku i się grzeje(kiedys nawet saneło mi koło musiałem polaewac woda az sie wszystko ochlodziło i potem było ok -na jakis czas,znowu troche pojezdziłem i znowwu to samo.co moge jeszcze zrobic?zeby to cholerstwo działąło tak jak powinno.bo przeciez tarcza nawet jak by była czerwona z gorąca to i tak po nie nacisnskaniu hamulca powinna się ochłodzić-klocki nie powinny odzierac o nią.pozmocy

Witam

Wodą to możesz sobie polać buty jak ci jest gorąco lub głowe na słońcu a nie układ hamulcowy i to na dodatek rozgrzany

Jeśli tym go nie uszkodziłeś to bedzie cud!!

pierwsza sprawa czym smarowałeś uszczelnienie tłoczka?? nie wolno olejami towotami i nnym dziadostwami !! można tylko płynem hamulcowym

druga sprawa , to że czyściłeś papierem tłoczek i cylindr to nic nie znaczy BO możesz mieć zbyt duży luz na tłoczku ( mało prawdopodobne ale zdaża się) albo krzywo zdarte klocki co powoduje wantowanie się tłoczka w cylindrze (częsta przyczyna) i jedynym rozwiązaniem to zmiana klocków a jesli sytuacja sie powtuży po jakimś czasie to zmiana tarcz

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie wyczysc pompe hamulca , jest tam otworek odpowiedzialny za powracanie plynu do zbiorniczka.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wodą to możesz sobie polać buty jak ci jest gorąco lub głowe na słońcu a nie układ hamulcowy i to na dodatek rozgrzany

Jeśli tym go nie uszkodziłeś to bedzie cud!!

 

Tak wiec motocyklem turystycznym jak Africa Twin, BMW GS, albo na przyklad motocyklem endura autora tematu nie mozna wjezdzac do wody, jezdzic po kaluzach itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec motocyklem turystycznym jak Africa Twin, BMW GS, albo na przyklad motocyklem endura autora tematu nie mozna wjezdzac do wody, jezdzic po kaluzach itp. ?

Kolego rozpoczynasz w ten sposób następną bzdurną dyskusję. Pomyśl zanim napiszesz , normalnych ludzi myślenie nie boli. Grucha napisał że polał wodą rozgrzaną tarczę z zaciśniętym mocno zaciskiem czyżby było to w/g Ciebie równoznaczne z wjazdem w kałużę?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w dt po wjechaniu w kałuze leciała czasem para z porzedniego hebla i jakoś nie nie pogieła tarcza

 

Nie "mi" tylko "mnie".

Jeżeli nie ogarniasz różnicy pomiędzy wjazdem w kałużę z obracającym się kołem a polaniem strumieniem wody przegrzanej tarczy hamulcowej w stojącym motocyklu to co mam Ci napisać?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim którzy uważają ze to nie szkodzi, polecam zrobić test na silniku, jemu tez nie powinno zaszkodzić bo moknie w deszczu i kałużach, wiec rozgrzewamy silnik na maxa, po czym chłodzimy go skutecznie woda najlepiej ze studni żeby byla odpowiednio zimna :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...