Skocz do zawartości

zimowanie motocykli, przygotowanie do zimy (zima)


bronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

z miękką sofą i paletą wina. bigrazz.gif

 

Ooo czyżbym dobrze słyszał, że zapraszasz na degustację ? :biggrin:

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialem sie zapytac czy odstawiajac motocykl na zimowy sen musze go jakos specjalnie konserwowac ?. Nadmienie ze garaz jest ogrzewany jest stala temp w okolicach 18-19 stopni a motorek to GSX-R 600 K7 dzieki za odpowiedzi :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O winku itp. nie pisałem, ale jest jak najbardziej wskazene dla zdrowia właściciela :buttrock:

 

no ba - zwłaszcza, jak się jeździć nie da, czyli nie ma obawy poniesienia przez ułańską fantazję na asfalt :)

no, w każdym razie niewielka obawa...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze konserwuje sie motocykle na zime gdy staja w zimnym garazu albo pod chmurka to wiem:) ale chodzi mi o to czy jezeli stoi w OGRZEWANYM GARAZU gdzie jest stala temp w okolicach 18 stopni taka konserwacja takze jest konieczna ? Nadmienie ze przynajmniej raz w tygodniu bede odpalal silnik zeby popracowal i osiagnal temperature pracy. Dzieki za odpowiedzi i sorki ze tak marudze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porada dla czterosuwa : Wystarczy go kopnąć (kopniakiem naturalnie ), by trochę poobracał się wał, bez odpalania ! Zbiornik paliwa prawie pod korek. Zmieniam też olej- ale po paru dniach spokojnego stania, ponieważ cały brud opada na dno miski. O, tyle tak na szybko. Nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram, bez odpalania, zlać benzynę z gażników ,zakręcić silnikiem od czasu do czasu,podłączyć aku. do ładowarki (np. na stałe) i oczywiście potowarzyszyć sprzętowi z browarkiem w spracowanej dłoni , też od czasu do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje 2 poprzednie moto garwżowałem w nieogrzewanym garażu w którym...delikatnie mowiąc bardzo pizdziało :] I nie było azdnych problemów potem. Srednio raz w miesiącu moto wyciagnałem i rundka po okolicy (takie teraz zimy). Zadnych zmian oleju, zalewania baku banzyną do pełna. Nawet jak moto stało 2 miesiace bez odpalania, to nie miałem zadnego problemu z ponownym rozruchem po tym czasie. Moze też kwstia ogolnej kondycji silnika, bo nie miałem z nimi zadnych problemów mechanicznych.

Nadchodzacy sezon zimowy spedze z XT'ekiem, i juz wiem ze te moto nie ebdzie miało zadnych dłuzszych przestojów zimowych w przeciwnienstwie do poprzednich pozeraczy asfaltu :]

Edytowane przez Arni GS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto się zatroszczyć o sprzęt przed zimowaniem, pytanie tylko na ile. Wg. mnie ten artykuł trochę przesadza, mój znajomy ma ogara którego trzyma pod balkonem i odpala średnio dwa razy do roku, za każdym razem bez większych problemów.

Ja zamierzam umyć, nasmarować łańcuch, zalać bak do pełna (bardziej ze względu na prostotę tej operacji niż z obawy przed korozją) i wyjąć akumulator. Normalnie jeszcze bym go jakoś podniósł żeby nie stał na kołach, ale i tak wymieniam opony na początku przyszłego sezonu więc to zlewam.

 

Ps Niech mi ktoś wyjaśni dlaczego trzeba spuszczać benzynę z komór gaźników. Dlaczego bak ma być zalany do pełna a gaźniki puste? Dlaczego przez 8miesięcy w roku może w nich być benzyna a przez 4 mają być suche?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...