Skocz do zawartości

Z czego dorobić uszczelki wydechu??


P107R
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio postanowiłem odświeżyć moto i rozebrałem je w tym celu na kawałki i po zdemontowaniu wydechu okazało się że uszczelka znajdująca się pomiędzy kolankiem wydechu a tłumikiem środkowym jest uszkodzona, mianowicie została jej tylko połowa. Może jest jakiś elastyczny materiał albo tkanina która nie boi się wysokiej temperatury i można by z niej zrobić taką uszczelkę?? nie będę zamawiał z Larssona nowej bo w sumie kosztuje grosze ale jak dojdą koszty przesyłki to to raczej się nie kalkuluje.

Dodam jeszcze że stara uszczelka przypominała z kształtu tulejkę o grubości ścianki ok 1 - 2mm i była wykonana jakby ze sprasowanych trocin (mało to prawdopodobne że była z nich wykonana, ale tak wyglądała :D ).

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też musiałem zrobić samemu uszczelkę kolanko/tłumik w 350ts - sprzedano mi do innego motoru i były za cienkie - zdemontowałem kolanka, przymierzyłem gdzie jej miejsce /bo włazi do tłumika/, wziąlem cienki sznur azbestowy /średnica około 1-2mm/, kupiłem wysokotemperaturowy silikon /300 stopni ma wytrzymać/ odtłuściłem miejsce kolanka gdzie miała być uszczelka, póżniej, odpowiedniej długości ten sznurek nasmarowałem tym silikonem przeciągając go w nim, nawinąłem zaraz na kolanku /zwój koło zwoju/ w tym miejscu gdzie ma być uszczelka i na tak nawinięty azbest nałożyłem jeszcze warstwę tego silkonu. Zostawiłem to przez jakieś 4o minut na słońcu aby to trochę stwardniało i póżniej zmontowałem wszystko ,,do kupy,, na dzisiejszy dzień jest szczelne, olej nie pokazuje się na złączce...proponuję przed tą robotą zmierzyć jak można grubo nawinąć tego sznura azbestowego bo póżniej tak ,,uszczelniona,, rura nie wejdzie do tłumika...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała sugestia:-) temp spalin w benzyniaku ma chyba ponad 500 stopni C a silikon nie wysycha od słońca tylko dzięki wilgoci zawartej w powietrzu:-) ale najważniejsze że działa

...wiem że wilgoć pomaga ale wtedy było b. ciepło i słoneczko ładnie świeciło :buttrock: z danych producenta wynika że ten sil. wytrzymuje 350C, natomiast spaliny po

,,zakręcie,, na kolanku wchodząc do tlumika nie mają 500, poza tym cienka wierzchnia warstwa ma może kontakt z nimi ale reszta takiej uszczelki nie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten koc z cyklu to gdzie można takie to to kupić??

O azbeście w jakichkolwiek wyrobach to zapomnij...został oficjalnie wycofany ze względu na rakotwórcze właściwości, podejdż do jakiegoś warsztatu robiącego wydechy, na pewno coś Ci doradzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz apteczke samochodowa w jakimś tesko cyz czyms takim i jest tam taki koc który jest nie palny ;]

Z tanich materiałów nie palnych, to weże strażackie, przesłony okien ochraniajace przed słońcem(te takie srebrne ścierwa). Wszystko mozna dostac bardzo tanio;) Kolanko nie może mieć wiecej niż jakieś 250stopni;) Spaliny owszem maja i może 500stopni ale nigdy nie wyrówna sie temperatura spalin z temperatura kolanka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

podepne się pod temat bo dużo mowa o sznurkach i kocach azbestowych do dorabiania uszczelek i uszczelniania wydechów, to prawda znajdują zastosowanie i zdają egzamin, a teraz mi przyszło go głowy wyciszyć tym puszkę wydech w moim crossie jak myslicie czy jest to dobry pomysł który zda egzamin? tłumik jest naprawdę bardzo głośny, jestem przekonany że jak rozwierce nity to ujrze oczom przepaloną watą a mam kilka kocy gaśniczych azbestowych i myślałem o tym żeby to wykorzystać ..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne się pod temat bo dużo mowa o sznurkach i kocach azbestowych do dorabiania uszczelek i uszczelniania wydechów, to prawda znajdują zastosowanie i zdają egzamin, a teraz mi przyszło go głowy wyciszyć tym puszkę wydech w moim crossie jak myslicie czy jest to dobry pomysł który zda egzamin? tłumik jest naprawdę bardzo głośny, jestem przekonany że jak rozwierce nity to ujrze oczom przepaloną watą a mam kilka kocy gaśniczych azbestowych i myślałem o tym żeby to wykorzystać .. :)

 

podepne się pod temat bo dużo mowa o sznurkach i kocach azbestowych do dorabiania uszczelek i uszczelniania wydechów, to prawda znajdują zastosowanie i zdają egzamin, a teraz mi przyszło go głowy wyciszyć tym puszkę wydech w moim crossie jak myslicie czy jest to dobry pomysł który zda egzamin? tłumik jest naprawdę bardzo głośny, jestem przekonany że jak rozwierce nity to ujrze oczom przepaloną watą a mam kilka kocy gaśniczych azbestowych i myślałem o tym żeby to wykorzystać .. :)

 

Oddaj te koce do utylizacji a do wyciszenia tłumika wewnątrz są teraz inne materiały.

Napisz PW do Edzia

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

rozkręć ten tłumik najpierw ja to obstawiam że tam w środku nic nie ma i normalna wełna mineralna wystarczy...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkreciłem cały tłumik rozwierciłem nity otwotzyłem puszkę i okazało się że w środku jest wata ale strasznie czarna przepalona już chyba możliwe że nigdy nie była wymieniana owinelem ja kocem gasniczym azbestowym i wlozylem potem na wcisk puche tak że siedzi sztywno, nie mam jeszcze pojęcia czy da to efekt ale chciałbym ją troche wyciszyć bo ryk ma niesamowity, mam nadzieje że to pomoże, niestety podczas demontażu uszkodziłem kolanko które muszę oddać do spawania .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkreciłem cały tłumik rozwierciłem nity otwotzyłem puszkę i okazało się że w środku jest wata ale strasznie czarna przepalona już chyba możliwe że nigdy nie była wymieniana owinelem ja kocem gasniczym azbestowym i wlozylem potem na wcisk puche tak że siedzi sztywno, nie mam jeszcze pojęcia czy da to efekt ale chciałbym ją troche wyciszyć bo ryk ma niesamowity, mam nadzieje że to pomoże, niestety podczas demontażu uszkodziłem kolanko które muszę oddać do spawania .....

 

jesteś aż taki durny czy jeszcze nie zdajesz sobie sprawy ze swojej bezgranicznej głupoty ?

 

Będziesz podczas jazdy rozpylał po całej okolicy drobny azbestowy pył szkodząc sobie i tysiącom innych.

Ogarnij się i popraw swój błąd wymieniając ten koc na odpowiedni materiał.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...