Skocz do zawartości

NGK oryginały czy podróby?


redline
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że narzeka się ostatnio na NGK głównie z powodu podróbek, chciałbym zapytać

tych którzy posiedli tą tajemną wiedzę i są w stanie rozróżnić czy to oryginał czy bubel. Świece pochodzą

z Intercarsu. Dodam tylko, że poprzedni komplet (również NGK CR9E) zrobił już 13tys i ma się całkiem dobrze.

 

Oto zdjęcia:

http://www.bikepics.com/pictures/1183013/

http://www.bikepics.com/pictures/1183014/

Edytowane przez redline
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ciekawa ta stronka :icon_mrgreen:

Ale jeszcze ciekawsze jest to, że szukałem świec które by odpowiadały wzorcowi oryginału ale praktycznie nie znalazłem.

Czyżby wszyscy handlowali podróbami??? Nawet w GB i Stanach ;)

A może ta strona po prostu jest do d..py ew. "z kosmosu"?

Może ktoś wie gdzie w takim razie można kupić odpowiadające wzorcowi a więc oryginalne NGK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założełm u siebie nowe NGK i motocykl od dołu złapał taka dziurę jakby był jakąs 600-tką :lapad:

Wkręciłem stare NGK i motocykl znowu ożył :icon_exclaim:

 

A w miedzy czasie zamówiłem DENSO i powiedziałem sobie jedno - tylko DENSO i nigdy wiecej NGK :icon_exclaim:

 

Nie zwracałem uwagi co pisało na pudełku, ale kolega teraz kupował do R1 i pilnował aby było ,,made in japan"... Od początku silnik nie chodził już tak jak na starych świecach, a po niecałych 100km zaczał przerywac - padły 2 swiece...

 

Ale chyba jakieś smiecie pchają do Polski bo swoją Buse przywiozłem z niemiec i kurcze chodziła jak ta lala a miała wsadzone NGK(a za swieże to one nie były...)

 

I niech nikt mi nie mówi, ze nie rozgrzałem świec... NGK staje się poprostu wielką kichą :icon_exclaim:

Oby DENSO nie spadły tak nisko... Bo już nie wiem co włoże :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są prawie w cenie zwykłych świec na ebayu, więc gdzie problem?

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGK nie produkuje juz w tej chwili świec na europe w Japoni, jakby było tego mało w japoni to maja tylko instytut rozwojowy;] Ostanio pytałem przedstawiciela handlowego który przyjechał do sklepu z świecami;] NGK są świecami delikatnymi i tyle trzeba je dogrzać po odpaleniu itp. Obecnie wole załozyć polska iskre niż NGK czy championa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGK Irydium, jeszcze chyba ich nie podrabiaja.

Właśnie niedawno oglądałem świece irydowe do mojego moto w sklepie i "nie pasują" do wzorca.

Mają natomiast cechy kwalifikujące je do "podrób"

Zresztą większość, a właściwie wszystkie świece irydowe z netu, ebayu i Alegro mają cechy podróbek.

A więc: strona informacyjna jest do bani czy może w necie handlują już tylko podróbkami?

Ma ktoś może dokładne fotki oryginalnych irydowych świec NGK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morał ...modlić się by fabrycznie zamontowane wytrzymały jak najdłużej :buttrock:

 

Panowie a sprawdzał ktoś z was te oferowane w ASO?

 

+EDIT: tu masz info o Twoim modelu na stronie producenta http://www.ngk.com/more_info.asp?AAIA=&pid=3069

Edytowane przez M4NIEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

http://www.bikepics.com/pictures/1183014/

 

Według mnie jest to świeca oryginalna.Po pierwsze cztery znaki w miejscu gdzie zakładamy klucz np.

H7Y6 ,L83E jest to kod NGK mówiący o tym gdzie i kiedy dana świeca została wyprodukowana,podrobione świece nie posiadają takiego kodu.Po drugie odcinek świecy między miejscem zakładania klucza a okrągłym korpusem przed gwintem w oryginalnej NGK zawsze jest półokrągły a w przypadku podróbki jest gładki.Trzecia sprawa to porcelanka.

W podrobionej świecy jest ona bardzo jasna i połyskująca a symbol NGK jest często nierówno nadrukowany.Czwarta rzecz na którą trzeba zwrócić uwagę to elektroda środkowa.W podrobionej świecy może ona być po prostu krzywo osadzona,nie pokrywa się z drugą elektrodą

Dodam jeszcze że jeśli chodzi o mnie to zaopatruje sie u jednego z głównych importerów NGK na Polskę a jest to w tej chwili osiem firm i nie ma w takich przypadkach mowy o handlu podrobionymi świecami.Nie twierdze jednak że takowe nie trafiają na nasz rynek.

 

Pozdrawiam Edison.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...