Skocz do zawartości

Gazolina do dwusuwa


SamotnyWilk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w związku z tym że ceny benzyny na stacjach ciągle idą w górę (średnio w Rzeszowie 4,60 za litr PB 95)

zastanawiam się czy nie kupić gazolinę i jezdzić na tym.

Kumpel ma 200 litrów i po 2 zł za litr chce,on jezdził na tym swoim dwusuwowym wartburgiem.

Jaki wpływ ma taka gazolina ma prace, zużycie i moc silnika ?? Podobno liczba oktanowa wynosci 70-75, Poza tym że motocykl będzie słabszy co jeszcze??? Prosze o sensowne odpowiedzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzilem eksperymentalnie dosc wysilonym dwusuwem, na rozpuszczalniku + olej 1:30, jechalo to normalnie, fakt ze mam duza dysze glowna, kopcilo niemilosiernie, tlok pozniej rozebrany do weryfikacji po 200 km na tym, nie widac niepokojacych sladow, a moto dostawalo dobrze po dupie, mysle ze jak by poeksperymentowac z dodatkami do tego, i dobrym olejem + dusza dysza, dodam ze moto mam odprezone dosc mocno, teraz glowica poszla do planowania i cyl to przetoczenia, bedzie spowrotem doprezone, wiec nie bede robil takich kombinacji, bo niewiem jaka liczbe oktanowa ma rozpuszczalnik i moglo by wystapic spalanie stukowe.

Edytowane przez Sloniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dolejesz oleju to nic się nie stanie, co najwyżej moto będzie slabsze, mógłbyś jeszcze do mieszanki dolać takiego specyfiku który stosują zawodnicy podwyższające nieco oktany benzynki, wtedy byś zrekompenował to że gazolina ma mniej oktanów.

Tylko nie wiem czy to dostaniesz na każdym CPN-ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazelina to paliwo lotnicze. Mój brat jezdził na tym kiedys wską i wszystko chodziło oki,chodz skraca troche zywotnosc silnika. Gazelina jest mniej tłusta,nalej troszke wiecej oleju niz normalnie i powinna smigac super. Jesli masz starszy motocykl napewno mu niezaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie z tym ze będzie slabszy jezeli nie bedzie wystepowac spalanie stukowe (jezeli ta gzolina ma liczbe oktanową w okolicach 70-paru) liczba oktanów decyduje o prędkości i "gładkości" spalania się wachy, im mniej oktanów tym wybuch jest gwałtowniejszy i na tłok bądz tłoki działa większa siła lecz to spalanie stukowe moze zabić silnik ale w dwutakcie wystepuje w ogóle spalanie stukowe ? szczerze mówiąc nie spotkałem sie z takim przypadkiem a jeśli chodzi o MZ-to podobnymi sprzętami to pojedzie na bank kiedyś jechałem motrynką na perfumach :icon_mrgreen::D:D ledwo ale jechała 2-sów to 2-sów na wszystkim pojedzie co się będzie palić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie z tym ze będzie slabszy jezeli nie bedzie wystepowac spalanie stukowe (jezeli ta gzolina ma liczbe oktanową w okolicach 70-paru) liczba oktanów decyduje o prędkości i "gładkości" spalania się wachy, im mniej oktanów tym wybuch jest gwałtowniejszy i na tłok bądz tłoki działa większa siła lecz to spalanie stukowe moze zabić silnik ale w dwutakcie wystepuje w ogóle spalanie stukowe ? szczerze mówiąc nie spotkałem sie z takim przypadkiem a jeśli chodzi o MZ-to podobnymi sprzętami to pojedzie na bank kiedyś jechałem motrynką na perfumach :D:D:D ledwo ale jechała 2-sów to 2-sów na wszystkim pojedzie co się będzie palić...

Na gazolinie łapie "samo zapłon" i trzeba moto gasić na hamulcu albo.... o sciane ;)

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się za bardzo. Jeszcze piętnaście lat temu na stacjach benzynowych występowała benzyna tzw. ,,niebieska'', jej liczba oktanowa to 75-78 oktanów. Jak oszukali na stacji i dolewali do zbiorników wynalazków to spadało to do 68-70 oktanów. Tym tankowało się wszystkie dwusuwy, czyli Jawy, Mz-ety, wszelkiej masci motorowery, Syrenki i Warczyburgi. Nic się nie działo, poza tym że były słabsze. Co oszczędniejsi lali to w Polonezy i Fiaty 125. Trzeba było jednak w czterosuwie odprężyć trochę silnik poprzez założenie drugiej uszczelki pod głowicę i przesunięcie zapłonu.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...