Skocz do zawartości

Olej miesza się z benzyną


PeterS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie się to znajduje? Między silnikiem, a obudową fultra powietrza, czy jest to jeden z wężyków, które wychodzą koło wachacza?

 

nie, odma nie ma bezpośredniego wyprowadzenia na glebę... wychodzi raczej z górnej części silnika (znad skrzyni biegów) i jest podłączona do filtra powietrza. W niektórych moto jest też przy pokrywie głowicy...

 

 

... nie ma możliwości żeby odmą coś się dostało do silnika bo nią ma się wydostawać :bigrazz: (dlatego w filtrze powietrza jest zaczepiona u góry, a spust wody i paliwa z filtra na dole jego puszki... :biggrin:

Edytowane przez Lysy5g1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Ja w swojej Sevence mialem kranik podcisnieniowy, ale mial on tez pozycje OFF - zamiast PRI. Taki dziwny patent...

Ale kto wie, moze te OFF, to bledne oznaczenie PRI?

 

Ja bym proponowal sprawdzenie dzialania/szczelnosci kranika - odlaczyc przewod wyprowadzajacy paliwo z kranika do gaznikow i sprawdzic, czy paliwo przelewa sie przez kranik na jakiejkolwiek pozycji (ON, RES, OFF) na zgaszonym moto. Jesli sie na ktorejs pozycji leje - mamy przyczyne. Jesli kranik jest szczelny, to mamy Archiwum X.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem co to jest odma...:wink: mam jeszcze ostatnie pytanko(sorry że wchrzaniam sie w temat) koło wachacza mam 4 kable. 2 z nich są zatkane, a 2 nie. Z jednego kapie lekko płyn chłodniczy jak trochę pośmigam, z zdugiego nic, zaś jak mocniej przygrzeje moto, i zdejmę korek z jednego wezyka to wyleci z niego jakby woda, o dziwnym zapachu, wiecie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie archiwum x tylko poleciane pierścienie przez które ciśnienie przepycha mieszankę w dół do skrzyni. To rzadkie, ale może być.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z tych wężyków koło wahacza to z pewnością odpowietrzenie akumulatora

 

oj zebys sie nie zdziwil :icon_question:

 

opcja z piersieniami jest jak najbardziej prawdopodobna, tzn. w ten sposob benzynka tez moze dostawac sie do oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...