Skocz do zawartości

LEKTURA OBOWIAZKOWA


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do publikacji p. Dmowskiego "Księga Junaka", to faktycznie jest to lektura raczej dla początkujących Junakowców. Zawiera sporo informacji o historii, budowie i eksploatacji motocykla, natomiast temat napraw i remontów potraktowano bardzo po macoszemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystkie ksiazki czy artykuly ukazujace sie kiedys w pewnej gazecie motocyklowej autorstwa pana Dmowskiego sa pisane w jednym stylu.. Malo konkretow, informacje "po lebkach", czasami pomylki.. Osobiscie nie kupie zadnej jego ksiazki bo on wrecz czasami wprowadza w blad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze " CMR" to swietna pozycja dla poczatkujacych, jednak jesli ktos sie troche zna to juz zaczyna byc problem, ksiazka nie wykazuje zadnych niuansów produkcyjnych i modyfikacji jak chociazby 3 rodzaje wałków rozzadu do urala, czy kilka rodzai zamocowania rozzutników obornika róznic miedzy silnikami i motocyklami, gdybym chciał poskładac na podstawie tej ksiazki motor to składałbym go kilka lat, dopóki sam bym sie wszystkiego nie nauczył na własnej skórze:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Silniki spalinowe małej mocy" Czesława Kordzińskiego

 

 

Kupione, już idzie pocztą. Na pewno nie będę żałował. Polecasz coś jeszcze?

 

Tu nie moja aukcja:

http://moto.allegro.pl/item352655615_silni...nie_tylko_.html

 

Ja dałem połowę ceny :wink:

Edytowane przez loopy1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trafiłem cos takiego, oczywiscie kupiłem,

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0882341dd4fc3355.html

Motocykle wczoraj i dzis, oczywiscie pisał angol, wiec mamy to napisane w klimacie-nasze angielskie motocykle były i są najwspanialsze, ale niestety z bólem przyznaje ze sa fajniejsze, jednak bardzo fajna lektura, przekrojowa, oparta na opisach róznych wynalazków wyscigowo-turystycznych z naciskiem na supermotocykle od prawieków do dzis, opisy krótkie i zwiezłe, ale ciekawe, "0" nudy, okraszone zabawnymi hasłami, czyta sie szybko i bez znudzenia, troche weteranów, duzo lat 50-60 i troche "nowosci", dla miłosników anglików bedzie niezła gratka, autor nie opisuje znanych marek typu BMW-r12 czy DKW350 ale raczej takie wynalazki jak Bimota, Einspur, Nortony Scoty, Popy i inne nie bardzo znane wytwórnie które jednak przyczyniły sie do postepu w dziedzinie 2 kółek, mysle ze warto to posiadac, tymbardziej ze duzo kolorowych fotek,papier kredowy, duzy rozmiar, i kolorowy grzbiet sprawia ze pozycje widac z daleka na półce i kazdy frajer siegnie po to nia i bedzie podziwiał nasz gust, a jeszcze cena-w Warszawie w forcie wola 38zł:-) chyba od tego powinienem zaczac nie musiałbym tyle pisac:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"100 lat polskiej motoryzacji" wyd.Krakowska oficyna SAB, autor Stanisław Szelichowski.

Dla głodnych wiedzy, super książka. Dowiedziałem się weeeeelu rzeczy o których nie sniłem nawet. Dużo fajnych fotek, motocykle zajmują sporą część publikacji, protoypy polskiego przemysłu, historia itd. POLECAM!!! Do nabycia w EMPiK.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...