Skocz do zawartości

Smarowanie linki sprzęgła.


Pawik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialbym sobie przesmarować linke sprzęgła w swoim klxie (zaczęło troche cięzej chodzic )

 

Czym to zrobić ? Potrzebuje jakies specjalistyczne narzędzie?

Jaki smar?

A moze wystarczy tylko WD-40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej silnikowy+strzykawka, to wszystko.

Ew. możesz założyć przy pomocy taśmy klejącej lejek na jednym końcu linki, a drugi zwiesić swobodnie. Wtedy napełniasz lejek i czekasz aż zacznie kapać z zwieszonego końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A moze wystarczy tylko WD-40?

 

Tym tylko narobisz sobie problemu...

 

Olej silnikowy+strzykawka, to wszystko.

Ew. możesz założyć przy pomocy taśmy klejącej lejek na jednym końcu linki, a drugi zwiesić swobodnie. Wtedy napełniasz lejek i czekasz aż zacznie kapać z zwieszonego końca.

 

 

Kto chociazby raz probowal tego sposobu ten wie, ze miedzy linka a pancerzem jest tak malo miejsca, ze nie idzie tam wtoczyc zbyt wiele oleju...

 

Polecam jakies spam w spayu. Osobiscie korzystam z probuktu Militec'a- polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta. Pewnie ze z igłą. Tylko przez cienką igłe gesty olej nie przejdzie tak łatwo więc musisz rozcieńczyć. Ogólnie to wiele łątwiej to robić jak masz taki specjalny przyrząd do smarowania linek - wkładasz końcówce linki w to, zaciskasz a przez boczny otwór podłączasz słomkę od spray`u do smarowania i psikach bezposrednio w linkę. Chwilka i zrobione.

 

A WD40 odradzam. Dobre jest jak prowizorka, ale nie na dłuższą metę. WD40 ma właściwości myjące i czyści resztki smaru i szybko osusza wnętrze linki. Dodaj do tego jazdę w deszczu i po kilku dniach linka się zaciera.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko , czy konczaca sie linkas sprzegla ( pekaja wlokna) moze powodowac ze sama linka sie wyciaga ? bo musialem ostatnio ze 2 razy podciagnac linke o pare obrotow w uchwycie dzwigni sprzegla .

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko , czy konczaca sie linkas sprzegla ( pekaja wlokna) moze powodowac ze sama linka sie wyciaga ? bo musialem ostatnio ze 2 razy podciagnac linke o pare obrotow w uchwycie dzwigni sprzegla .

 

Logicznie rozumujac, kazdy material sie w jakims stopniu rozciaga, wiec te obrywajace sie wlokna to te, ktore sa krotsze od wyciagajacej sie linki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywane przez Was techniki smarowania linek skończyły się wraz z epoką Junaka.

Linek w japońcach się nie smaruje - je się wymienia !!!

Wewnątrz linek japońców jest koszulka teflonowa nie znosząca żadnego smarowidła poza szmalcem którym możemy posmarować z zewnątrz linkę i rzucić psu do zabawy.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywane przez Was techniki smarowania linek skończyły się wraz z epoką Junaka.

Linek w japońcach się nie smaruje - je się wymienia !!!

Wewnątrz linek japońców jest koszulka teflonowa nie znosząca żadnego smarowidła poza szmalcem którym możemy posmarować z zewnątrz linkę i rzucić psu do zabawy.

 

Wszystko dobrze jeśli linka jest oryginalna . W przypadku akcesoryjnej bywa różnie. Olej na pewno jej nie zaszkodzi a kto smaruje ten jedzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...