Skocz do zawartości

Patanie na temat wrażliwości motocyklów BMW


Rekomendowane odpowiedzi

Ale dlaczego robili cylindry po bokach??? Ani to ładne, ani praktyczne...(moim zdaniem)

 

uroda jest kwestią względną, praktyczne masz podane powyżej. dodałbym jeszcze do tego nisko położony środek ciężkości, w przeciwieństwie do rzędówek i v-ek (silnika, nie mylić ze środkiem ciężkości motocykla)

a historycznie bokser wywodzi się z silników lotniczych, których bmw po traktacie rozbrojeniowym (1 wś) nie mogło już produkować - coś musieli, więc z lotniczego gwiazdowego zostawili 2 garnki i zbudowali silnik do jednośladu. co ciekawe tą samą "metodą" budowali jednocylindrówki, "obcinając" drugi garnek z boksera - przynajmniej wtedy :P

a że współcześnie odświeżyli ten typ silnika... cóż, jak dla mnie - i wielu innych użytkowników - spełnia określone założenia użytkowe :)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego robili cylindry po bokach??? Ani to ładne, ani praktyczne...(moim zdaniem)

 

Słyszałem że BMW z bokserem nie można zostawiać na dłużej na stopce bocznej bo potem przy odpalaniu mamy piękny obłok siwego dymu ... Czy to prawda ?? Sorry za mały OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że BMW z bokserem nie można zostawiać na dłużej na stopce bocznej bo potem przy odpalaniu mamy piękny obłok siwego dymu ... Czy to prawda ?? Sorry za mały OT.

 

 

Prawda, byłem swego czasu w posiadaniu BMW R 1100 RT i jak go zostawiłem na bocznej podstawce na 2 tygodnie to później zapalił na jeden gar, myślę co się zrąbało, wykręcam świece a lewa kompletnie zalana.

 

 

Jeśli chodzi o glebę z boxerem to z reguły nawet mały szlif nie pozostaje bez usterki, przy bardzo małym uderzeniu zaczyna cieknąć pokrywa zaworów, przy większych, jest zagięta i nie pozwala na prace popychaczy,a przy jeszcze mocniejszych gną się szpilki, więc wszystko zależy jak mocno sprzęt miał spotkanie z matką ziemią ;)

 

 

Ale warto docenić zalety takiego silnika ze względu na rozkład mas i jak się tym wchodzi w winkle ;)

 

No i oczywiście wibracje :D Ale co kto lubi, dla mnie był przedewszystkim za wolny więc mimo zalet nie mogłem nim śmigać na dłuższą mete.

 

Pozdro

Edytowane przez enZo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiadomo, ma swoje plusy i minusy...Ale musze przyznać że bałbym sie jeździć takim potworem z silnikiem np 1000ccm, mała gleba, a ile roboty, i nerwów...

 

Widze, że jest dośc spore zainteresowanie tematem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że BMW z bokserem nie można zostawiać na dłużej na stopce bocznej bo potem przy odpalaniu mamy piękny obłok siwego dymu ... Czy to prawda ?? Sorry za mały OT.

Nieprawda :) Przynajmniej u mnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda :D Przynajmniej u mnie.

 

potwierdzam, nie zauważyłem problemu. chociaż faktem jest, że jeśli tylko mogę zostawiam na cetralce, a z kosy korzystam sporadycznie - wolę dmuchać na zimne :)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mają w sobie to coś...W końcu to Bmw, wysoka cena, (chyba) bezawaryjny, wygląd, ych nowszych całkiem, całkiem, tylko te cylindry...oj, mogli by sie postarać...Chociaz skoro już tyle lat robia po bokach, to musie sie sprawdzać...pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boxer to jeden z lepszych układów silnika, nie potrzeba wałków wyrownoważajacych itp;) Upierdliwe jest tylko zasilanie. Pozatym dosc spory moment obrotowy i dźwięk jest tym czymś:icon_biggrin: Przynajmniej tak ja to czuje.

 

BMW produkuje dość specyficzne motocykle, nie kazdy będzie smigał BMW;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...