Skocz do zawartości

Ciągle pojawiajacy sie plyn chlodzniczy w skrzyni


bartek-wawa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Mój problem polega na tym ze ciągle pojawia mi sie płyn chłodniczy w skrzyni biegów.Zmienialem juz z 3 razy simering przy pompie wody i po chwili znów płyn dostaje sie do skrzyni.Dodam tez ze po założeniu nowego simeringu woda kapie z odpowietrznika.Moj motor to honda nsr80.Z góry dzięki za pomoc.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami jest tak ze ciecz przechodzi przez blok silnika i to moze byc uszczelka

Jak coś to nie między blokiem a karterami. Ale ta możliwość odpada bo płyn ma na drodze komorę korbową. :wink:

 

Jaka uszczelka??Tak tylko przez ten simer moze przejsc innej drogi nie ma.

Też może lecieć na łączeniu pokrywy z karterem. Tam też jak puści uszczelka to ma możliwość dostania się bezpośrednio do skrzyni. Jeśli masz dobry simering w pompie wody to zobacz tą uszczelkę.

Edytowane przez Moto33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może masz coś źle złożone tam, znajdz w moich tematach niedawnych schemat i sobie zobacz czy masz wszystko ok. Raz byłem u kumpla i jak wracałem też zaczęło mi kapać z tej rurki, i sie okazało ze nakrętke wystarczyło dokręcić od wiatraka pompy lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dac dwa wezsze :crossy: Np. Masz jeden o szerokosci 1cm i dajesz dwa o szerokosci 0,5cm w krytycznych sytuacjach tak czasem robilem i zawsze dzialalo :bigrazz:

Możesz bardziej szczegółowo i o co chodzi bo nie rozumiem :flesje:

 

Witam

Może masz coś źle złożone tam, znajdz w moich tematach niedawnych schemat i sobie zobacz czy masz wszystko ok. Raz byłem u kumpla i jak wracałem też zaczęło mi kapać z tej rurki, i sie okazało ze nakrętke wystarczyło dokręcić od wiatraka pompy lepiej.

 

Sprawdziłem dzisiaj i wszystko jest tak jak na schemacie nakrętkę tez dokrecalem i nic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj zrobic tak jak napisalem ;) U mnei to zawsze dziala ;)

 

W tym wypadku to raczej nie przejdzie ponieważ na walku jet tylko ok 3 mm podtoczenia które ma 12 mm średnicy.Po drugie to raczej nie dostane takiego simera.Bylem w sklepie z łożyskami i simeringami to nawet w katalogu nie miel 12x21 dopiero w innym sklepie kupiłem ten simer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...