Skocz do zawartości

Ciągle pojawiajacy sie plyn chlodzniczy w skrzyni


bartek-wawa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

o ile dobrze pamietam a z tym mam problemy to w tej hondzie przy pompie wody jest łożysko które powinno był z jednej strony ( od strony pompy) z uszczelniaczem sprawdz czy masz łozysko z czy bez uczczelniacza od strony skrzyni łożysko nie bedzie miało uszczelniacza (smarowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyn chlodniczy wlewa się do zbiorniczka wyrownawczego , a olej do skrzyni .

proponuję to zapamiętac

NIE MA MOZLIWOSCI DOSTAWANIA SIĘ PLYNU CHLODNICZEGO DO OLEJU I NA ODWROT!

 

A o ile idziesz ze jest.Jak by nie bylo to nie mial bym tego problemu.Dostaje sie przez simer ktory jest w pompie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to żeś ładnie wymyslił kacpextreme :)

 

Wiesz co bartek może wina jest w tym mechanicznym uszczelnieniu, można to dokupic jako zestaw naprawczy pompy wodnej ale kosztuje to koło 100zł w sklepie klasa szukaj pod mtx 80r2 ale pewnieości nie ma ze to pomoze :icon_mrgreen:

 

A jeszcze powiem ze nawet paliwo sie może dostać z olejem do płynu chłodniczego jak masz uszczelke pod głowica kaput :)

Edytowane przez tomasz90skomra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to żeś ładnie wymyslił kacpextreme :biggrin:

 

Wiesz co bartek może wina jest w tym mechanicznym uszczelnieniu, można to dokupic jako zestaw naprawczy pompy wodnej ale kosztuje to koło 100zł w sklepie klasa szukaj pod mtx 80r2 ale pewnieości nie ma ze to pomoze :biggrin:

 

A jeszcze powiem ze nawet paliwo sie może dostać z olejem do płynu chłodniczego jak masz uszczelke pod głowica kaput :crossy:

 

Tez zastanawiałem nad tym zestawem naprawczym tylko ze nie ma żadnej pewności ze to coś da a szkoda 100zl wywalać w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a co powiecie na moj problem? (niechcialem juz zakladac nowego tematu)

 

otoz robilem szlifa w ojej detce i oczywiste ze jak zakladalem teraz sylinder i tloczek to uszczelki powymienialem. ale dostaje mi sie plyn chlodniczy do korby... :biggrin: :cool: ;/ jak mam sie jego pozbyc z korbowodu? i jak go wyeliminowac z komory spalania??? z gory dzieki

 

 

 

pzdr. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a co powiecie na moj problem? (niechcialem juz zakladac nowego tematu)

 

otoz robilem szlifa w ojej detce i oczywiste ze jak zakladalem teraz sylinder i tloczek to uszczelki powymienialem. ale dostaje mi sie plyn chlodniczy do korby... ;) :evil: ;/ jak mam sie jego pozbyc z korbowodu? i jak go wyeliminowac z komory spalania??? z gory dzieki

pzdr. :wink:

 

Nadal męczysz się z tym płynem ? widze trzy opcje

 

1 Zakładając cylinder rozerwała się którać uszczelka ( są bardzo delikatne to bym się nie zdziwił

2 Masz dziure/pęknięcie w karterze przez którą cieknie ( jeśli cylek też gdzieś ma pęknięcie to może puszczać płyn do kanalików a ten sobie spływa na dno komory korbowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zkrecilem jeszcze reaz motorek i mysle ze bedzie dobrze.

ale boje sie ze dalej bedzie sie lalo

co prawda moto juz chodzi ma wolne kreci sie na 1tyś.

zobaczymy co czas pokarze :banghead:

dzieki. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było sprawdzić dokładnie obwód płynu w cylindrze i ewentualnie cieniutko silikonem technikola posmarowac i złożyć ale czysto i dokładnie i nie ma mowy żeby się gdzieś lało tam...

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...