Skocz do zawartości

Ile pali 2T


Rekomendowane odpowiedzi

Znaj łaskę Pana - rozwieję w tej chwili wszelkie wątpliwości icon_mrgreen.gif

Seta pali przy jeździe torowej na moim poziomie czyli taki średnio zaawansowany amator około 7-8 litrów na godzinę jazdy, czyli 14-16 litrów na 100km. Jakbyś chciał gdzieś dojechać i będziesz jechał cały czas poniżej użytecznego zakresu obrotów to może zejdziesz do tych 7-8l/100km.

 

cała filozofia ....nie było tak odrazu :icon_razz: ?? krótko zwięźle na temat :lalag: ?? temat by był 10 postów krótszy nie zasyfiał forum a wiele można by było sie z niego dowiedzieć :buttrock: aczkolwiek o takie wypowiedzi mi chodziło dziękuje za zrozumienie :)

 

cz cross 250 na fabrycznym silniku z fabrycznym przerywaczem (bez motoplatu )używana w cięzkim terenie leśnym (bagna piaszczyste drogi strome podjazdy)pali też około 16l/100km z tym że używana przez kompletnego amatora który żeby wykorzystać użyteczny zakres obrotów jeździ cały czas na 1 bardzo rzadko 2 pozatym ten silnik nie ma ani membramy ani zaworu wydechowego to też zmienia postać rzeczy .....także raczej nie ma co przyrównywać tego spalania do np cr 250........

 

Aha jakby Ci się chciało wysilić to jest już temat o utrzymaniu crossa i tam wypisywałem np wydatki z całego sezonu (spis części itd. ile za co zapłaciłem)

Pzdr

 

widziałem

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo co do remontów w 250 4T wyczynie to wiesz .... remont i tak i tak trzeba robić a jak coś ci j*b**e pożądnego to koszty ogroooomne ... Jak masz dużo kasy na moto i na remonty to kup 4T , lepiej sie zbierają a jak cięko z kasą na moto i na cześci to kup 2T i masz automatycznie w 2T o dużo tańsze cześci niż do 4T . Ale jeżeli jeździsz amatorsko to 250 4T ci wystarczy w zupełności ;p Jak będziesz dbać o niego to ci posłuzy dlugo - pilnuj stanu wszystkich płynów i regularnie je wymieniaj to moto ci posłuży bezawryjnie przez długi czas ale to tyko jak jeździsz amatorsko ;p

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo co do remontów w 250 4T wyczynie to wiesz .... remont i tak i tak trzeba robić a jak coś ci j*b**e pożądnego to koszty ogroooomne ... Jak masz dużo kasy na moto i na remonty to kup 4T , lepiej sie zbierają a jak cięko z kasą na moto i na cześci to kup 2T i masz automatycznie w 2T o dużo tańsze cześci niż do 4T . Ale jeżeli jeździsz amatorsko to 250 4T ci wystarczy w zupełności ;p Jak będziesz dbać o niego to ci posłuzy dlugo - pilnuj stanu wszystkich płynów i regularnie je wymieniaj to moto ci posłuży bezawryjnie przez długi czas ale to tyko jak jeździsz amatorsko ;p

 

Pzdr

Jaka jest definicja "amatorsko"? W moim mieście przeciętny amator zapie**ala w zawodach co 3 tygodnie więc wiesz :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amator .... hmm to taka osoba co jeszcze zbyt dobrze na moto nie umie jeździć ( lecz nie do końca !! ) ogolnie to można powiedzieć że nie wyciska moto ile sie da tylko tak spokojnie śmiga po lesie czy jakimś tam łagodnym, terenie :) :)

 

hehe to by było na tyle xD

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amator .... hmm to taka osoba co jeszcze zbyt dobrze na moto nie umie jeździć ( lecz nie do końca !! ) ogolnie to można powiedzieć że nie wyciska moto ile sie da tylko tak spokojnie śmiga po lesie czy jakimś tam łagodnym, terenie :) :)

 

hehe to by było na tyle xD

 

Pzdr

Dla mnie amator to każdy kto nie ma kasy za jazdę. Wiadomo są różni amatorzy ale ten kto jeździ po zawodach typu za pierwsze miejsce=opona... to i tak jest to amator.

 

mi crf na ok 1 mtg spala jakieś 3 lub 4l mało. W porównaniu do setek to jest jak rowerek:D

 

Mierzone licznikiem motogodzin

Nigdy z życiu w coś takiego nie uwierzę bo to tania bajka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie 3l na godzine w CRF jest możliwe tylko jakby mi tyle palił to bym się nie przyznawał bo to znaczy że wcale gazu nie odkręcam :smile:

 

No a co do zawodów to za wygraną w amatorskich masz np. opone, a w MP uścisk prezesa więc to raczej nie o to chodzi :D Ja wam podam definicję amatora - amator to każdy kto jeździ w motocrossie czy enduro ale nigdy nie miał licencji zawodnika. Czyli tak naprawdę pojęcie amator nic nie mówi, tak samo jak "używany amatorsko". Lepiej podawać spalanie i od razu wiadomo jak kto jeździ :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie 3l na godzine w CRF jest możliwe tylko jakby mi tyle palił to bym się nie przyznawał bo to znaczy że wcale gazu nie odkręcam :smile:

 

No a co do zawodów to za wygraną w amatorskich masz np. opone, a w MP uścisk prezesa więc to raczej nie o to chodzi :D Ja wam podam definicję amatora - amator to każdy kto jeździ w motocrossie czy enduro ale nigdy nie miał licencji zawodnika. Czyli tak naprawdę pojęcie amator nic nie mówi, tak samo jak "używany amatorsko". Lepiej podawać spalanie i od razu wiadomo jak kto jeździ :icon_mrgreen:

3 litry to mi paliła przy średnich obr/min XL 250 z mocą 18KM na godz "zegarkową" a swiatex pisał w motogodzinach.

A właśnie zapomniałem napisał o tych licencjach. Bo moto tak samo można zjechać czy to będzie amator używał po lesie czy na amatorskich zawodach bez licencyjnych.

Edytowane przez Moto33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem yz 125 z zarżnietym tłokiem to na 5l przejeździoem z pół godziny ostro, podkreslam ze zajezdzona bestia:). aKTM EGS380 jak szalałem po ulicach to potrafił 15l nosem wciągnąc:) tyle, że on już cfiągnie prawie jak 4t:) i rozbujałem sie 170km/h nim, jakieś długie przełożenia miał:/ ale nie polecam na kostkach po ulicy takich prędkości, bo miałem wrażenie że przednie koło mi odlatuje..... swoje 70km miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...