Skocz do zawartości

Skracanie łańcucha NOWEGO


Raio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie w kwestii skracania łańcucha. Założyłem do swojej XJ zestaw łańcuch + zębatki. Łańcuch i zębatki są takie jak fabryka przewidziała ale po założeniu zakres regulacji wypada zaraz za połową . Pytanie. Czy nowy łańcuch skrócić np. o dwa ogniwa czy też trzeba to zostawić w pokoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz skrócić o JEDNO lecz jednakże ja bym się od tego łańcucha odp.. na razie :icon_question:

 

No i porównaj poprzednie zębatki i policz ogniwa poprzedniego łańcucha.

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do nsr125 dostałem 110 ogniw zamiast 108 (pomimo że sprzedawcy z allegro w większości emailów pisałem o odpowiadającej mi liczbie, oraz w tytule przelewu) i po prostu 2 ogniwa uciąłem szlifierką kątową. Żadnych skutków ubocznych tej operacji nie odnotowałem.

 

Greedo - o jedno się nie da skrócić :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeśli masz taką XJtkę jak myślę, czyli standardową 600, to powinieneś mieć łańcuch długości 110 ogniw. Jeśli regulacja przypadnie na środek, to jak najbardziej może być. Jeśli skrócisz go o dwa ogniwa, to przy zębatkach 16/48 może to być odrobinę za dużo i zostaniesz z ręką w nocniku. Ponadto gdy łańuch zacznie kończyć swój żywot i tak nic skracanie teraz Ci nie da. Co z tego, że niby będziesz miał większy zakres regulacji. Koniec żywota łańcucha jest tak szybki, że trzeba go podciągać co - w najgorszych przypadkach - kilkadziesiąt kilometrów. Reasumując - i tak kupisz nowy zestaw, bo stary nie zagwarantuje Ci żadnego dalszego wypadu.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli regulacje masz za polowa to nie skracaj lancucha Mozesz odjac minimalnie dwa ogniwa i bedzie wtedy za krotki Dokladniej mozna to dopasowac wielkoscia kol zebatych (czyli iloscia zebow) tak je dobierajac zeby uzyskac pozadane przelozenie a jednoczesnie wiekszy zakres regulacji

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...