Skocz do zawartości

Jaki kask ze sredniej klasy ( integralny )


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 lat później...

Witam serdecznie,

Przymierzam się do zakupu nowego kasku na zbliżający się sezon.

Wiem aby pierw przymierzyć kask przed zakupem, ale chcę wiedzieć które brać pod uwagę zanim zacznę biegać po sklepach.

 

Na tą chwilę zastanawiam się nad trzema kaskami:

-hjc rpha 11

-shoei nxr

-arai chaser v

 

Obowiązkowo chcę aby kask w zestawie miał pinlock'a, miał miejsce na głośniki od interkomu i był bez bledny. Plus oczywiście jak najlepsze bezpieczeństwo plus wydajna wentylacja na cieplejsze i chłodniejsze dni.

 

Proszę o doradzenie które kaski będą najlepsze do naked'a do kwoty ok 1500 złotych. A może ktoś jeździ na golasie z ww kasków? Aktualnie mam hjc cs14 więc pewnie każdy kask w okolicach ww kwoty będzie lepszy od tego szrotu.

A może kask szczękowy? Jak myślicie?

 

Dzięki i pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Araia ale quantum ST pro i ciągle mam z nim problemy, w serwisie był 3 razy i nie chcą uznać. Brewki na szybce odpadły same z siebie, spinka od domykania szyby pękła 3 razy, wlot powietrza pęknięty. Kask ma rok, jestem pedantyczny i dbam jak sie tylko da. Mam shoei xr1000 jakieś 12 lat i nic sie z nim nie dzieje a Arai tragedia. Plus taki że aerodynamika i cisza w araiu jest 1 klasa. Ja bym obstawił hjc / shoei

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dodam, że serwis wymienia klamoty niby z dobrej woli a reklamacji nie uwzględniają twierdząc że kask jest myty płynem do szyb i plastiki stwardniały. Myje wodą lub motul do kasków

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciężko musi mieć ten kask :D. Takie rzeczy same z siebie nie pękają. Spinki zazwyczaj lecą jak się chce na siłę uszczelnić wizjer. Wloty powietrza pękają jak się nimi o coś uderzy. A brewki są przykręcane (przynajmniej w starszych modelach) :D

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limo ma rację z tymi brewkami, zdarzało mi się serwisować Araia i takie rzeczy zdarzały się w bardzo wyeksploatowanych kaskach (modele sprzed 10-12 lat).

 

Wszystkie trzy modele sprawdzisz pewnie w jednym ogarniętym sklepie. Nie wiem jak w FZ ale we Wrocławiu z pewnością.

https://www.google.pl/search?client=firefox-b-ab&btnG=Szukaj&q=arai+hjc+shoei+wroc%C5%82aw

 

Odradzam szczękowca na nakeda. Właściwie najfajniejsze kaski w tym pułapie już masz wybrane - wybierz najwygodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brewki odpadły jakieś 3 msc po zakupie, spinka domykania po miesiącu, następnie po tygodniu, następnie zaraz po odbiorze z serwisu w sklepie gość otwiera / zamyka z 5 razy i znowu pękła. A zapomniałem jeszcze kask posiadał taką blendę zewnętrzną która najpierw pękła podczas jazdy z opuszczoną, po czym się urwała, a w instrukcji nie ma wzmianki aby z tym badziewiem jeździć Max 60kmh. Teraz brewki kupiłem i wkleiłem(są wciskane nie przykręcane) spinka przykręcona i wklejona, nowa szyba bez blendy. Kask latem będzie miał 2 lata. Tragedia

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze naprawiają chociaż nie muszą - faktycznie dramat :D

Naprawić muszą bo ma 5 lat gwarancji. Tylko po cholerę mnie wpieniają,że moja wina bo go myje płynem do szyb. Szmelc nr 1 przynajmniej mój egzemplarz

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

A że po 3 naprawie powinna być wymiana, to twierdzą że z winy użytkownika. Tak to się odbywa

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli? Że sam sobie kask podczas jazdy uszkadzam?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Sprzedawca w sklepie po 3 naprawie wziął do łapy inny kask i porównywał i doszedł do wniosku że moja szyba jest lekko przestawiona względem tego zaczepu w uszczelce. Wszystko w temacie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zgłosiłem wymianę na piśmie to odpisano że był źle myty a serwis wymienia elementy z dobrej woli

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

d56576b8f821b2334393acf2d667ce3e.jpg. Tak dla porównania jak użytkuje kaski, shoei po kilkunastu latach użytkowania i myciu nic sie nie dzieje i wyglada na 5+. Dodam że druga szyba ciemna w Arai działa i nic jeszcze nie odpadło. W nawiązaniu do reklamacji, kupiłem żelazko które od nowości zamiast pary leje wodą, oddane na gwarancji i odp że stosowana woda zapachowa która jest niedozwolona. Żadnej wody zapachowej nie używamy a serwis pewnie nawet nie zaglądną. Teraz jest kolejna reklamacja reklamacji.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...