Skocz do zawartości

Jaki kask ze sredniej klasy ( integralny )


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co maja w intermotors ale raczej nie znajdziesz sklepu gdzie beda Araje i Szoje. Ja Araje przymierzalem w salonie Hondy na okeciu, a szoje w jakims sklepie na Targowej. A potem wiadomo, ebay. Jako ciekawostke podam ze sprowadzilem w zeszlym roku koledze Araja z jukeja i w salonie Kawasaki na Jerozolimskich zaproponowali mu zeby u nich go serwisowal, mimo ze kupiony za granica.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, fajnie. Dobrze wiedzieć. Z resztą pewnie kaski > 1000zł raczej nie różnią się zbyt wiele jeśli chodzi o bezpieczeństwo, raczej właśnie kwestia malowania czy ogólnego wyglądu kasku. Nie mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co maja w intermotors ale raczej nie znajdziesz sklepu gdzie beda Araje i Szoje. Ja Araje przymierzalem w salonie Hondy na okeciu, a szoje w jakims sklepie na Targowej. A potem wiadomo, ebay. Jako ciekawostke podam ze sprowadzilem w zeszlym roku koledze Araja z jukeja i w salonie Kawasaki na Jerozolimskich zaproponowali mu zeby u nich go serwisowal, mimo ze kupiony za granica.

 

Na czym polega serwisowanie kasku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupowałem to mieli XR-1100 i QWESTa na stanie, mieli też chyba Chasera i jeszcze jakieś 2 garnki. Przedzwoń i się zapytaj, a ceny faktycznie bardzo korzystne.

 

edit: no i w porządku kolesie tam pracują. Opisał mi kask elegancko. Powiedział o wentylacji, jak wymienić środek, założył pinlocka, pokazał jak szybkę wymieniać, żeby nie łapać pinlocka paluchami :P

Edytowane przez misfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Szukam kasku do 1500 zł (ale nie crossowego. Typowy kask sportowy, integralny oczywiście). Mój pierwszy wybór padł na Shoeia XR-1000

 

...Scorpion-Exo-Helmets

 

Podaruj sobie tego Scorpiona' szalu niema, za ta cene kuiusz Marushin'a carbon cena do jakosci i jakosci = rewelacja.

 

Poszukal bym po ebay'u.

 

Co do Shoei, t mozesz miec pecha i trafic inny skorupe i inna wysciolke. Czyli to co przymierzales i bylo dobre nie bedzie rowne temu co Ci przysla, musialbys liczyc sie z tym, ze bedziesz musial dokupic boczne wysciolki ceny nie pamietam bodajze 30,- € od sztuki.

 

 

Na czym polega serwisowanie kasku?

 

Wymiana vizjera, sprawdzenie mechaniki zamykania, jej wymiana i temu podobne, mozna by sie zdziwic.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem dziś tego Scorpiona EXO-1000 i powiem Wam, że całkiem fajnie wyglądał na żywo. Porządnie wykonany, bardzo fajnie przylegał do głowy dzięki temu systemowi pompowania powietrza. Przymierzałem również AGV Stealth i HJC Carbon i szczerze na razie nie wiem na co się zdecydować. Muszę jeszcze gdzieś w Warszawie Araie i Shoeie namierzyć, żeby można było pomacać i założyć na bańkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe ściany Arai i Shoei znajdziesz w 3fun (salon suzuki, kawasaki, KTM) w Sękocinie za Jankami przy trasie Krakowskiej. Do przymiarki na pewno warto, ale ceny zaporowe. Ja polecam Nolana, N85 połowa ceny a kask pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

A ja z innej beczki - mianowicie szukam kasku integralnego.

priorytety to:

- blenda

- dobra wentylacja i aerodynamika

- żeby był cichy.

 

o wyjmowanej wyściółce nie będę pisał, bo większość kasków ma to.

no i cena ok. 1000zł-2000zł

 

szukam coś w tej samej klasie co shoei xr1100 albo arai chaser.

tylko one nie mają blendy :mellow:

a smiganie z druga szybką jest kłopotliwe, nie chcę kompromisów w postaci dymionej szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz integrala z blenda w klasie Arai ? ojjj to bedzie ciezko,wiele tego nie ma.szczerze powiedziawszy widze tylko jeden SR1,

 

 

Sprostowanie (sorry za wprowadzenie w blad)SR1 niestety tez nie ma Blendy.

To z schubertha zostaje tylko R1 ale czy ten mozna trzymac na jednej polce z Araiem? :blush:

 

Niech Kazdy sam osadzi.

http://www.webbikeworld.com/r2/motorcycle-helmet/schuberth-r1/

Edytowane przez Gienek ST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...