Skocz do zawartości

Pokrywa sprzęgła-TUNING


piotr123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym sobie przerobić moja Suzuki SV 650.

Zastanawiam się nad wstawieniem w pokrywe sprzęgła okienka z pleksi jak na zdjęciu:

http://www.bikepics.com/pictures/1255341/

Czy ktoś z was robił takie cudo?Jeśli tak to będe wdzięczny za wskazówki, jak to profesjonalnie wykonać-krok po kroku...

pozdrawiam-Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czaje po cholere ten bajer ?? przecie i tak nic nie bedzie widać jak silnik zacznie pracowac;|

będziesz od razu widział czy czy sie jakaś śruba na sprzęgle nie poluzowała :biggrin: czy olej już sie wybrudził i może by tak go zmienić

 

a jak podświetlisz sprzęgło ledami to kumple padną na kolana

 

 

łatwiej zacząć od dekla alternatora (chyba że też w oleju się topi)

Edytowane przez teslasim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mokre.I tu pytanie-jak to dobrze zrobić żeby nie ciekło i było efektownie zrobione....?

 

Taki bajer stosuje się w sprzętach z suchym sprzęgłem, tylko tam ma to jakikolwiek sens estetyczny. W SV po uruchomieniu silnika nie będzie widać sprzęgła z powodu oleju, a gdy nie będzie pracował okienko będzie zabrudzone olejem. Pewną zalet jest to, że da się szybko skontrolować stan oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

w najlepszym wypadku wyleje ci się olej z silnika z powodu jego temperatury, przy okazji się poparzysz. Plexa to raczej średni pomysł. Pomyśl może nad jakimś hartowanym szkłem.

A co do mokrego czy suchego sprzęgła to powiem jedynie że chłopaki z... nie przypomnę sobie teraz.. zrobili coś takiego w olejaku 1100, efekt pierwsza klasa...

Mam!! ta firma to PJP Motocykle!!

pozdrawiam

Edytowane przez Zbyszekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo się podoba to możesz sobie taką pokrywę kupić a sam to jedynie możesz sobie zrobić krzywdę jak napisał Zbyszek.

Gaget ładny ale drogi i nie radzę kombinować z plexi bo będzie bolało.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czaje po cholere ten bajer ?? przecie i tak nic nie bedzie widać jak silnik zacznie pracowac;|

Wiesz, czasami tak jest że człowiek ma różne kaprysy. Kupuje do motocykla gadżety, które nie poprawiają ani jego osiągów, ani prowadzenia. Po prostu poprawiają wygląd motocykla lub samopoczucie wlaściciela....

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podcieliście mi skrzydla...

Faktycznie kiedys oglądałem odcinek Budowniczych Motocykli i coś takiego robili chyba w Yamaha WR.

Pamietam że mieli problem z cieknącą pokrywą.. :)

Chyba że dokupie używany dekiel sprzęgła i na spokojnie zaczne rzeźbić.Jeśli się nie uda to założe fabryczny.

Przemyśle sprawe...

A co do gustów-to o tym się nie dyskutuje.

Wicher dobrze pisze-każdy ma swój kaprys.Ja mam taki :banghead:

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...