Skocz do zawartości

Jazda na jednym kole, jak dać na koło


Michał
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie byłem rok temu w Bielawie. A co do Mentosa - jeśli będą u nas jakieś pokazy z jego udziałem to zdam relację :crossy: . Dobrze by było żeby wreszcie pojechał na odpowiednim motocyklu. Inaczej lipa :roll: .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

postawić grata na gumę to jest pikuś ale k**wa jechać w pionie to jest sztuka

Ja wale piony ale h**j wie jak daleko pojade raz 1 m innym razem 10 m

Co do waleniu stoopie to jest to proste jak je**nie lecisz okolo 50 km/h i klama do oporu oczywiście dupa z siodełka

 

pozdrawiam spizgusy

 

** - Pawel :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postawić grata na gumę to jest pikuś ale kur*a jechać w pionie to jest sztuka

Ja wale piony ale h*j wie jak daleko pojade raz 1 m innym razem 10 m

Co do waleniu stoopie to jest to proste jak jebanie lecisz okolo 50 km/h i klama do oporu oczywiście dupa z siodełka

... ta... a może jakieś fotki albo video dla potwierdzenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku, jak w lublinie zorganizowali zawody na Zemborzyckiej, mentos dosiadał jakąś kawę GPX750, sęk w tym że podczas pokazów z motocykla poleciały strzępy jak próbował postawić na koło siedząc na owiewce, faktem jest że na Jawie jest nie do pobicia (co pokazał w bielawie), ale jeździ tym na co go stać a konkursów nie wygrywa się na wirtualnym mocnym sprzęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemanko, nie czytalem calego watku, ale prosze o odpowiedz jezeli ktos byl swiadkiem, albo moze sam stawial CBR 1000F na tylne kolo ale tak sporo. Pytam, poniewaz sam mam ta CBR'ke ma 140KM, wazy z 260kg probowalem ja postawic ze sprzegla, ale udaje mi sie tylko poderwac, na moze 50-70cm przednie kolo. I nie wiem czy moze jakas manipulacja cialem, prosze o wypowiedz doswiadczonych motocyklistow. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od sprzętu bardzo dużo zależy. Ja dzisiaj miałem fajny trening w stawianiu sprzęta na koło dzieki uprzejmości Michała, który pozwolił mi pośmigać na jego XT600. Ten sprzęt jeswt chyba do tego stworzony - idzie z gazu aż miło. Praktycznie każda próba kończyła się powodzeniem (raz tylko "lądowanie" nie wyszło i ciepło mi się zrobiło). Nie ma chyba lepszego sprzęta do nauczenia się jazdy na tylnym kole niz enduro, bo predkości są znacznie mniejsze niż na motocyklach szosowych.

 

Pozdro, Pawel

 

PS. Co do stawania na przednim kole - robię to na rowerze :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jasne ze na jawce sie da :twisted: sprzeglo, gaz do oporu, puscic sprzeglo i idzie na koleczko :twisted: jak nie chce sie podniesc to przesun sie bardziej do tylu i musi sie udac :buttrock:

ja kiedys z kumplem na mojej jawce jechalismy na jednym kolku na dwojce. podjezdzalismy pod mala dosyc stroma gorke, gorka sie skonczyla a my przez pare metrow wciaz z kolkiem w gorze :mrgreen: prawie bysmy wyladowali w krzakach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Cbr1000 kumpel latal na kole.Ciezko sie ja stawia ale on znalazl sposob:stawal na tylnych podnozkach,dawka sprzegla,szarpniecie no i od razu trzeba dojsc do pionu bo inaczej opadnie.Ten opis dotyczy Duala '93-99 bo te pierwsze Cbr1000 Sc-21 szly na gume duzo lepiej,na jedynce z gazu bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igła,jak Ci wychodzi 20,30m to po prostu za mało pionujesz i Ci sie obroty kończą.Możesz przebić na dwójke ale przy małym pionie Ci to nie wyjdzie,sprzęt zaraz opadnie.Moja rada to na razie próbuj go jak najwyzej utrzymywac,oswajaj sie z pionem.Życze owocnych i bezpiecznych treningów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...