Skocz do zawartości

Gotowanie gaźnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chcialbym sobie wyczyscic gaznik przy mojej mz 250.I kumpel powiedzial mi zebym go zagotowal w wodzie z octem Czy to prawda?? I jak ma byc duzo tego octu a jak duzo wody?

a później nie zapomnij wygrzać w piekarniku... Albo od razu wrzuć go do zmywarki do naczyć, daj kostkę 7w1 i będzie nie dość że czysty to i świecący jak wypolerowany :)

 

A na poważnie to gaźnik od MZ nie jest bardzo skomplikowany jeżeli chodzi o budowe, weź go rozbierz, i wymyj jakimś carbucleanerem, albo nawet benzyną/rozpuszczalnikiem, pod warunkiem, że wyjmiesz z niego wszystkie uszczelki i elementy z tworzyw.

 

jako mały wtręt rozrywkowy polecam wam ten temat

 

http://motonews.pl/sh_forum.php?op=fvt&t=36001&c=0&f=25

 

 

pozroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem ETZ-250 przez kilka lat 250-251

tak prostego gaźnika chyba nie ma żaden motorek chyba że komarek .

 

Rozbierz go do zera czysta benzyna umyj pędzelkiem weź pod sprężone powietrze i go przedmuchaj posprawdzaj dysze iglice dobrze ustaw popraw zapłon załóż :) i ognia . po zamontowaniu ustaw wolne obroty i powietrze nie zaszkodzi jak przedmuchasz filtr powietrza , i ognia .

a ten kro ci doradził ocet to niech się sam wymoczy w occie

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja gotowałem i faktycznie pomaga.. ale nie na zabrudzenia dysz lecz taki osad który jest po kilku latach jak gaźniczek stoi i benzyna sie w nim kotłuje(taki szaro żółty nalot-jak sie odrywa to paskudzi dysze i mamy non stop coś nie tak z gaźnikiem ). także powiem szczerze że stosowalem i bylo ok bo sie ten osad zneutralizował i rozpuścił.

Edytowane przez Ziele90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy sposób jest dobry

Dobrze jest umyć w acetonie ( wszystkie czyścidła do gaziorów zawierają około 95 % acetonu) oczywiście benzyna czysta czy też zwykła do silników

Myjka ultradźwiękowa ale to już trza mieć i kase i zdrowy rozsądek ( choć z tym drugim to już gorzej)

 

Umyć wydmuchać poskładać wyregulowac i jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

chcialbym sobie wyczyscic gaznik przy mojej mz 250.I kumpel powiedzial mi zebym go zagotowal w wodzie z octem Czy to prawda?? I jak ma byc duzo tego octu a jak duzo wody?

 

I najszybcie będzie jak go włożysz do mikrofalówki :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najszybcie będzie jak go włożysz do mikrofalówki :buttrock:

 

W mikrofalówce nie próbowałem, ale gotowanie w wodzie z octem 50/50 % pomaga. można w ten sposób łatwo usunąc cały osad jaki spotyka się na starych gaźnikach i w benzynie nie zchodzi. Może niech w takim wątku wypowiedzą się osoby, które gotowały w occie, a nie takie, które podejrzewaja, ze to nic nie daje.

Mi osobiście po occie gaźniki działały, nie zauważyłem żadnych negatywnych objawów, a osadu nie było. Taki zabieg pomaga głównie na wygląd, a nie na działanie. Jeśli gażnik jest zapchany, to można go oczyścić w inny mechaniczny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowanie w occie na pewno rozpuści osady, ale przy okazji tez gaźnik ;)

 

buahuauahauhahuaha

wracaj do szkoly chlopaku :)

 

od kiedy to kwas octowy roztwarza aluminium ?

miales kiedys elektrochemie?

zrob sobie eksperyment naukowy, nalej octu do puszki po coca-coli i zobacz co sie stanie...

ale zapewniam cie, ze sie g... stanie ;)

 

ocet moze rozpuscic osady organiczne, a jak wiadomo paliwo jest zwiazkiem organicznym.

o skutecznosci tej metody nie bede sie wypowiadal, bo nigdy jej nie testowalem.

ale skoro octem czyści sie kamień z czajnika, to dlaczego kamieni w gaznikach nie moznaby wyzbierać ;)

Edytowane przez thefex

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nafta nie oczysci osadow gaznika, to samo z benzyna - ocet jest lepszym srodkiem czyszczacym niz wielu ludzi sobie wyobraza i w odpowiednim stezeniu zadziala wlasciwie, czyli rozpusci osady, a nie metal. Czyscilem w ten sposob spalone garnki alu z b.dobrym skutkiem ( PRL ).

Osobiscie uwazam ze w wypadku taniego i prostego gaznika jak MZ, ten sposob pomoze, choc oczywiscie czyszczenie w carbcleanerze nie jest gorsze :).

Aceton oczywiscie rowniez czysci dobrze ale agresywnie smierdzi jak dla mnie wiec go nie uzywam.

W przypadku bardziej skomplikowanych gaznikow czyszczenie myjka chemiczna czy ultradzwiekowa jest najlepszym rozwiazaniem, a jak chcecie obnizyc koszty to rozbierzcie sami gaznik na czesci i sami go skladajcie po myciu.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sciaga.pl/tekst/30682-31-metale...owe_i_ich_stopy

 

tu jest troszkę napisane o aluminium i o tym jak działają na ten metal kwasy.

 

http://www.sciaga.pl/tekst/30682-31-metale...owe_i_ich_stopy

 

tu jest troszkę napisane o aluminium i o tym jak działają na ten metal kwasy.

 

tak więc kwas octowy działa na aluminium pod warunkiem ,ze jest gorący, ale przecież post jest o gotowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...