Skocz do zawartości

Nauka Jazdy "L" nagrywa nas niczym nieoznakowany radiowóz!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy juz o tym slyszeliscie, ale ogladalem to juz bodaj w Wydarzeniach Polsatu.

Nowa metoda policji na walke z 'piratami drogowymi':

 

Tu opis z Białegostoku gdzie to wymyslono, a podobny system dziala jeszcze w Suwalkach

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/articl...YSTOK/494362751

 

A to rzekoma propozycja z mojego Poznania:

http://www.epoznan.pl/index.php?section=ne...on=news&id=8995

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem Ci, że metoda taka jest bezprawna, bo samochód oznaczony "L" może być kierowany tylko i wyłącznie przez kursanta. Jeżeli wsiada za kółko instruktor, "L"-kę należy natychmiast zdjąć.

Jakby mnie taki cudak nagrał, bez zastanowienia kieruję sprawę do sądu.

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie całkiem, bo także osoba egzaminowana może prowadzić pojazd oznaczony "elką".

To, kto prowadził w momencie nagrania, nie ma znaczenia.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie całkiem, bo także osoba egzaminowana może prowadzić pojazd oznaczony "elką".

To, kto prowadził w momencie nagrania, nie ma znaczenia.

Czyli uczen. Nie instruktor.

Z drugim zdaniem się zgodzę, ale samochody WORDowskie jeżdżą ze zdającymi, czyli jedyną w pełni legalną chwilą na zrobienie takiego filmu jest czas trwania egzaminu.

I żeby nie było - jak koleś omija pojazd zatrzymujący się przed pasami w celu przepuszczenia pieszych to bardzo dobrze, że go nagrali. Sam bym takiego debila komórką nagrał. Rozważam tylko samą metodę. Dla mnie jest trochę dziwna, bo zgłaszający wykroczenie sam popełnia inne.

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uczen. Nie instruktor.

Z drugim zdaniem się zgodzę, ale samochody WORDowskie jeżdżą ze zdającymi, czyli jedyną w pełni legalną chwilą na zrobienie takiego filmu jest czas trwania egzaminu.

(...) Dla mnie jest trochę dziwna, bo zgłaszający wykroczenie sam popełnia inne.

Nie ma tutaj wykroczenia, bo auto prowadzi osoba egzaminowana - to nie jest uczeń - któremu "elka" na dachu przysługuje, zaś na prawym fotelu siedzi egzaminator, legalnie bez zapiętych pasów.

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uczen. Nie instruktor.

Z drugim zdaniem się zgodzę, ale samochody WORDowskie jeżdżą ze zdającymi, czyli jedyną w pełni legalną chwilą na zrobienie takiego filmu jest czas trwania egzaminu.

I żeby nie było - jak koleś omija pojazd zatrzymujący się przed pasami w celu przepuszczenia pieszych to bardzo dobrze, że go nagrali. Sam bym takiego debila komórką nagrał. Rozważam tylko samą metodę. Dla mnie jest trochę dziwna, bo zgłaszający wykroczenie sam popełnia inne.

 

pozdr

 

Hmmmm ... możesz bardziej szczegółowo napisać jakie to wykroczenie popełnia osoba zgłaszająca wykroczenie? Bo jakoś ciężko mi na to wpaść. :buttrock:

 

Smoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dyskutantów.

Kamerki można sobie nawet samemu założyć w samochodzie i nagrywać wyczyny innych. Codziennie obserwuję auto-rodeo w drodze do pracy i mam wielką ochotę zrobić jeźdźcom (w samochodach) taką niespodziankę :notworthy: . Jednego tylko nie da się udowodnić - przekroczeń prędkości, bo prędkościomierz nie ma legalizacji.

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo jeżdzę słuzbowo po zachodniej Polsce. Często zdaża się, że zabieram ze sobą kamerę, solidne akumulatorki i kręcę sobie "film drogi". To co dzieje się na drogach to zgroza!! Nagminne wyprzedzanie na ciągłej, jazda z pasa nie przeznaczonego do danego kierunku jazdy. O prędkości już nie wspomnę.

Ciekawie też jest na parkingach przed supermarketami.

W 80% na miejscach dla niepełnosprawnych parkują drogie bryki - bo blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 80% na miejscach dla niepełnosprawnych parkują drogie bryki - bo blisko.

Hehe, a co powiesz o zaparkowanej Virago na takim miejscu? Wyjaśnię, że to mój ojciec, który jest oficjalnie inwalidą (nie zegnie nogi za daleko, stąd ma spacerówki) :P

 

A co do tematu - ja Lki to juz automatycznie wyprzedzam. Po drodze do domu mam WORD, i 1/3 trasy to trasa egzaminacyjna, więc WSZYSTKIE elki nią jeżdżą. Przestałem się przejmować..... Ale na przejściach nie wyprzedzam. Co najwyżej na podwójnej ciągłej... :P

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem kiedy policja zakończy polowanie na kierowców. Rozumiem stawianie fotoradarów na trasie w wioskach gdzie sa przejścia a odpowiednio wcześniej znak że jest fotoradar i wtedy wszyscy zwalniają widząc sam znak że jest fotoradar ale pomysły jak ten z nauką jazdy to już przesada i żenada. Ciekawe kiedy gliniarze będą czaić się przy drodze expresowej w przebraniu snajpera siedząc na drzewie z fotoradarem i robiąc zdjęcia lub w przebraniu zebry ukrywać sie na przejściu dla pieszych z fotoradarem - głupie te prawo polskie i głupi gliniarze poniektórzy.

Edytowane przez Murdoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tutaj wykroczenia, bo auto prowadzi osoba egzaminowana [...]

 

 

Hmmmm ... możesz bardziej szczegółowo napisać jakie to wykroczenie popełnia osoba zgłaszająca wykroczenie? Bo jakoś ciężko mi na to wpaść. :icon_rolleyes:

 

Smoku

Zgadzam się z Tobą Tomku. Jeśli prowadzi osoba egzaminowana jest ok.

Smoku, chodzi mi o to, że ew. wykroczenie popełnia instruktor, który jeźdi z "L"-ka. Nie chodzi mi o samo nagranie i zgłoszenie wykroczenia, to oczywiste.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co za roznica kto filmowal, czy ma uprawnienia, czy nie ? Wykroczenie pozostaje wykroczeniem i kropka. jezeli kts przejezdza skrzyzowanie na czerwonym swietle, to zastanowmy sie czy to jest OK ? Sam czasami zastanawiam sie, czy nie zaczac wozic kamery, bo to co czsami widze wola o pomste do nieba. Nie mowie tu o przekroczeniu predkosci o 20 m/h.

 

Sami nie powinnismy tolerowac pewnego typu lamania, tylko od czego zaczac, gdzie jest granica.

 

:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...