Skocz do zawartości

SHOEI Raid II


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem tego kasku, czy ktoś z Was ma może jakieś doświadczenia z tym kaskiem? Czy jest lekki, cichy itp? Czy wart jest swojej niemałej ceny?

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyniki wyszukiwania

na przyszłość proponuję poskromić swojego wewnętrznego lenia i zaprzyjaźnić się z wyszukiwarką - to taki klawisz "szukaj", ulokowany w prawym górnym narożniku naszego ringu ;)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyniki wyszukiwania

na przyszłość proponuję poskromić swojego wewnętrznego lenia i zaprzyjaźnić się z wyszukiwarką - to taki klawisz "szukaj", ulokowany w prawym górnym narożniku naszego ringu :clap:

jsz

Dziękuję Ci bardzo. Tak też zrobiłam ale tak naprawdę nie mam czasu przeglądać 57 stron "rankingu kasków" plus chodziło mi nie o markę a o konkretny model Raid II. Ale dziękuję i możesz wykasować ten temat.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczony doswiadczeniem, uzalezniam dobor kasku nie tylko od tego czy mi dobrze lezy i sie podoba ale od stylu jazdy, rodzaju motocykla i czasu jaki spedzam w kasku bez zdejmowania go. Ja bym Shoei Raid II nie kupil.

nie kupiłby dlatego że....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszua jak zwykle elokwentny :notworthy:

Tyle, co wyczytałem na tym forum, bo był temat o Xr-1000 i Raidzie.

Pisane, że troszkę mniej "guziczków" jest w Raidzie, bo jest to tańszy model. Jednak jeśli chodzi o wykonanie i walory użytkowe, to Shoei jest nieoceniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszua jak zwykle elokwentny :)

Tyle, co wyczytałem na tym forum, bo był temat o Xr-1000 i Raidzie.

Pisane, że troszkę mniej "guziczków" jest w Raidzie, bo jest to tańszy model. Jednak jeśli chodzi o wykonanie i walory użytkowe, to Shoei jest nieoceniony.

to uprzejmie przepraszam że nie doczytałam (moja wina :crossy: )

Dzięki za informację :)

Szkoda tylko że XR-1000 nie ma takiego fajnego malowania jak Raid II Vogue T7 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz poczytać o kaskach Shoei to tu jest fajny artykuł. http://www.scigacz.pl/Shoei,bezpieczenstwo...stkim,3993.html

 

Możesz kliknąć na każdy model i przeczytać sobie o każdym typie (tam też jest napisane, czym się różnią od siebie np. Raid ma mniej rozmiarów od xr i jest nieco cięższy...). Znajdziesz tam takie parametry jak waga, rozmiary itp.

Pozwodzenia

 

PS. A tu artykuł porównujący xr z kaskiem fm, z niego można się dowiedzieć o wadach i zaletach xr-1000. Jeśli raid jest podstawowym modelem, a xr bardziej wypasionym, to wady xr powinny również dotyczyć raida :banghead:

http://www.motocykl.org/newsy.php?id_news=...75532058e1cb876

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem tego kasku, czy ktoś z Was ma może jakieś doświadczenia z tym kaskiem? Czy jest lekki, cichy itp? Czy wart jest swojej niemałej ceny?

Z góry dzięki za pomoc

 

 

Baaardzo wygodny, ale nie za cichy, tzn. spodziewałem się że będzie ciszej.

 

Ja mam nakładkę antyfoga w przeźroczystej szybce, i powiem ze niewygodny strasznie, bo krawędź przeszkadza w patrzeniu a i zaparować potrfi.

 

Kuupiłem za 800 używany, warto było, za 1200 bym nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Tuzmen jak Ty to zrobiłeś, że Ci zaparowało ? u mnie przy temp w okolicach 8 stopni można dmuchać, chuchać, prychać, parskać... i nic :icon_rolleyes:

 

pozdrawiam

 

Cześć, widzisz, wydaje mi się że z mojej winy, bo kiedyś go odpiąłem i umyłem. Nie wiem czy tak można.

 

heja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Też się przymierzam do zakupu Shoeia Raid II - zrobiłem dziś przymiarkę, tylko zastanawiam się, czy to nie będzie przerost formy nad treścią, jeśli będę w nim jeździł pojazdem rozpędzającym się (w porywach) do licznikowych 150 km/h. Wydaje się być wygodny, tylko będę musiał dokupić podbródek i może deflektor, choć ten drugi może nie będzie potrzebny.

Kieruję się głównie... możliwością zakupu jednolitego białego kasku bez pstrokatych malunków (pod biały skuter).

 

Jakie macie doświadczenia z tym rozszczelnianiem (zamiast uchylania) wizjera? Pic na wodę czy rzeczywiście sprawdza się np. podczas jazdy w deszczu?

 

Ja mam nakładkę antyfoga w przeźroczystej szybce, i powiem ze niewygodny strasznie, bo krawędź przeszkadza w patrzeniu a i zaparować potrfi.

Tzn. (pinlock?) ogranicza pole widzenia?

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia odnośnie użytkowania obu modeli: Oba są bardzo wygodne. Raid II jest cichszy niż XR-1000, RAID II jest kaskiem głębszym, wentylacja w XR-1000 jest rewelacyjna (lepiej wentylowanego kasku nie miałem na głowie). Jeśli chodzi o pinlocka to nigdy nie udało mi się zrobić tak żeby zaparował, nawet odrobinę. Jeśli chodzi o ograniczenie pola widzenia to mi nie przeszkadzał w żaden sposób (aczkolwiek spotkałem się z taką opinią-to pewnie kwestia fizjonomii). Jak dla mnie to wyściółka mogła by być z przyjemniejszego materiału-na przykład taka jak w Arai-u.Shoei to kask na lata więc jeśli kogoś stać to nie ma co oszczędzać. W końcu o głowę trza dbać :)

 

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez Grzesiek.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...