Skocz do zawartości

Maruda Marauder - problem z prowadzeniem


chorcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A kto mi powie cóż to moze być???

tak poniżej osiemdziesiątki wręcz rzuca kierownicą, powyżej jest OK tylko trochę trudno skręcić no i zebrana lewa strona opony. A jest fajny sprzęcik do kupienia tylko boje się żeby nie mieć potem problemów. Jak ma ktoś pomysła to proszę o pomoc.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam od razu rama.

Trzeba nieźle przypierdzielić, żeby coś się stało z ramą. Może to jednak łożyska zrobiły swoje (w główce ramy lub kole), może krzywe lagi, felga. Zjechana opona z jednej strony też może dawać dziwne objawy, tylko pytanie co doprowadziło do jednostronnego zjechania.

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności skontrolowałbym łozyska w główce ramy i w kołach.

Nastepnie poziom oleju w lagach. Może być różny i stąd te problemy z prowadzeniem.

Skrzywienie lagi/półki też jest mozliwe.

nalezy wszystko zdemontowac / pomierzyc / posprawdzac i powymieniac zużyte części.

Wahacz może też mieć luzy na łożyskowaniu.

 

Ale jesli to sprzęt który chcesz kupić to weź go na serwis niech mechanik pooglada.

Jeśli to tylko łożysko itp. czesci ulegające naturalnemi zużyciu to masz kartę przetargową na negocjacje ceny.

Jesli to krzywe lagi itp to sobie odpuść. Szkoda kasy na naprawy a pewności nie ma czy rama jest prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałaby być baaaaardzo atrakcyjna cena abym takie coś miał kupuć.

Często jest tak że po naprawach różnica jest niewielka.... i skóra nie warta wyprawki.

Jak sam widzisz przyczyn może być wiele, więc zastanów się mocno i najlepiej oglądaj sprzęt z kimś kto się na tym zna.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chorcio.

W moim VN 800 były bardzo podobne objawy.

Okazało się ,że tylne koło było źle ustawione (nie w osi motocykla) i pokazywało w bok ,na dodatek w obydwu kołach było za mało powietrza.

Opony w obydwu kołach też miałem zjechane bardziej z lewej strony i nie tylko u mnie tak było ,ale zauważyłem to w kilku motocyklach i myślę że powodem tego jest częstsze skręcanie w lewo (np. na rondach).

Po wymianie przedniej opony ,wyważeniu obydwu kół ,wymianie oleju w lagach ,że nie wspomnę o ustawieniu tylnego koła i ciśnieniu powietrza w oponach ,to motocykl prowadzi się teraz jak po sznurku.

Nie wykluczam również innych usterek o których wspomnieli koledzy w poprzednich postach.

 

Sprawdź wszystko dokładnie i dopiero podejmij decyzję.

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ale jak zbiera opone z przodu to łozyska w główce ramy musiały być wyj....e i to totalnie, ale da sie to przecież sprawdzić samemu ,i z tyłu nie trzeba mechesa .Postaw sprzęta na nogi i poruszaj we wszystkie strony a wyczujesz luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak późno, ale odpowiedz zrobiła się prosta - w oponach było tylko 0,5 atm. a nie 2 jak jest zalecane. Po dopąpowanu motor szedł jak strzała, a więc już stoi w garażu, oponka zmieniona na nową i wszystko gra. Pozdrawiam.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...