Skocz do zawartości

Pierwsze moto...a co w przypadku,gdy sprzęt o poj 500 czy 600 cm3 jest za mały??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie mam dużego doświadczenia w poruszaniu się na dwóch kółkach.W zeszłym sezonie miałem suzuki dr 650 ale zmieniło właścicela i przyszedł czas,żeby kupic coś nowego.Wszystkie propozycje pięć... czy sześćsetek nie wchodzą w grę bo mam 202 cm wzrostu i nie mieszczę się na nich(kolana przy kierownicy,zbyt małe dźwignie zmiany biegów czy hamulca i wiele innych......).W planie mam XJR 1300, wiem,że to potworek i dla początkującego może nie jest najlepszy, zbyt duża moc i masa własna.W grę wchodzi również kwestia finansowa,mogę przeznaczyć ok 14 tyś zł....Co sądzicie o XJR'ce dla mnie, macie jakieś inne pomysły??

pozdro:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duuży kłoopot.Jednak raczej poszukaj coś mniejszego w sensie pojemnościowym np:750

 

 

 

 

 

próbowałem...cb 750, gsf 750....zawsze ten sam problem...kolana przy kierownicy. Boję się tego,że podczas jazdy mogę zachaczyć albo zablokować możliwość skrętu. Ja siebie na tyle znam,że o szleństewie nie ma mowy, więc groźba jakiegoś konkretnego dzwona spowodowana brakiem wyobraźni i nadmierną prędkością nie wchodzi w grę. Chodzi mi o to czy nie będę miał problemów z opanowaniem xjr'ki ze względu na jej wagę i gabaryty??:D

Edytowane przez malutki111111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się tego,że podczas jazdy mogę zachaczyć albo zablokować możliwość skrętu. (...)

 

podczas jazdy kierownicą porusza się w minimalnym stopniu, poczytaj sobie o przeciwskręcie

po drugie większy silnik wcale nie musi oznaczać większego gabarytowo motocykla. jeśli wierzyć katalogom, to w rozstawie osi pomiędzy cb750 a xjr1300 jest jakieś 15mm różnicy. gsx750 inazuma ma rozstaw jeszcze mniejszy o 3cm od tego pierwszego, przy identycznej wysokości siodła we wszystkich. oczywiście to nie jest jedyne kryterium, tym niemniej warto spojrzeć na te dane trzeźwym okiem

 

hmm... rozumiem, że teraz chcesz nakeda i motocykle mniej lub bardziej endurowate cię nie interesują? bo to byłby lepszy wybór, jeśli tak się boisz o miejsce na nogi :buttrock:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie bandziorki, jak Klaudia nie wygląda na tym jak na psie to ty też nie będziesz :buttrock:

no o afryczkach i viaderkach nie wspominając :buttrock:

 

No i ja się mieszczę a przecież Klaudio przy mnie to liliput :icon_razz:

 

Polecam Bandita 600 po 2001 roku, jest taki sam wielkością jak 1200.

 

Chyba, że dla Ciebie malutki11111 wzrost jest tylko usprawiedliwieniem na kupno motocykla o pojemności + 1000 cm3.

 

Pozdrawiam

Januszm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie propozycje pięć... czy sześćsetek nie wchodzą w grę bo mam 202 cm wzrostu i nie mieszczę się na nich(kolana przy kierownicy,zbyt małe dźwignie zmiany biegów czy hamulca i wiele innych......).W planie mam XJR 1300, wiem,że to potworek i dla początkującego może nie jest najlepszy, zbyt duża moc i masa własna.W grę wchodzi również kwestia finansowa,mogę przeznaczyć ok 14 tyś zł....Co sądzicie o XJR'ce dla mnie, macie jakieś inne pomysły??

pozdro:):)

 

Przy 194 na XJR 1,3 mam kolana na głowicy silnika, tak samo na GSX 1,4. Po 2 km zaczyna parzyć.

Za to na CBF 600 siedziało mi się bardzo wygodnie, pozycja eronomiczna, niestety nie dane mi było pojeździć. A rozstaw osi podobny, może była ustawiona dla najwyższych wzrostem?

Honda X11 - niefortunne przetłoczenia na baku, nie ma jak się wpasować.

Yamaha MT-01 - to byłoby dobre ale kwota to tak na początek 2x 14 tyś. zł.

Może Inazuma 1200 albo B12 naked?

 

Mój problem wzrostu rozwiązało Varadero, ale to nie naked.

Ale i tak przerabiałem kanapę i zakładalem szybę akcesoryjną.

Edytowane przez Hun996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...