Skocz do zawartości

Pierwsze moto...a co w przypadku,gdy sprzęt o poj 500 czy 600 cm3 jest za mały??


Rekomendowane odpowiedzi

Z góry dzięki wszystkim,którzy odpisali na posta:)faktycznie endurak byłby dobrym rozwiązaniem,ale nie do końca podobają mi się takie moto, a jak napisał "kfazimotor" jeździć czymś co się nie podoba...miałem okazję jeździć xjr'ka i od razu się zakochałem, wydaje mi się,że to jest to...wszystko wyglądało idealnie, jak z bajki:)widzę,że zwolenników mojego pomysły będzie tyle samo co przeciwników, choć wasze opinie są niesamowicie cenne, decyzję będę musiał podjąć sam:)...jeśli tylko coś zakupię to od razu podzielę się z wami tą nowiną:)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Mam 194 cm i 120 kg, jeżdżę Inazumą 1200 i podobno nie wyglądam jak na psie. Kolanami nie dotykam głowicy i nie mam większych problemów ze zmieszczeniem się. Oczywiście mogłoby być trochę więcej miejsca ale daję radę i na dłuższych przelotach.

Na ostatnich Expo przymierzałem się do kilku maszyn i znalazłem motocykl, na którym poczułem się jakbym był z nim zrośnięty. Po prostu idealnie się w niego wpasowuję - mowa o nowej Hayabusie, zakochałem się. Druga rzecz dotycząca gabarytów i motocykla to maszyna na stoisku BMW. Po raz pierwszy siedząc na motocyklu ledwo dotykałem stopami ziemi (oczywiście stał na centralce). Naprawdę duży, wygodny sprzęt.

Jeżeli podobają Ci się motocykle o klasycznej linii, to w tym limicie finansowym szukaj XJR, GSX 1400 lub CB1300 (chyba największy z tych 3 choć trudno będzie zmieścić się w tych pieniądzach). Duży Bandit to również zacny sprzęt.

Jeszcze jedno. Wiem, że duże pojemności nie są zalecane na początek ale tym konkretnym przypadku istotniejszy jest chyba sposób oddawania mocy a nie cm3. Inazuma to mój pierwszy motocykl po 15 latach i odpukać do tej pory nie miałem problemów z opanowaniem maszyny. Ciągnie równo od dołu, nie trzeba kręcić manetką jak szalony, nie szarpie, daje sobie radę z moją masą. A przy okazji jak mi się zachce to można dać w palnik :biggrin:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, czytam go z uwagą. Sam niedawno sprzedałem spory sprzęt, a mianowicie Yamaha XV1600

Wild Star i przymierzam się do zakupu czegoś tańszego.

 

Mam 185 cm, 90 kg wagi i z racji budżetu (10 tys) myślałem o Bandycie 600, Fazer 600, Hornet 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutki

Ja mam 198 cm i waga 94 kg wiec nie jestem jakimś kolosem.

Właśnie kupiłem Suzuki GSR 600 i naprawdę chociaż wydaje się to komiczne bardzo dobrze na nim się czuję.

Wcześniej przymierzałem się jeszcze do Bandita 650, też spory motocykl ale o wiele wygodniej siedzi mi się na GSRze, który zakupiłem. poza tym GSR ma wysoko podniesiony zadupek co też pomaga gdyż optycznie czyni motor trochę bardziej masywnym.

Też myślałem o XJRce ale na razie uważam że jest to za trudny motor jak dla mnie.

W piątek odbieram motor z salonu i w weekend będą pierwsze jazdy więc jak chcesz to w przyszłym tygodniu dam Ci więcej info.

 

A teraz ciekawostka. Pani z salonu mówiła, że sprzedała GSR600 osobie, która ma 215 cm :bigrazz:

Ile w tym prawdy nie wiem ale z drugiej strony bierz motor na którym się dobrze czujesz i nie przejmuj się za bardzo jak wyglądasz. Na to niestety nic nie poradzimy.

 

Jeżeli nie myślisz tylko o golasie to polecam także VFR ale Vtec.

Co prawda piszesz, że możesz przeznaczyć 14 tys. zł więc na Twoim miejscu szedłbym w Suzuki Bandit 650 S. Owiewka powiększa optycznie motocykl.

 

Pzdr.

Metiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie widze ze tutaj same giganty siedza ja tez 193 cm mam kawe ale jako tako jeszcze na Niej wyglądam :icon_mrgreen:

 

 

a jesli Ty myslałes nad czyms wiekszym to moze przymierz sie do jakis litróweczek... w sumie jest to pomysł warty zastanowienia sie albo podobnie jak njoy XX :bigrazz:

 

warto spróbowac... chociaz w sumie czy nie bedzie to dla Ciebie zbyt duza przepasc ? w sumie wszystko zalezy tylko od Ciebie :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może w doborze Ci nie pomogę bo moja opcja czyli CBR900 jest szyty na myślę max tyle co ja czyli 190 i pare, ale to jest dobry przykład na to, że jak masz poukłądane w głowie to nie martw się za mocnym sprzętem bo ja mam 900 na pierwszy motor w życiu, poprzedni to była motorynka romet kilkanaście lat temu(naorawdę) więc o ile nie kupisz czegoś napradę zabójczego jak np. szlifierki ponad litr lub boss hossa to wiele zależy od rozsądku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to chyba skłaniasz się ku nakedowi, ale jak będziesz miał okazję to przymierz się do Yamahy Thundercat.

Gabarytowo jest chyba największa z 600ccm zorientowanych na sport/turystykę. Ja mam 189cm wzrostu i jak dla mnie nie ma wygodniejszego sprzęta od Tcata, ze względu na to że pozycja jest pomiędzy typowo sportową (gdzie bolałby mnie kręgosłup i nadgarstki), a typowo nakedową, gdzie musiałbym przyjmować na klatę i głowę większość oporu powietrza i owadów(sprawdzone empirycznie) :icon_rolleyes:

Aha no i wspomnę jeszcze, że Tcat to jeden z najlepiej hamujących motocykli, a to przecież bardzo ważne szczególnie w naszych warunkach:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 185 cm, 90 kg wagi i z racji budżetu (10 tys) myślałem o Bandycie 600, Fazer 600, Hornet 600.

 

Mysle ze ktorykolwiek z tych motocykli bedzie dla Ciebie w porzadku. Twoje gabaryty sa na tyle w normie ze nie powinny byc szczegolnie istotnym czynnikiem w doborze moto. Choc wiadomo ze najlepiej sie przymierzyc i wszystko bedzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak to Ty musisz się dostosować do motocykla a nie motocykl do Ciebie bo jak bedziesz wciąz wybrzydzał i mówił ze masz takie gabaryty a nie inne to ajj :)... najważniejsza jest przymiarka... dopiero po Niej mozesz powiedziec czy ten motocykl nadaje sie dla Ciebie czy też nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do xjr przymierzałem się już nie raz i wydaje mi się, że jest jak "szyta na miarę";];]....czułem się na niej idealnie i właśnie dlatego mam w planach zakup tego sprzętu:)...tak jak mówicie, pojemnośc nie jest aż tak ważna jeśli ma się w miare poukładane w głowie:)na prawku nie mam tylko autobusów wiec kilka kategorii już mam i zapierdaczanie na maxa już mnie nie bawi...moto ma mi sprawiać przyjemność a nie służyć jako pojazd do jak najszybszego przemieszczania się po naszych drogach więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do xjr przymierzałem się już nie raz i wydaje mi się, że jest jak "szyta na miarę";];]....czułem się na niej idealnie i właśnie dlatego mam w planach zakup tego sprzętu:)...tak jak mówicie, pojemnośc nie jest aż tak ważna jeśli ma się w miare poukładane w głowie:)na prawku nie mam tylko autobusów wiec kilka kategorii już mam i zapierdaczanie na maxa już mnie nie bawi...moto ma mi sprawiać przyjemność a nie służyć jako pojazd do jak najszybszego przemieszczania się po naszych drogach więc...

 

Każdy tak mówi na początku a potem sypie z manetki :icon_mrgreen:

powodzenia

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...