Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Blendy przeciwsłonecznej w Airohu SV55 używam tylko podczas słonecznych dni i na drogach z jasną nawierzchnią. Kiedy wjeżdżam do tunelu zawsze muszę podnieść blendę. Tak więc, moim zdaniem w kasku tylko szyba przezroczysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są takie okulary podobno, wiec moze szybk tez są takie

 

okulary są na pewno, sam w takich chodzę od lat :icon_arrow:

tyle, że przyciemnienie nie jest tak mocne jak okularów przeciwsłonecznych, ani tak szybkie jak zasunięcie blendy. na ten rok sam się zastanawiam nad jakimś nowym szczękowcem z blendą, i choć nie jest to jedyny powód zmiany/ kryterium wyboru, to będzie się liczyć

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na mojego Sheoi XR-1000 .. i od razu dokupuje progresywną szybke :biggrin: .. bezpieczeństwo i komfort :biggrin: ...

 

Żebyś się tylko nie zdziwił. Wcale nie jest tak bezpiecznie, ani komfortowo, jak to piszą w testach... Jeździłem czas jakiś z progresywnie przyciemnianą, i jak dla mnie to o wiele gorsze rozwiązanie, niż opuszczana blenda. Myślę, że nie da się jej (blendy) zastosować w Shoei z uwagi na pinlock'a. A szkoda wielka.

Teraz, po roku doświadczeń jeżdżę tylko z białą + okulary przeciwsłoneczne z anty fogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do fotochromatycznych: na Powersports Dealer Expo w Indianie Akuma zaprezentowała właśnie elektrofotochromatyczny wizjer do kasku. :-) Wciskasz przycisk - robi się ciemny. Wciskasz znowu - robi się jasny. Niezły bajer. Niestety, opatantowany, a kasków Akuma jakoś w Polsce nie widziałem...

 

http://www.webbikeworld.com/motorcycle-acc...matic-visor.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie tak dawno czytalem ze szybke fotochromatyczna w swojej ofercie ma uvex. Jest to nowosc i pasuje bodajze narazie tylko do dwoch typów kaskow z oferty ( nie pamietam juz jakich). Koszt tego bajeru nie byl podany lecz mozna spodziewac sie niezbyt przyjaznej ceny.

 

zaposiadowywuje sharka rsx z biała szyba i zastanawiam sie nad czarna... ale frapuje mnie inny temat; rsx jak pisza na stronie sharka przystosowany jest do tzw "zrywek". Tu pojawia sie moje pytanie, co to takiego?

Nie jest to cos takiego co sie podkleja/nakleja na szybke w roznych kolorach?? kiedys zastanawialem sie co by bylo gdybym podkleil folia do przyciemniania szyb szybke od srodka? probowal ktos takiego mixu?

przyszlo mi to do glowy kiedy dowiedzialem sie ze szybka akcesoryjna 80 proc. przyciemnienia kosztuje ponad 300 zl!!!

 

pozdrawiam.sz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale frapuje mnie inny temat; rsx jak pisza na stronie sharka przystosowany jest do tzw "zrywek". Tu pojawia sie moje pytanie, co to takiego?

 

kiedys zastanawialem sie co by bylo gdybym podkleil folia do przyciemniania szyb szybke od srodka? probowal ktos takiego mixu?

 

ad. 1. przyczepiana na szybie cienka folia w kilku warstwach; zamiast czyścić szybę podczas jazdy - zrywasz zewnętrzną, zabrudzoną folię i voila: znów widzisz świat. zazwyczaj AFAIK patent ten stosowany jest w enduro, gdzie łatwo o zabrudzenia, a nie ma czym przecierać "oczu" (z resztą jakikolwiek wizjer po kilkukrotnym starciu zapiaszczonego błota byłby podrapany na amen)

 

ad. 2. przede wszystkim popsułbyś prawdopodobnie ostrość widzenia. ja tam wolę nie kombinować: dotychczas nie narzekałem na białą szybę, niedługo mam nadzieję przesiąść się na szczękowca z blendą i zobaczę, czy jest jakaś wyraźna różnica :icon_mrgreen:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z kaskow z bledna przeciwsloneczna jest HJC FS-10. Kozacka opcja, jeden ruch palcem i blenda sie wysuwa lub chowa. Problemow z parowaniem nie powinno byc, ma antifoga, nosek i jest to prawie najwyzszy model w ofercie HJC (kosztuje okolo 1000 zl w malowaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie ile nas jest na swiecie tyle opinii najprościej kupic ciemną szybkę i koniec biała jestw standarcie. progresywna to jedna wielka kupa nie polecam. biała + czarna. hmm kto w nocy jeździ 200 nieoświetloną drogą rozumiem że czasem trzeba ale non stop przez 10min pałowac 180-200 z ciemną szybą w nocy powodzenia mam dla kogo życ.w dalekie trasy zabieram obie i po zmroku zmienam jak jade na miasto to jade w czarnej i wracam sobie po ciemku 60-70 i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przyszlo mi to do glowy kiedy dowiedzialem sie ze szybka akcesoryjna 80 proc. przyciemnienia kosztuje ponad...

pozdrawiam.sz

 

Do szybki z 80%ami przyciemnienia powinni dodawać extra białą laskę :buttrock:

Wystarczy że wjedziesz w ostry cień i NIC nie widać. Ja szybkę 70% wyj*em po jednym pochmurnym dniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...