Skocz do zawartości

Ciekawe czy nasza policja też ma takie konkursy/tak umie?


Buber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na harym

 

na japonii

 

Panie za kierownicą

 

I z boku jeszcze parę innych.... W sumie - szacun :icon_biggrin: :clap:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zmartwię cię, polska policja też ma takowe szkolenia i radzą sobie nieźle, nawet mają manwry kładzenia motoru podczas jazdy żeby go wbić pod koła pojazdu ściganego

 

Kiedy ja się nie martwię :) , bo żadnych problemów z nimi nie mam.... Tylko się zastanawiam, czy mają czas/ochotę/możliwości swoje umiejetności szlifować.

 

Cóż - też bym chetnie do takiej szkoły pochodził, ale w naszym kraju z tym cienko....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy nasza polcji w ogóle potrafi czytać.... :biggrin:

 

Skąd! Ani czytać, ani pisać.

Generalnie wszyscy są po podstawówce, choć niektórych to już prosto z przedszkola zgarniają do drogówki... :) :banghead: :banghead:

Edytowane przez 4sta15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję być (jako cywil) na szkoleniu motocyklowym w ośrodku szkolenia policji. Instruktorzy jeżdżą rewelacyjnie. Pokazali nam, co potrafią.

Ćwiczenia pozornie są trudne chociaż przy pierwszym przejeździe kapitulowali na nich nawet doświadczeni riderzy. Po poznaniu kilku sztuczek okazywało się, że nie taki diabeł straszny. Niektórzy pod koniec dnia jeździli stojąc na siodle.

Kursanci-policjanci (m.in kobiety) doskonalą jazdę przez miesiąc, jeżdżąc nawet po kilkanaście godzin dziennie.

Instruktorzy okazali się bardzo fajnymi ludźmi, oczywiście jeżdżącymi na 2oo także prywatnie.

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy nasza polcji w ogóle potrafi czytać.... :banghead:

 

Wierz mi,że tak!

 

Mam kilku policmajstrów/motocyklistów na roku.

Są świetnymi motocyklistami.

Opowiadali mi o takich kursach.

Oglądałem filmiki z ich szkoleń.

Ciekawe czy ty potrafiłbyś tak zapanowac nad moto?

 

Więc takie uszczypliwe uwagi zostaw dla siebie bo obrażasz moich znajomych!

Edytowane przez Leon84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni filmik to wielka nuda i nic ciekawego. W ogóle.

 

Pierwszy filmik - z tego co ja tam widze, to jeżdzą na takich motocyklach, że aby go przewrócić trzeba mieć jakieś umiejętności. Co trochę słychać tarcie o ziemie więc żadna sztuka, ogromne ułatwienie, coś jakby dodatkowe kółka boczne.

 

Film z Japonii - pierwsza klasa, na YT (i nie tylko) są lepsze, na których widać jak doskonale potrafią tam jeździć. Do tych z USA nawet nie ma porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy filmik - z tego co ja tam widze, to jeżdzą na takich motocyklach, że aby go przewrócić trzeba mieć jakieś umiejętności. Co trochę słychać tarcie o ziemie więc żadna sztuka, ogromne ułatwienie, coś jakby dodatkowe kółka boczne.

 

rysowałeś kiedyś jakimś elementem motocykla po asfalcie?

właśnie wtedy trzeba najbardziej uważać, bo nawet niewielkie popuszczenie gazu może doprowadzić do tego, że moto przewiesi się na danym elemecie i praktycznie nie masz mozliwości uchronić się przed glebą

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi,że tak!

 

Mam kilku policmajstrów/motocyklistów na roku.

Są świetnymi motocyklistami.

Opowiadali mi o takich kursach.

Oglądałem filmiki z ich szkoleń.

Ciekawe czy ty potrafiłbyś tak zapanowac nad moto?

 

Więc takie uszczypliwe uwagi zostaw dla siebie bo obrażasz moich znajomych!

a ja nie lubię generalnie policji miałem kilka przygód w których nie wykazali sie ....

ale wiem że w każdym gronie ludzi znajdują sie porządni ,jednak mam wrażenie że w tej grupie zawodowej jest ich szczególnie mało :wink: ,drażni mnie też to jak mówią że dla nich to jest normalna praca i po przyjściu do domu są normalni ,inni itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni filmik to wielka nuda i nic ciekawego. W ogóle.

 

Pierwszy filmik - z tego co ja tam widze, to jeżdzą na takich motocyklach, że aby go przewrócić trzeba mieć jakieś umiejętności. Co trochę słychać tarcie o ziemie więc żadna sztuka, ogromne ułatwienie, coś jakby dodatkowe kółka boczne.

 

 

tmi weź się przejedź kiedyś na motocyklu zamiast teoretyzować. Zobacz jak ten facet płynnie przyspiesza zwalnia i zmienia kierunki jazdy. Przypatrz się też na ilość miejsca. Gość między pachołkami przejeżdża tą kolubryną na milimetry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...