Skocz do zawartości

Latanie poza miastem


TasmaN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

chcialbym poznac Wasze 'taktyki' i moze jakies sugestie co do latania poza miastem...

 

Otoz... zawsze trzymalem sie blizej osi jezdni bo obawialem sie zeby nikt mi z podporzadkowanej (z prawej) nie wyjechal...

Pewnego razu, jadac z naprzeciwka wyskoczyla mi osobowka ktora wymyslila sobie ze 'polknie' kilka samochodow na raz... Dzieki Bogu ze poczytalem wczesniej Forum i przez jakis czas trenowalem szybkie uniki i przeciwskret (wtedy myslalem ze to dla zabawy...).

 

Jak jezdzicie? Przy osi? Srodkiem? z prawej?

 

Macie na to w ogole jakas recepte?

TasmaN

Ogar205 -> WSK125 -> XJ600S -> GSXF750 -> CBR900RR

 

www.everydaybikerslife.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja latam nie wiem czemu ale środkiem, ewentualnie jakies jakies auto mam na ogonie to zjade... jakies upośledzenie mam a czasem lece przy lewym poboczu. Jak wyprzedzam to nie raz jakies auto przedemna tez wyprzedzac zaczyna... no i mam manie patrzenia w lusterka.

 

Pamietam, ze na egzaminie A mial 1 zastrzezenie - jechac blizej prawej osi - ja mu mowie ze studzienki i dziury :icon_arrow:

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również ze względu na japy i studzienki jadę prawym pasem (jeżeli są dwa) ale po jego środku. Lewy tylko przy wyprzedzaniu. W mieście z resztą tak samo. Pierdziele zaliczyć glebę przez jakąś pozimową dziurę, czy też studzienkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, natomiast ja słyszałem, że najbezpieczniej sie lata tzw. korytarzami powietrznymi, ale to głównie dla samolotów komunikacyjnych. Mniejsze latają, po zgłoszeniu trasy do lokalnego kontrolera lotów, więc nie powinno być problemu ze środkiem. No może ze środkiem pasa lądowania.

 

A jeżeli chodzi o jeżdżenie motocyklem po drogach publicznych, to stanowczo środkiem SWOJEGO pasa. Jeżeli nie ma pasów na drodze, to sobie wyobrażam sój pas (a la "motocyklista doskonały) i środkiem jego jadę. Miejsce wtedy powinno wystarczyć na jakieś gwałtowne manewry.

 

 

A o co H z tym lataniem? Znaczy że tak szybko? To się nie dziwcie że miejsca na manewry zbraknie.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę środkiem pasa. Zazwyczaj jest tam mniej kolein, jednak większe ryzyko napotkania plam oleju. Gdy zbliża się z naprzeciwka jakaś grupa samochodów zjeżdżam na prawą strone pasa, gdy widzę jakąś puszkę szykującą się do wjazdu z podporządkowanej zjeżdżam na lewą stronę (gdy pucha wjeżdża z prawej strony - gdy szykuje się do wjazdu z lewej, nie zjeżdżam do prawej krawędzi; raz miałem przypadek gdy zjechalem do prawej i kobieta wyjechała na ulicę - po chwili rozmowy wyjaśniającej stwierdziła, że "przecież ustępowałem jej miejsca" - najwyraźniej zjazd do prawej zachęcił ją do wyjazdu :icon_arrow: ).

 

Generalnie obie opcje dają więcej czasu na uniknięcie ewentualnego "ślepca" wychylającego się z kolumny z naprzeciwka bądź z drogi dojazdowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie środek swojego pasa. Chociaż czasem się zdarza jakaś studzienka kanalizacyjna na środku i jest nieprzyjemnie:) Kiedyś miałem sytuację, ze wjechałem w korek włączając się do ruchu z prawej i oczywiście wylądowałem przy krawężniku, bo pani za mną (która wcześniej mnie wpuściła) stwierdziła, że ma masę miejsca i zmieści się razem ze mną na pasie :buttrock: Od tej pory staram się zdecydowanie trzymać środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej trzymam się lewej strony pasa.

Jest to bezpieczniejsze bo puszkarze nie traktuja mnie jak rowerzysty.

Jadąc blisko pobocza wyprzedzają bałwany na kilka centymetrów.

Niech wyprzedza jak inny pojazd na drodze. - czyli niech zmieni pas.

Już kilka razy zostałbym zepchniety na pobocze.

 

Zazwyczaj ja jednak wyprzedzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zalezy od warunkow. Generalnie wydaje mi sie ze lepiej trzymac sie srodka jezdni (lewej czesci naszego pasa) ale jesli na przyklad z naprzeciwka jedzie sznur samochodow to logiczne ze bezpieczniej zjechac na srodek swojego pasa, i uwazac na ewentualnych "wyprzedzaczy". Ale z drugiej strony jesli jedziesz za jakąs ciezarowką czy dostawczakiem to wtedy koniecznie trzeba przynajmniej od czasu do czasu zjechac do srodka jezdni (tak jakbys sie czail do wyprzedzania) i pokazac sie tym z naprzeciwka, bo dla nich jestes zupelnie niewidoczny, a ktorys z nich moze chciec na przyklad skrecic do swojej posesji za ciezarowką, sądząc ze jest wolne.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mowa o lataniu poza miastem to warto wspomniec o wyprzedzaniu. Ja stosuje jedna wazna zasade, nie wyprzedzam z duzymi roznicami predkosci :biggrin: Raz leciaem cos kolo 150(prosta na dlugosci kilku km) z daleka widze golfa, dosc szybko sie do niego zblizam(teraz mysle ze gosc jechal ok 60) no to kierunek i wyprzedzam az tu nagle gosc zjezdza w lewo :eek: jak bym jechal szybciej to kto wie co by bylo. Teraz zawsze "dojezdzam" to pojazdu i nastepnie wykonuje manewr wyprzedzania :clap: Wiem ze to nie daje 100% pewnosci ale zawsze to bezpieczniej :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...