Skocz do zawartości

remont jawy


tomek 125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik ogara wyglądał tak: http://img519.imageshack.us/img519/1927/ogarsilnikhq4.jpg

Widziałemm toto cudo na własne oczy. Nigdzie nie moge znaleźć materiałów na ten temat. Jestem na sto procent pewien, że nazywało się Ogar.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według wszelkicg danych i historii marki Jawa 250 typ 10 i 11 otrzymała przydomek "Perak" (wiadomo od czego), a następnie w to samo nadozie został "wciśnięty" silnik 350ccm, dzięki czemu powstała Jawa 350 typ 12 i nazwano ją "Ogar".

Moskit - w żadnym wyszczególnieniu i danych fabrycznych nie ma mowy o Peraku 350 (jedynie o przejsciu z nazwy Perak na Ogar po zmianie silnika) - więc nie wiem w ogóle o co chodzi?

 

http://www.motosantigas.com.br/jawa/perak%...51%20Martin.htm

 

http://www.sweb.cz/sejky/modely.htm

 

http://www.motosantigas.com.br/jawa/ogar%2...ari%20aalto.htm

 

http://www.motosantigas.com.br/jawa/ogar%2...e%20armando.htm

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, Jawa przejęła w latach 40-tych czeską firmę Ogar, której to wyroby - motocykle z silnikami 350ccm - zaczęła później sprzedawać jako Jawa 350 typ 12 Ogar.

Lista modeli Jawy znajduje się tu: http://www.jawamania.info/modely/default.aspx

 

Paolo - głupie pytanie - od czego "Perak"?

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam takie tematy:-) wszyscy staraja sie zniechecic swierzaka:-)

Nie chodzi o zniechęcanie, tylko o uratowanie weterana.

Uważam że taki motocykl warto odrestaurować porządnie, i traktować go jako zabytek a nie sprzęt do nauki jazdy. A odrestaurowanie - co napisano powyżej - to nie jest groszowa sprawa.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paolo - głupie pytanie - od czego "Perak"?

O tym już było......

Nazwa "Perak" pochodzi od słowa "pero" - czyli spreżyna. A chodzi oczywiście o zastosowane w tym modelu zwieszenie tylne (jednym słowem "sprężyniak" :icon_razz: );

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka w temacie Jawy...

 

Jawa w UK....

http://cgi.ebay.co.uk/jawa-250_W0QQitemZ18...1QQcmdZViewItem

 

Swego czasu widzialem raz żywą Jawę na ulicach Londynu.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, moj dziadek posiadal jawe 250 z 1958r. jednak gdzy przestał na niej jezdzic to wystawił ja do szopy do sasiada. stała tam 20lat ale ja ja wygiognolem i okazalo sie ze jest w tragicznym stanie:

tłok chyba zardzewiał(kopka ciezko chodzi)

wszystkie hromy, nikle, lakiery pordzewiały

opony popekaly

i tu moje pytanie ile moze kosztowac remont takiego motorutzn. niklowanie, hromowanie, malowanie, remont silnika i takie tam jeszcze pierdoły

z gory dziekuje za odp

 

Rok temy zrobiłem K-58 mojego ojca. Stało to moto w garaży ze 25 lat. Jedno jest pewne nie sprzedam go za żadne pieniądze. Za ile go zrobiłem? Ze 3,5 tyś. ale sentymenty się nie wycenia.

Jeżeli sentyment jest górą bierz się do roboty. Opadnie ci zapał to poczekaj ( tak jak ja, za 2 razem Pędzidło zostało zrobione porządnie). Rodzinna paniątka nie ma ceny.

Poz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam takie tematy:-) wszyscy staraja sie zniechecic swierzaka:-) tomek 125 nie daj sie twoja jawa jest warta miliony starych złotych:-)i jak lubisz dezodorant "oldtimergarage" o swierzym zapachu przepalonego oleju(wlasnie wiecie ze w dwusuwie przepalony olej w misce ma inny zapach jak w 4 suwie?) i smaru połaczonego z delikatna nutka zapierdzianego kombinezonu tracacego nieco zdechłym szczurem to bierz sie za remont, naprawde wiele razy sie rozpłaczesz i gorzko pozałujesz tej decyzji ale jak wyjedziesz w koncu na ulice i jakis cymbal umcyk wjedzie ci stara audica z głosnikami wiekszymi jak wiadra w twoje cudo to zapewniam cie wymordujesz w szale całe miasto zanim sie opamietasz:-)i to własnie jest piekne ta adrenalina!!!!!

tu jawa perak klub wrocław. pierwszego peraka powołałem do nowego życia za ok7000zł,plus 400godzin mojej pracy, następne idą mi sprawniej. w kivaczke jak się nie włoży 5000zł to dla mnie efekt mierny.klamoty tylko od pepików.kupowane w polsce ok 1000zł +.silnik-1000, lakier ze szparunkami 1000-1300 lub samemu 100,chromy bak 250 koła 500 wydechy nowe 600-1200,lampa100-300,śruby 300,gumy kpl300, siodło 100-800.vape 600,szkiełkowanie 100,piaskowanie 150 z gruntem proszkowym,szprychy 150, reszta to drobiazgi....toczenia okładziny,kable,żarówki,aku,bagażnik,sygmał kpl.kluczy i linka holownicza na której zawsze można się powiesić!powodzenia .nasze chasła jedziemy gdzie słychać widać i czuć stare maszyna!. każda jawa musi jeżdzić. kupię niechcianą jawę.0 601 75 93 81.wrocław.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. Koncze remont mojej CZ. Wszystko nowka, pieknie sie prezentuje tylko jest jedno ale...kanapa. Wypadaloby odddac ja do tapicera. Ma ktos skorzane siedzonko w swoim knedlu? Oryginalne obicie troche mi nie pasuje do tego wszystkiego. Oprocz tego to tam jest oaza robackow, pajakow itp. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :icon_twisted:

Paolo o to chodzi, że moje zdjęcie prezentowane jest z muzeum, które opisuje ze to Jawa Perak tyle!!! A możliwe ze wyszły parę egzemplarzy pod nazwą Jawa, 350 Perak Ja twoje wypowiedzi nie podważam tylko staram się uzasadnić pochodzenie tego modelu!!!!

Pozdrawiam :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Nikt nie odpisał na moją prozie mianowicie chodzi mi o zakup Jawy Perak 250 Cena powyżej jest Pomylona jedno zero jest za dużo)))))) Przepraszam za pomyłkę HYMMM Cena sugerowana przez właściciela jest 3000 zł może za 2500 Poszłaby, co WY na to :crossy:

Pozdrawiam :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Twoja sprawa, gdyby ktos mial taka Jawe z tak niskim przebiegiem i ktora ma orygnlne wszystko w 100% to hmm...sprzedam komputer, komorke, i telewizor, pobiegne z kasa do goscia i wrecze mu gotowke coby nikt wczesniej mi jej nie zawinal sprzed nosa. :banghead: To moje zdanie na temat sprzeta... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. Koncze remont mojej CZ. Wszystko nowka, pieknie sie prezentuje tylko jest jedno ale...kanapa. Wypadaloby odddac ja do tapicera. Ma ktos skorzane siedzonko w swoim knedlu? Oryginalne obicie troche mi nie pasuje do tego wszystkiego. Oprocz tego to tam jest oaza robackow, pajakow itp. :biggrin:

u mnie koles robi siedzenia na wzór org. w dermie-ok,70zł a skóra koło 100, chcesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...