Skocz do zawartości

jak odpalic na pych 660


kelpi80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak pisze na kolo YZFa 750ke mozna odpalic w pojedynke i wlasciwie wszystkie 4 cylindrowe przynajmniej do 750 w pojedynke mozna odpalic. Ale z pewnoscia nie kazdy motocykl.. np. BMW boxer 1200 do tego kardan w dwojke nie udalo nam sie odpalic...

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy silnik zaskoczy wtedy dopiero gaz, wcześniej istnieje opcja że zbyt wiele benzyne znajdzie sie w gaźnikach- co skutkuje tzw zalaniem.

Zależy bo może zaskoczyć dopiero jak mu dasz troche wiecej paliwka. Rużne są motocykle, rużnie to bywa. Najlepiej obadać wszystko podczas danej sytuacji, bo rużnie to bywa.

Wybacz, ale nie wiesz skąd się bierze zalanie silnika, bo byś tak nie pisał.

Dobrej pogody życzę.

 

(...)

Ale zasada jest ta sama niezależnie czy odpalasz Komara czy Biga DR 800. Tylko trudniej "przepchnąć" przez kompresje... :smile:

Faktycznie, żadna różnica między dwusuwem 50 cm a singlem 4T 800 cm...

 

Dużego jednocylindrowca trudno z kopajki uruchomić co dopiero z puchy:) Jak mi sie rozwalił automatyczny dekompresator to z kopajki ni ch.ja nie szło go odpalić. Samemu też pchać nawet nie próbowałem ale we dwóch, dając z siebie wszystko i więcej, obrót koła i pyrkał. Na drugim biegu, bo na pierwszym nie da rady pokonać kompresji. No chyba żeby ze czterech byków pchało:P

Duże single bardzo łatwo odpalają z kopa o ile kierowca zna procedurę i silnik jest właściwie wyregulowany.

Moja XR400 odpala od strzała, nawet bez odprężnika (o ile ma się masę ciała większą nić 60 kg).

 

a co powiecie na odpalenieSUZUKI DR BIG 800 na pych :D

Podjąłem wyzwanie Hikora, ale jeszcze nie było okazji żeby się zmierzyć. Pożyjemy - zobaczymy.

 

Wracając do tematu, to trzeci bieg + silne nogi + damski dosiad zgrany z puszczeniem sprzęgła i heja :icon_biggrin:

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak spytam, jakim fachowym wyrazem określić stan "mokrych" świec zapłonowych spowodowanych odkręconą manetką gazu bez włączonego silnika?

To jest zalanie, lecz w przypadku gaźników podciśnieniowych - a takie występują w rzeczonym motocyklu - samo odkręcenie manetki nie spowoduje podniesienia przepustnicy właściwej wraz z iglicą. Ponadto najbogatszą mieszankę każdy gaźnik wytwarza przy przepustnicy zamkniętej, co sprzyja zalewaniu.

Zaś o ilości paliwa w gaźniku decyduje pływak, nie manetka.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie pompka przyspieszająca chyba może świecę zalać samym otwieraniem przepustnicy... Ale tego pewien nie jestem, nie miał takiego motocykla, zasada działania pompki przyspieszającej jeszcze mnie nie interesuje, ale pamiętam jak mnie znajomy ochrzanił, że stoję i kręcę manetką w jego endurze. Cośtam mówił, że pompka i że kopać będzie pół dnia... :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi xl350 też nigdy nie udało sie odpalić na pych. Może we 2 osoby by dało rade ale samemu po kilku próbach miałem dosyc i odpusciłem.

Na jakim biegu próbowałeś?

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam niektorych tutaj to mi sie noz otwiera.. Sorier, jak jestes taki mocarz to sprobuj odpalic na pych chociazby Intrudera 1400 albo wspomnianego wczesniej DR 800 Biga...

w 4 garowych , poiemnosc rozklada sie na 2 czyli 600 w singlu nalezy porownywac z pojemnoscia 1200 ccm w 4 garach.

To tez ciekawa teoria.. Blizsza prawdy bylaby teoria ze pchanie dwucylindrowej 600 to tak jak singla o poj. 300 ccm a czworki o poj. 1000 to tak jak singla 250, ale to tez bylaby tylko teoria nieuwzgledniajaca wiekszej masy motocykla przy wiekszej pojemnosci..

Pozdrowienia dla wszystkich "teoretykow":D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...