Skocz do zawartości

SUZUKI RF 600/900 ????? POMOCY


Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie wszystkich na forum. Jestem z Torunia. Planuje zakup na sezon suzuki rf. Zastanawiam sie ktory model wybrac, 600 czy 900. ;)

 

Doradzcie cos na temat tego motocykla.

 

 

Pozdro ;)

Edytowane przez pawelec_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !!

 

Ale. Powitalnia to jedno, a porady to drugie. Po za tym jeżeli kupujesz motocykl to wszyscy muszą wiedzieć do czego ma tobie służyć, czy jest to twój pierwszy motocykl czy kolenjmy, jaki preferujesz styl jazdy.

 

Po za tym o motocyklach różnej maści na forum masz bardzo dużo informacji. Opcja szukaj również nie gryzie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez sie przywitalem kolego i przy okazji chcialem sie zapytac o porade.

Bedzie to moj trzeci motocykl, a pytam sie czy 600 czy 900 poniewaz nie wiem ktory bardziej awaryjny. wiadomo ze wiekszosc wybralaby 900 ale mi zalezy konkretnie na tym modelu i nie musi to byc 900.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mówię, że to źle, że się przywitałeś, ani że się nie przywitałeś.

 

Zwróciłem tylko uwagę, że po porady najlepiej się udać do innego działu forum, gdyż będziesz miał większą szansę na odpowiedź ;) oraz podałem parę pomocnych wskazówek jak sformułować temat by uzyskać bardziej precyzyjną odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez sie przywitalem kolego i przy okazji chcialem sie zapytac o porade.

Bedzie to moj trzeci motocykl, a pytam sie czy 600 czy 900 poniewaz nie wiem ktory bardziej awaryjny. wiadomo ze wiekszosc wybralaby 900 ale mi zalezy konkretnie na tym modelu i nie musi to byc 900.

 

pozdro

 

Serwus Nerwus, Kolega Marcin SF może i się czepia, ale to tylko dlatego żeby nas forumowych świeżaków nauczyć, co gdzie, no i gdzie paluchów nie wtykać, bo parzy (też już dostałam po uszach, ale od innego forumowicza, więc każdego taki chrzest czeka). Porządek musi być, bo inaczej nic nie znajdziemy. A tak wszystko jest ułożone, jak w motorze, bak przed kierownicą, a nie odwrotnie, sprzęgło z lewej, hantle z prawej, itepe. Regulamin jest, wyszukiwarka też, już wiesz wszystko co i jak, więc Witamy i powodzenia w wyborze kolejnych w asfaltowej karierze paru kucyków do trzymania między nogami w kolejnym sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus Nerwus, Kolega Marcin SF może i się czepia, ale to tylko dlatego żeby nas forumowych świeżaków nauczyć, co gdzie, no i gdzie paluchów nie wtykać, bo parzy (też już dostałam po uszach, ale od innego forumowicza, więc każdego taki chrzest czeka). Porządek musi być, bo inaczej nic nie znajdziemy. A tak wszystko jest ułożone, jak w motorze, bak przed kierownicą, a nie odwrotnie, sprzęgło z lewej, hantle z prawej, itepe. Regulamin jest, wyszukiwarka też, już wiesz wszystko co i jak, więc Witamy i powodzenia w wyborze kolejnych w asfaltowej karierze paru kucyków do trzymania między nogami w kolejnym sezonie

 

No jest jak piszesz ze kazdy nowy musi przejsc jakis chrzest :buttrock: Ale spoko juz sie zaczynam pomalu oswajac z forum i coraz bardziej mnie to zaczyna wciagac bo praktycznie wszystkiego mozna sie tu dowiedziec i poznac ciekawych ludzi.

 

POZDRO i szerokosci :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?ac...&highlite=rf900

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?ac...highlite=rf+900

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?ac...highlite=rf+600

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?ac...&highlite=rf600

 

pewnie jeszcze kilka tematów dałoby się znaleźć, ale jak to przeczytasz, to może rozwieją się wątpliwości

a na przyszłość polecam używanie wyszukiwarki, choć podobno taka nieprzyjazna i w ogóle...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o awaryjnosc czesci itd to niestety nie posiadam wiedzy. Natomiast mialem okazje przejechac sie ta maszyna. Silnik o pojemnosci 600. Krotka mowiac po przejazdzce bylem wielce zawiedziony. No ale co czlowiek to inny gust. Podejrzewam ze 900 spisuje sie duzo lepiej bo ta 600 byla dla mnie troszke mulowata. Dla porownania dodam ze gdy przejechalem sie cebra f2 o tej samej pojemnosci moje wrazenia byly duzo fajniejsze.

Edytowane przez fabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RF600 to totalny niewypał :P

Pali dużo więcej od RF 900 i ma sporo wad.

Mój braciszek ma RF900 i bardzo sobie chwali. Dbanie o motocykle nie jest jego mocną stroną, a rocznikiem 96r. jeździ już 3 rok nie finansując w nią złotówki w rzadne naprawy, oczywiście po za zwykłymi kosztami ekploatacji jaki są płyny, swiece, kolocki itp...

 

W Świecie Motocykli były te dwa modele porównywane jako motocykle używane i niestety jak RF900 zachwalali tak RF600 zjechali równo :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze zawieszenia w 900. Ogolnie to juz starszy motocykl i trzeba dobrze wybierac zeby kupic sprzet w dobrym stanie. Albo kupic cos bardzo tanio i od razu nastawic sie na przerzutke silnika zza zelaznej kurtyny :P

To ostatnie bardziej przy modelu 600.

Pamietaj jednakze ze w tym modelu ( RF ) komplet zaworow jest jedna czescia zamienna i wrazie klopotow kosztuje $1000.

Jezeli finanse zmuszaja cie do kupienia wersji 600, poszedlbym raczej w strone GSXF 750. Brzydsze ale bardziej trwale i wiecej uzywek.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bylem szczesliwym posiadaczem RF 900. Co moge o niej powiedziec hym ... mocy mi osobiscie nie brakowalo. A awaryjnosc to raczej dotyczy okreslonych egzemplarzy, zadbany motocykl zawsze bedzie ok, a ze skatownym zawsze sa problemy i tyle. Pozatym to juz raczej starsze moto = przebieg = naprawy. Mi osobiscie nie nawalila kupilem ja zmiemilem lancuszek rozrzadu, i pare innych wymian ( klocki, olej itp.) zrobilem 29 tys. i odalelem dalej zebysie ktos inny nia sie cieszyl. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli finanse zmuszaja cie do kupienia wersji 600, poszedlbym raczej w strone GSXF 750. Brzydsze ale bardziej trwale i wiecej uzywek.

Adam M.

 

No właśnie - F-ka jest nie do zajechania, a tańsza i kupisz w lepszym stanie i młodszą :D

 

Bo w 600 to naprawdę nie ma sie co pchać...

 

Ps. Albo Suzuki albo NIC :biggrin: :flesje: :crossy: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem rf 900 trzy sezony. Dobry sprzęt do długiej turystyki. paliła 6,5l na setkę.

jeśli trafisz na dobry egzemplarz to ci posłuży. niestety jaki by nie był to w najlepszym przypadku będzie 11 letni sprzęt. niektórzy podobno narzekali na wypadającą dwójkę, ale to chyba zależy jak kto jeździł.

 

 

 

 

 

 

 

miałem rf 900 trzy sezony. Dobry sprzęt do długiej turystyki. paliła 6,5l na setkę.

jeśli trafisz na dobry egzemplarz to ci posłuży. niestety jaki by nie był to w najlepszym przypadku będzie 11 letni sprzęt. niektórzy podobno narzekali na wypadającą dwójkę, ale to chyba zależy jak kto jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...