Skocz do zawartości

Honda CBR 1100 XX i wszystko co z nim związane


Rekomendowane odpowiedzi

Corbina wprawdzie nie uzywam, ale "przerobke" od MarioMoto.

Bylo juz o nim pisane na forum zdaje mi sie.Chlopak jest z Rybnika i za naprawde tanie pieniadze robi super robote.Ja i moja zona jestesmy bardzo zadowoleni.

 

 

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jeszcze o siedzeniu - czy ktoś używa oryginalnego Corbina?? Dolar teraz tani i się zastanawiam nad zakupem.

 

Kiedys mialem orginalnego Corbina ,bylem z niego umiarkowanie zadowolony.

Standardowy Corbin obniza siedzenie,nogi sa bardziej podkurczone ( 185cm wzrostu ),jest raczej twardy,zbyt twardy na moj gust.Uboczy efekt obnizonej pozycji kierowcy przenosi sie na prowadzenie motocykla,jest bardzie mulowaty w poczylaniu,czy tez przerzucaniu z jednej strony na druga.

 

Po siedmiu latach Corbinowski skorzane obicie bylo zuzyte,wyslalem siedzenie do innego mielsca na naprawe i przerobki.Zostalo one podwyzszone o jeden cal i pokryte nowym obiciem.

Duzo lepiej teraz.

 

Jezeli chcesz Corbina i zachowac standardowa wysokosc siedzenia to zamow je w wersji +1 inch.

 

W przyszlosci,jezeli siedzenie w nastepnym sprzecie bedzie do d. to raczej wysle orginalne siedzenie do przerobki,Corbin,moim zdaniem nie jest warty tych pieniedzy plus firma ma tragiczna reputacje w zakresie obslugi klienta.

 

http://www.sargentcycle.com Ci kolesie sa duzo lepsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć wszystkim!

 

Jeszcze raz o sprzęgle: ponieważ strasznie mnie denerwuje rzężenie sprzęgła ( które cichnie po wciśnięciu dźwigni sprzęgła) to mam pytanie, czy ktoś wymieniał kosz sprzęgła w CBR 1100 xx, rok 2003 i wie ile to kosztuje? A może w takim przypadku nie trzeba wymieniać całego kosza tylko np. sprężyny itp.? Poproszę o odpowiedź od osób, które się na tym naprawdę znają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wymieniałem i nie piszę na temat wymiany, ale kolega posiada od 2 miesięcy XX co prawda z 96 roku ale opowiedział mi zabawną historię. Na zlocie. Stoję sobie przy motocyklu podchodzi gość który też jeździ XX i pyta jak sprzęt? No mówię, że spoko. Ila twoja pali? Tyle i tyle. Po chwili milczenia typ pyta kumpla: A w twojej też tak zaj...cie słychać sprzęgło i głośno wchodzą biegi. Kumpel dużo nie myśląc powiedział prawdę, że jest identycznie. Po chwili obaj się uśmiechnęli od ucha do ucha i mówili k...wa to dobrze, bo już myślałem, że jakiś szrot kupiłem.

Puenta jest taka że w tych starszych to podobno na potęgę słychać sprzęgło i nikt się tym za bardzo nie przejmuje i jeździ, no chyba że cierpi na nadmiar gotówki i jest po sezonie to wymienia po kolei jak leci na nowe podzespoły.

Tyle ode mnie. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow. Gdzie mozna kupic ( nawet nie wiem jak to fachowo nazwac) plastikowe, czarne (zaciski ?) trzymajace owieki w calosci. Zauwazylem brak kilku. Czy znajduja sie one rowniez pod silnikiem? U mnie sa tylko dwa otwory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wymieniałem i nie piszę na temat wymiany, ale kolega posiada od 2 miesięcy XX co prawda z 96 roku ale opowiedział mi zabawną historię. Na zlocie. Stoję sobie przy motocyklu podchodzi gość który też jeździ XX i pyta jak sprzęt? No mówię, że spoko. Ila twoja pali? Tyle i tyle. Po chwili milczenia typ pyta kumpla: A w twojej też tak zaj...cie słychać sprzęgło i głośno wchodzą biegi. Kumpel dużo nie myśląc powiedział prawdę, że jest identycznie. Po chwili obaj się uśmiechnęli od ucha do ucha i mówili k...wa to dobrze, bo już myślałem, że jakiś szrot kupiłem.

Puenta jest taka że w tych starszych to podobno na potęgę słychać sprzęgło i nikt się tym za bardzo nie przejmuje i jeździ, no chyba że cierpi na nadmiar gotówki i jest po sezonie to wymienia po kolei jak leci na nowe podzespoły.

Tyle ode mnie. Pozdrawiam :icon_mrgreen:

 

Dzięki za pocieszenie! - chyba masz rację, nie ma sensu się wszystkim przejmować, przecież to i :flesje: tak rzeczy martwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pocieszenie! - chyba masz rację, nie ma sensu się wszystkim przejmować, przecież to i :icon_rolleyes: tak rzeczy martwe.

 

Napisałeś że to rzeczy martwe ?

A co powiesz o duszy motocykla ?

Gdybyś zgłębił zasadę pracy sprzęgła ( niedawno o tym pisałem na 4um) nie musiał byś martwić się takimi szczegółami jak głośne sprzęgło. Ślizganie lub zakleszczanie sprzęgła to jest wielki problem.

Każdy motocykl ma duszę i pamiętaj jak będziesz o niego dbał tak on będzie się odwdzięczał.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow. Gdzie mozna kupic ( nawet nie wiem jak to fachowo nazwac) plastikowe, czarne (zaciski ?) trzymajace owieki w calosci. Zauwazylem brak kilku. Czy znajduja sie one rowniez pod silnikiem? U mnie sa tylko dwa otwory...

W serwisie Hondy w zależności od średnicy bo są dwa rodzaje od 11 do 13 złotych netto za sztukę... zdzierają...

Poszukaj w sklepach motoryzacyjnych innych zatrzasków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ze prawidlowa synchronizacja gaznikow czy tez w przypadku modeli ze wtryskiem "przepustnic" ( tak naprawde to co innego sie reguluje ale nie bede sie rozpisywal nie na temat) wyciszy troche sprzeglo na biegu jalowym.

 

Zbyt niskie obroty biegu jalowego moga tez byc przyczyna nadmiernie halasliwego sprzegla.

 

Inna sprawa to regulacja walkow wywazajacych,w sprzetach o duzym przebiegu potrafia one troche halasowac na biegu jalowym,troche to brzmi jak kosz sprzegla.Warto je ustawic.

 

Serwisowka Hondy podaje jak to przeprowadzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...