Skocz do zawartości

Honda CBR 1100 XX i wszystko co z nim związane


Rekomendowane odpowiedzi

Będę wdzięczny Paweł, bo chyba mam zdławiony egzemplarz, przynajmniej tak w papierach stoi. W zeszłym sezonie nie miałem za bardzo okazji przetestować Vmax, ale wydaje mi się, że właśnie od 220 szedł troszkę mułowato. Inna sprawa, że miałem problem z manetką i ślizgała się dookoła :/, dopiero założyłem nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tłumienia XX gaźnikowego to wiem tylko tyle, że są to zabiegi mechaniczne polegające min. na zmniejszeniu śr. dysz paliwowych ( tak jak dynojet-y maja wieksze srednice tak tutaj odwrotnie ).

 

A tak przy okazji. Czy zmieniał ktoś z posiadaczy wydechy na przelotowe? Juz jestem po takiej operacji i czeka mnie reg. gaźników. Wali strasznie spalinami i nierówno przyspiesza. Mam jeszcze filtr K&N ale zastanawiam sie czy go założyc bo różne opinie słyszałem. Opinie z jakimi się spotakłem są tekie, że spalanie wzrasta.

 

 

PS. A teraz z innej beczki

Czy padła kiedykolwiek propozycja zorganizowania wspolnego spotkania posiadaczy XX-ów . Chyba pomysł nie jest głupi. Mam na myśli spotkanie się na weekend np. w Szklarskiej ( bo mam blisko ;) )

 

AVE

mlodziak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tłumienia XX gaźnikowego to wiem tylko tyle, że są to zabiegi mechaniczne polegające min. na zmniejszeniu śr. dysz paliwowych ( tak jak dynojet-y maja wieksze srednice tak tutaj odwrotnie ).

 

Wiesz to z doświadczenia, czy tylko się domyślasz/gdzieś słyszałeś? Mój mechanik sprawdzał i dysze mam książkowe, sprawdzał też czy przepustnica nie jest zblokowana i czy nie ma jakichś kryz pod gaźnikami i nic nie znalazł, a mi jednak wydaje się że jest zblkowany, ale będę wiedział napewno jak z nowymi manetkami przeprowadzę test Vmax, niestety moto mam nadal w proszku (owiewki i bak u lakiernika :/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podszedłem do serwisu Hondy właśnie z tym pytaniem. Generalnie operacje jakie mają na celu zdławienia motocykla są wykonywane na gaźnikach i są związane ze zmniejszeniem dawki paliwa (tak to zrozumiałem)

Wiosenny test z nowymi manetkami bedzie rozstrzygający :icon_mrgreen:

 

A jutro ma być ładna pogoda ;) chyb przewietrzę swojego maluszka :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pomysł spotkania jest ok a i centralna Polska mi pasuje bo akurat tu mieszkam.

Bemowo też jest ok,tyle że w dniu rozpoczęcia sezonu straszne zamieszanie tam mają.

 

Ale w niedzielę jest zawsze luźniej a wtym roku termin pokrywa się ze zlotem na Jasnej górze, a więc pewnie będzie mało osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko zwykła serisówkę jakbyś chciał do modelu wtryskowego.

 

Oto link do serwisówki .

 

http://www.unison-maszyny.pl/cbr1100/Honda...vice_Manual.zip

 

Plik ma 150 Mb więc trochę będzie się ściągało.

 

P.S. Serwisówka będzie na serwerze około 14 dni.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez marcincbr600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spotkania to pomysł jest super! Natomiast jeżeli chodzi o miejsce i termin spotkania to wydaje mi się że na Bemowie będzie zbyt duże zamieszanie i trudno byłoby nawet ustawić się w jednej grupie i porozmawiać. Uważam, że ciekawym miejscem jest Kazimierz Dolny http://www.kazimierzdolny.pl/, termin np. 17 maja lub inny do uzgodnienia, lokalizacja może mało korzystna dla motocyklistów z zachodniej Polski, ale rzucajcie inne propozycje może dojdziemy do jakiegoś kompromisu:) Pozdrawiam wszystkich XX-maniaków :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecne Zielone Oczy dzisaj na pogrzebie "Wydry" mieliśmy okazję się minąć :crossy:

Taki czarny XX którego mijaliście to byłem właśnie ja :)

 

przemoXX Kazimierz 3xTAK ... choć faktycznie Ci z zachodniej Polski mogą mieć problemy. Jeżeli nawet nie uda się zorganizować ogólnego zlotu kosów, to może chociaż mniejszą grupą na sobotnią kawę na rynku? :wink:

 

Smoku

Edytowane przez Smoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...