Skocz do zawartości

Honda CBR 1100 XX i wszystko co z nim związane


Rekomendowane odpowiedzi

No to strzele tak w ciemno, i ci powiem ze czeka cie czyszczenie gaznikow, najlepiej w fachowym zakladzie ultradzwiekami, a potem fachowa synchronizacja.

Na zime moto powinno sie odpowiednio "spreparowac" aby nie miec takich niespodzianek wiosna.

Zagadaj do Pawla, moze on ci cos poradzi, lub poleci jakis dobry warsztat.

 

 

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to strzele tak w ciemno, i ci powiem ze czeka cie czyszczenie gaznikow, najlepiej w fachowym zakladzie ultradzwiekami, a potem fachowa synchronizacja.

Na zime moto powinno sie odpowiednio "spreparowac" aby nie miec takich niespodzianek wiosna.

Zagadaj do Pawla, moze on ci cos poradzi, lub poleci jakis dobry warsztat.

Adam

 

Witam!

A to napisz jak mozesz jak nalezy spreparowac gaznikowego XX na zime,bo mnie zaciekawilo.

Ja osobiscie ze swoim nic nie robilem,poza wymyciem,i nasmarwoaniem lancucha co by rudoscia nie nalecial.No i oczywiscie pokrowiec.

Pozdrawiam i dzieki,M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@njoyXX

 

tak na szybko google "wyplul" mi cos takiego;

 

http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56423,2348002.html

 

w sumie jest wszystko co najwazniejsze opisane.

 

@Smoku

nie kazdy jezdzi w zimie, np. ja (mam sezonowe rejestracje od marca do pazdziernika) a wtedy warto troche zadbac o swoje moto.

 

 

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jeden z moich pierwszych tekstów do Świata Motocykli. Teraz wiele razy cytowany, kilka razy umieszczany w sieci bez podpisu, a raz nawet dokonano plagiatu w gazecie, co mnie wkurzyło.... ale i cieszy :). Znaczy się że się udało, hehehehe.

 

Pawel

 

PS. W temacie. Jak dla mnie stare paliwo w gaźnikach spowodowało zalanie jednej świecy. Może wystarczy dobre przepalenie motocykla (ew. oczyszczenie świec), gaźniki jednak mogą być zasyfione i trzeba będzie je oczyścić. Już w następnym ŚM specjalnie napisałem wersję dla zapominalskich, czyli co zrobić, jak właściciel zapomiał o prawidłowym zimowaniu, a chce bez komplikacji uruchomić motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady bedę działał.

Ale najciekawsze że ani w tym motocyklu (w poprzednich latach) anie we wcześniejszych ngdy nie spuszczałem na zime paliwa choć o tym wiedziałem i nigdy nie było problemu.

Ale pamietam że wtedy raz na miesiac odpalałem motocykl a teraz od października stał w garażu (ciepłym zresztą)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smoku

nie kazdy jezdzi w zimie, np. ja (mam sezonowe rejestracje od marca do pazdziernika) a wtedy warto troche zadbac o swoje moto.

Adam

 

Nie wiedziałem, że w Niemczech jest coś takiego jak sezonowe rejestracje. Wracając do tematu - faktycznie przpalenie motocykla raz na dwa-trzy tygodnie do czasu aż się dobrze nagrzeje a nawet pośmiganie po garażu to nie głupi pomysł [o ile ktoś ma garaż z takimi możliwościami]

 

Smoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...