Skocz do zawartości

Motocykl z USA


Rekomendowane odpowiedzi

za kazdy towar sprowadzany z usa powyzej pewnej wartosci $ placi sie vat clo i te inne.jedyne co mozna oszuukac to wartosc tego towaru-np rozbierasz now moto w stanach i wysylasz w czesciach do polski i mowisz np.ze silnik jest wart 100$ reszte tez zanizasz i placisz mniej tych oplat,ale generalnie placisz

(jezeli ktos sei zna niech poprawi,ale wydaje nmi sie ze mozna tak zrobic)

 

moj ojciec zajmuje sie sprowadzaniem samochodow z usa,tylko ze nie wiem czy to z motorami to tak samo bedzie jak z sampochodami...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nic z tego ine wiem co tu jest napisane bo kazdy mowi co innego. Myslem nad crossowka 250 4t jakas nie stara tak do 5 tys. dol. I chcialbym sie w koncu dowieidziec czy sa i jak duze te dodatkowe oplaty. I co jest z wysylaniem towaru rozebranego na np. 3 adresy. Prosze o odpowiedz bo wiosna sie zbliza:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że musze wkroczyć do akcji :D

 

Odnośnie sprowadzania crossa - 100% racji to co ktoś wyżej pisał - transport + cło + VAT.

 

Metoda alternatywna :

1. Kupujesz motor w chicago lub NY prosisz o rozebranie na czesci wsadzenie w paczki i zawiezienie do biura Polamer lub Doma Shipping i nadanie paczkami morskimi pod kilka adresów. (wartość pak 25$ each one :icon_mrgreen: )

 

99% że nie będzie cła i vatu a jeśli będzie to zdecydowanie mniejsze, z doświadczenia jednak wiem że

raczej nie będzie gdyż zassałem już kilkanaście pak w okresie 3 lat z usa i nie trafiło mi się jeszcze takie coś żeby mi pake zatrzymali w urzędzie.

 

Opcja 2.

 

Masz vise do USA? Leć do usa tak jak mój kolega z klubu ( nie pierdzielił sie) poleciał do NY na tydzien - bilet niecałe 3tys - kupił sobie nówke Yz 450F i rozkręcił i wysłał w paczkach i dziękuje.

 

Ciekawostka

 

Bez problemu dogadałem się z amerykańcem o Quada YZF 450 2005 - gość nawet nie chciał dopłaty za rozkręcenie - poprostu kazał mi zapłacića on rozkręci wsadzi w paki i mi wyśle - niestety teoretyzowałem tylko z nim nie mając kasy - ale gdy bym tylko miał to 90% przebitke miałem na tym quadzie czyli jakieś 10tys na czysto.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie 2 motorki na ebay.co.uk kupiliśmy w UK ale ich stan techniczny faktyczny był masakryczny moim zdaniem - angole wystawiają scierwo do sprzedania. W USA nie kupowałem motorów lecz inny sprzęt, moge jednak powiedzieć że uczciwość w USA zdecydowanie jest OK - niema mowy żeby ktoś wciskał kit gdyż to jest oszustwo i takowy koleś pójdzie siedzieć a tam więzienie jest więzieniem nie tak jak u nas hotel wypoczynkowy.

Należy jednak zwracać uwagę na to żeby sprzedawca akceptował PAYPAL, był zarejestrowany troche dłużej niż kilka miesięcy i miał już sporo komentarzy najlepiej 100% pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie 2 motorki na ebay.co.uk kupiliśmy w UK ale ich stan techniczny faktyczny był masakryczny moim zdaniem - angole wystawiają scierwo do sprzedania. [...]

 

No to ja mam inne zdanie ....

Kupilem juz na Ebayu w UK dwa motocykle a teraz kupuje trzeci i wszystko jest OK.

Zadna sciema :crossy:

To zalezy na kogo trafisz, jak w zyciu ...

Na Allegro masz to samo ;)

Tylko ze troche drogo niz w USA, ale ........

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie trochę z innej bajki. Mianowicie jaki koszt dokładnie byłby jakbym kupił w Angli sobie full cross np. za 2 tyś funtów i jaki koszt poniósłbym dokładnie? Co i za co? Jaki sposób jest najlepszy, dodam że będe osobiście jak coś kupował. To pytanie głównie kieruje do pan'a majkelpl. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie trochę z innej bajki. Mianowicie jaki koszt dokładnie byłby jakbym kupił w Angli sobie full cross np. za 2 tyś funtów i jaki koszt poniósłbym dokładnie? Co i za co? Jaki sposób jest najlepszy, dodam że będe osobiście jak coś kupował. To pytanie głównie kieruje do pan'a majkelpl. :D

 

 

żadnych kosztów oprucz transportu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie trochę z innej bajki. Mianowicie jaki koszt dokładnie byłby jakbym kupił w Angli sobie full cross np. za 2 tyś funtów i jaki koszt poniósłbym dokładnie? Co i za co? Jaki sposób jest najlepszy, dodam że będe osobiście jak coś kupował. To pytanie głównie kieruje do pan'a majkelpl. :(

 

Znaczy o jaki koszt pytasz ???

Bo jak kupujesz od kolesia w UK to zadnych kosztow nie ponosisz !!! :evil:

Koles wysyla dokomenty do DVLA z Twoimi danymi i po 3-4 tygodniach przysylaja Ci nowe dokumenty na Ciebie. :evil:

Jak chcesz wywiezc ten motocykl z UK, to od gosciowi od ktorego kupujesz mowisz aby w dokumentach zaznaczyl opcje " export motocykla", On to wysyla do DVLA i juz ten motocykl jest wyrejestrowany z jazdy po UK. Numery sobie zostawiasz na pamiatke :D

Ty z reszta dokumentow jedziesz do Polski i tam rejestrujesz na siebie.

ZERO, powtarzam ZERO oplat !!! :icon_razz: :icon_razz: :crossy:

 

[...] To czyli za ile kupie tyle wyjdzie mi koszt zakupu motor.

 

Dokladnie :(

Tu nie wnikaja czy moto kupiles za funta czy za 5000 ....

Kogo to obchodzi ???

Koszta masz przy ubezpieczeniu, przegladzie i oplacie drogowej tzw. road TAX ( 60 funtow rocznie )

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w okresie wakacyjnym bede w USA.

Bede w tym czasie przerzucał motocykle do Polski.

Jak ktoś jest zainteresowany do zapraszam na PRIV.

W gre wchodzą raczej nowe motocykle, prosto z salonu ponieważ nie chce ponosić odpowiedzialności za jakiekolwiek rozczarowania stanem technicznym.

 

pozdrawiam.

Wazzabii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy o jaki koszt pytasz ???

Bo jak kupujesz od kolesia w UK to zadnych kosztow nie ponosisz !!! :clap:

Koles wysyla dokomenty do DVLA z Twoimi danymi i po 3-4 tygodniach przysylaja Ci nowe dokumenty na Ciebie. :clap:

Jak chcesz wywiezc ten motocykl z UK, to od gosciowi od ktorego kupujesz mowisz aby w dokumentach zaznaczyl opcje " export motocykla", On to wysyla do DVLA i juz ten motocykl jest wyrejestrowany z jazdy po UK. Numery sobie zostawiasz na pamiatke :bigrazz:

Ty z reszta dokumentow jedziesz do Polski i tam rejestrujesz na siebie.

ZERO, powtarzam ZERO oplat !!! :buttrock: ;) :lalag:

 

Dokladnie :clap:

Tu nie wnikaja czy moto kupiles za funta czy za 5000 ....

Kogo to obchodzi ???

Koszta masz przy ubezpieczeniu, przegladzie i oplacie drogowej tzw. road TAX ( 60 funtow rocznie )

Dziękuje za info. Bo ten motor co jak coś będę kupował to bez papierów(cross'a)

ale on che kupić cross'a wiec żadnych papierków...

No bez papierów. Pytałem bo co dzień nie sprowadzam z Angli moto,wiec tak dla pewności. Bo nie byłem pewny czy Anglicy nie wymyślili sobie czegoś np. jakiegoś podatku czy coś tam do zapłaty. Ale skoro tak to koszt będzię jak coś żaden bo kupie przy powrocie z pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...